Προς το περιεχόμενο

[Mobile Power Bank] Xiaomi 10000mAh @ ALLBUY 12.24€


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα πάρει αυτό στα flash deals από το EU warehouse: http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-TS100-Digital-OLED-Programable-Interface-DC-5525-Soldering-Iron-Station-Built-in-STM32-Chip-wp-Uk-1019047.html

 

Τελική τιμή με τα λίγα μεταφορικά που είχε είναι $30,73 και δεν πήρα tracking number(τιμή flash deal νομίζω ήταν $29.99).

 

Σε λίγο ακριβότερα αντικείμενα μου έδωσαν tracking number. Άβυσσος η ψυχή του banggood.

Ναι δεν βγάζεις άκρη με τίποτα.

 

Προχθές παραγγελία ένα power bank 10000 της xiaomi στα 9.42+33.85 ένα mxq s805 box. Μου έσπασαν την παραγγελία σε 2 στο box έβαλαν tracking number στο power bank οχι. Δηλαδη και δεν τα στέλνουν όλα μαζί και η μία παραγγελία φεύγει Untracked ενώ ήθελα να μπούνε με tracked σε μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εμενα μια παραγγελια tracked  powerbank απο banggood φαινεται κολλημενη απο 11/12 στο guangzhou ενω αλλες απο banggood και aliexpress σε δυο βδομαδες εφτασαν, ενω τις εστειλαν μια βδομαδα αργοτερα.πως γινεται αυτο;

 

2015-12-09 18:39:44.0 Guangzhou international parcel process center received

2015-12-09 22:24:17.0 Guangzhou parcel process center customs scan

2015-12-09 22:51:31.0 leaving Guangzhou parcel process center ,next station Guangzhou Airport

2015-12-10 08:41:30.0 Guangzhou Transit Station export security scan

2015-12-10 10:59:21.0 Guangzhou Transit Station export customs cleared

2015-12-11 11:15:00.0 arrive Guangzhou Airport

2015-12-11 14:58:47.0 leaving Guangzhou Airport going to next airport/seaport

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρήγορη ερώτηση:

 

Επειδή το δικό μου το 10000mAh δεν φορτίζει με τπτ... δηλαδή βαζεις φορτιστή στην είσοδο και παραμένει νεκρό και άδειο...

 

1/ Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο; Μπόρεσε να βρει λύση;

2/ Να ζητήσω refund απο banggood ή να κάνω dispute από paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρήγορη ερώτηση:

 

Επειδή το δικό μου το 10000mAh δεν φορτίζει με τπτ... δηλαδή βαζεις φορτιστή στην είσοδο και παραμένει νεκρό και άδειο...

 

1/ Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο; Μπόρεσε να βρει λύση;

2/ Να ζητήσω refund απο banggood ή να κάνω dispute από paypal;

 

Μίλα πρώτα με το κατάστημα. Τράβα ένα βιντεάκι να φαίνεται το πρόβλημα και στείλε το στο banggood. Κατά πάσα πιθανότητα θα βρεθεί λύση χωρίς να χρειαστεί να απευθυνθείς στο paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρήγορη ερώτηση:

 

Επειδή το δικό μου το 10000mAh δεν φορτίζει με τπτ... δηλαδή βαζεις φορτιστή στην είσοδο και παραμένει νεκρό και άδειο...

 

1/ Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο; Μπόρεσε να βρει λύση;

2/ Να ζητήσω refund απο banggood ή να κάνω dispute από paypal;

Το πιο βασικό, με τί φορτιστή το φορτίζεις; Δοκίμασες με άλλον;

 

Ετυχε σε μένα όταν έβαλα φορτιστή που έδινε τάση που δεν "αναγνωρίζει" η μπαταρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την ιδέα με τα καλώδια.

 

Παρατήρησα ότι τελικά έχει πρόβλημα η επαφή του power bank, δηλαδή το καλώδιο πρέπει να πιέζεται ελαφρά προς τα πάνω για να φορτίσει... και γενικά είναι χαλαρή η υποδοχή.

 

Καμμιά ιδέα για αυτό;

 

Υπάρχει περίπτωση να έχει σπάσει η πλακέτα του βύσματος μέσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μιλησεις με banggood και θα βρεις ακρη.

Εμενα 2 φορες "χαθηκε" untracked δεματακι αξιας 4 και 5 ευρω και μου το ξαναεστειλαν τσαμπα με tracking και δεν ειπαν τιποτα.ειναι 99% σωστοι στις συναλλαγες τους οι κινεζοι.

Λογικα θα σου στειλουν αλλο καινουργιο.

 

By the way πριν λιγο παραγγειλα 2 θηκουλες στα 3 δολλαρια η μια για τα 2 powerbank που εχω,κριμα ειναι να γδαρθει η μεταλλικη ωραια τους επιφανεια.

Εχει κανεις αλλος την θηκη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μιλησεις με banggood και θα βρεις ακρη.

Εμενα 2 φορες "χαθηκε" untracked δεματακι αξιας 4 και 5 ευρω και μου το ξαναεστειλαν τσαμπα με tracking και δεν ειπαν τιποτα.ειναι 99% σωστοι στις συναλλαγες τους οι κινεζοι.

Λογικα θα σου στειλουν αλλο καινουργιο.

By the way πριν λιγο παραγγειλα 2 θηκουλες στα 3 δολλαρια η μια για τα 2 powerbank που εχω,κριμα ειναι να γδαρθει η μεταλλικη ωραια τους επιφανεια.

Εχει κανεις αλλος την θηκη;

Ναι πολυ καλη η θηκη.Παρε και μια φωτο.

 

Χθες το φορτισα απο τελειως αδειο για να δω τι μετρηση θα μου δειξει. Θα ακολουθησουν 2 αποφορτισεις και φορτισεις τις προσεχεις μερες

post-61606-0-92379300-1451725314_thumb.jpg

post-61606-0-35204400-1451725343_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος και εγω μπλε και μαυρη εκανα παραγγελια

Πολυ ωραια η θηκη,επρεπε εξαρχης να την παρω αλλα ευτυχως το προσεξα και δεν επαθε γρατζουνιες.

 

Αυτο για την μετρηση απο banggood το πηρες; απ οτι βλεπω 9038mah εβγαλε οποτε 10000 λενε οποτε κομπλε ειμαστε ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος και εγω μπλε και μαυρη εκανα παραγγελια

Πολυ ωραια η θηκη,επρεπε εξαρχης να την παρω αλλα ευτυχως το προσεξα και δεν επαθε γρατζουνιες.

 

Αυτο για την μετρηση απο banggood το πηρες; απ οτι βλεπω 9000mah εβγαλε οποτε 10000 λενε οποτε κομπλε ειμαστε ετσι;

Ναι αυτο ειναι: http://m.banggood.com/KEWEISI-3V-9V-0-3A-USB-Charger-Power-Detector-Battery-Capacity-Tester-Voltage-Current-Meter-p-984613.html

 

Θα δω στην αποφορτιση ποσα mah θα δωσει. Παντως στα 5V λεει οτι δινει 6.250mah. Θα το μετρησω και θα επανελθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...