Προς το περιεχόμενο

[smartphone] Lenovo S60 5'' dual sim 4G LTE 4core 2gb ram 179€@mediamarkt


gr234567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να υποθεσω πως δεν κανει μεταφορα προγραμματων σε sd χωρις ρουτ,σωστα?

γιατι δοκιμασα να μεταφερω κατι  και ενω εχω την εντολη μεταφορας σε sd μου λεει δεν υπαρχει αρκετος χωρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 400
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν το τσίμπησα και εγώ το κινητάκι. Το προηγούμενο που ήταν κινέζικο με mtk6582 μου έσπασε.

Το ρούταρα εύκολα με kingoroot, έψαξα για ρομ αλλά δεν υπάρχει ακόμα κάτι. Μπήκε κανονικά xposed με gravity κλπ.

Άλλαξα εννοείται εκκινητη και έβαλα apex . Έβγαλα αρκετή σαβούρα. 

 

Η μπαταρία κρατάει καλύτερα από το προηγούμενο μου (inew v3) και ακόμα δεν έχω προλάβει να ρυθμίσω το disable servises. Το gps δουλεύει πολύ καλά και χωρίς καμία ρύθμιση. Μπορεί να φαίνεται περίεργο σε κάποιους που το αναφέρω αλλά το gps απο mtk έπρεπε να του βάλεις δάχτυλο για να δουλέψει καλά. 

 

Το φόρτωσα και με εφαρμογές και δεν βλέπω να υστερεί κάπου. Δεν βάζει και φωτιά αλλά στέκεται αξιοπρεπώς. Δεν αναβάθμισα σε lollipop επειδή δεν διάβασα καλά λόγια. 

 

Τα αρνητικά για εμένα είναι ότι δεν έχει τα κάτω πλήκτρα φωτιζόμενα, και ότι μόνο η 1 σιμ είναι 3g. 

 

Τίμια πρόταση με εγγύηση.

 

 

 

Αρκετά καλά μέχρι στιγμης.. Είχα το lenovo s820. Εκείνο είχε λίγο lag. Επειδή του κάνω βαριά χρήση αυτό με ενοχλουσε. Το s60 έχει καλύτερη μπαταρία και καθόλου lag. Κάνει όμως το εξής παλαβό. Κάποιες φορές όταν κάνω κλήση δεν κάνει τίποτα. Ακόμη και να ακυρωσω και να ξανακανω κλήση δεν κάνει τίποτα. Με επανεκινηση στρωνει. Έχω αναβαθμίσει στην πιο καινούργια έκδοση.Καμία ιδέα;

 

Κάνε μία επαναφορά δεδομένων. Έκανα και όταν το άνοιξα αλλά και μετά την 1η αναβάθμιση που μου έβγαλε (όχι για lollipop)

Φίλε led notification έχει;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα...μολις παρελαβα και εγω το εργαλειο και το εχω βαλει και κατεβαζει πραμα...lol...χρειαζομαι αμεσα θηκη σιλικονης λογω δουλειας....αν ξερει καποιος που μπορω να βρω ας βοηθησει...αυτη που εχει μεσα δε με καλυπτει...θα το κλαιω το κινητακι και ειναι κριμα....ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>καλημερα...μολις παρελαβα και εγω το εργαλειο και το εχω βαλει και κατεβαζει πραμα...lol...χρειαζομαι αμεσα θηκη σιλικονης λογω δουλειας....αν ξερει καποιος που μπορω να βρω ας βοηθησει...αυτη που εχει μεσα δε με καλυπτει...θα το κλαιω το κινητακι και ειναι κριμα....ευχαριστω...</p>

 

Από μπαταρία πως το βλέπεις ; την πίνει γρήγορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω...εχτες το ελιωσα ολη μερα...ολη μερα με ανοιχτα δεδομενα και φωτεινοτητα στο 70%..μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος...τωρα εχω γυρω στο 35% μπαταρια ...θα περιμενω να πεσει στο 5% να κανω ακομα μια πληρη φωρτιση και βλεπουμε...αλλα γενικα ολες οι μπαταριες στρωνουν μετα την 5η...6η φορτιση...οποτε αναμενουμε...αυτο που με καιει ειναι η θηκη...αυτη που εχει μεσα ειναι επιεικως για τα μπαζα...Lol...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>τι να σου πω...εχτες το ελιωσα ολη μερα...ολη μερα με ανοιχτα δεδομενα και φωτεινοτητα στο 70%..μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος...τωρα εχω γυρω στο 35% μπαταρια ...θα περιμενω να πεσει στο 5% να κανω ακομα μια πληρη φωρτιση και βλεπουμε...αλλα γενικα ολες οι μπαταριες στρωνουν μετα την 5η...6η φορτιση...οποτε αναμενουμε...αυτο που με καιει ειναι η θηκη...αυτη που εχει μεσα ειναι επιεικως για τα μπαζα...Lol...</p>

 

Οθόνη πόσες ώρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα ότι για να βάλεις SD κάρτα πρέπει να εκμεταλλευτείς( ουσιαστικά να χαραμίσεις) μια θύρα sim.Αληθεύει αυτό;

Όχι φίλε, δεν ισχυει. Υπάρχει κανονικά ξεχωριστή θέση για sd καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα...μετα απο σχεδον μια εβδομαδα χρησης...ειμαι θα ελεγα αρκετα ικανοποιημενος για τα χρηματα που εδωσα ...αρκετα γρηγορο κινητο...δεν εχει κολησει πουθενα ως τωρα και το racing rivals που παιζω και ειναι σχετικα βαρυ παιχνιδι το παιζει ανετα...το μονο θεμα που εχω ειναι οτι μερικες φορες κολλαει το αυτοματο κλειδωμα της οθονης...( δεν κλειδωνει μετα τα 5...δευτερα) .......δεν ξερω αν γι αυτο φταιει η συσκευη η το lolipop...αν εχει τυχει σε καποιον ας το αναφερει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Οθόνη πόσες ώρες;

Εμένα μου βγάζει περίπου 4 ώρες με ανοιχτά δεδομένα και ασύρματο.φωτεινότητα στο αυτόματο.

 

 

Δεν μου εμφανιζει καμια αναβαθμιση για 5.1.1

Πρεπει να κανω κατι;

Λογικά δεν θα βγει σε όλες αμέσως. Θα είναι ανά κύματα

Αυτά είναι. Όποιος την περάσει σε γράψει εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...