Προς το περιεχόμενο

[Mobile Power Bank] Xiaomi 10000mAh @ ALLBUY 12.24€


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<p>

 

Έχει γραφεί χψζω φορές, αλλά το 'χω πρόχειρο & στο δίνω.

Δεν εχει 20ψηφιο κωδικο.Τελικα εμενα που σταματουσε την φορτιση έφταιγε οτι ειχε αδιασει η μπαταρία εντελος..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 434
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορείς να βάλεις φωτάκια (LED) και ανεμιστηράκια :) Ε, να μην καίνε όλη την ώρα.

Όπως έχει γραφεί πολλές φορές, το κουμπί δουλεύει μόνο όταν είναι όλα γνήσια Xiaomi.

 

 

Δεν εχει 20ψηφιο κωδικο.Τελικα εμενα που σταματουσε την φορτιση έφταιγε οτι ειχε αδιασει η μπαταρία εντελος..

Ο κωδικός βρίσκεται σε ετικέτα-ξυστό στο πλάι του κουτιού. Αν δεν έχει, δεν είναι γνήσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχει γραφεί πολλές φορές, το κουμπί δουλεύει μόνο όταν είναι όλα γνήσια Xiaomi.

 

 

 

Ο κωδικός βρίσκεται σε ετικέτα-ξυστό στο πλάι του κουτιού. Αν δεν έχει, δεν είναι γνήσιο.

Τωρα οτι το προσεξα οτι πρεπει να το ξισεις....γνησιο ειναι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Κάποιο μπριζακι για να φορτίζει πιο γρήγορα τι μπορούμε να πάρουμε? απο usb μέσω υπολογιστή το έχω 6 ώρες και ακομα να φορτίσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Κάποιο μπριζακι για να φορτίζει πιο γρήγορα τι μπορούμε να πάρουμε? απο usb μέσω υπολογιστή το έχω 6 ώρες και ακομα να φορτίσει....

 

Δες της Aukey από το Getone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Κάποιο μπριζακι για να φορτίζει πιο γρήγορα τι μπορούμε να πάρουμε? απο usb μέσω υπολογιστή το έχω 6 ώρες και ακομα να φορτίσει....

Λογικό 500mah βγάζει το pc.. Δεν έχεις κανένα φορτιστή από κινητό να χρησιμοποιήσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν πιστεψουμε τα 10.000mAh, τοτε 10.000/500mA (που ειναι μια usb του pc) = 20 ωρες.

 

Αν βαλεις 1Α φορτιστη, θες 10 ωρες, με 2Α φορτιστη 5 ωρες. Οσο πιο γρηγορα φορτιζεις ομως, τοσο πιο γρηγορα θα πεθανει η μπαταρια, οσο πιο αργα, τοσο πιο πολυ θα κρατησει να σε υπηρετει. Μιλαμε για μια διαφορα 20-30-40% της ζωης της χοντρικα, αναλογα και την ποιοτητα και τις αντοχες της καθε μπαταριας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά αυτά που γράφει ο matrixxx αλλά για κάτι που κοστίζει 10€ δεν θα κάτσω να σκάσω. Με τον 2Α φορτιστή από το samsung το φορτίζω συνέχεια. Αν πέσει πολύ η μπαταρία του χρόνου θα πάρω το νέο μοντέλο της xiaomi.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις χθες κατέφτασε και το δικό μου από Bangood.

Παραγγελία από 21/10 οπότε πλησιάσαμε τις 40 μέρες. Το περίεργο είναι ότι είχα πάρει και ένα φως μαζί για το ποδήλατο που ενώ ήταν στην ίδια παραγγελία ήταν σε άλλη αποθήκη ους και ήρθε στις 10-15μέρες.

Ερωτήσεις:

1. Πως τσεκάρουμε ότι είναι original;

2. Το κάνουμε κάπου register;

 

Έχω παρατηρήσει πάντως ότι πάνω στο ποδήλατο που χρησιμοποιώ και με άλλα powerbank το φως, παίζει κάποιο πρόβλημα και το φως σβήνει. Δεν έχω εντοπίσει αν είναι θέμα επαφής και χάνεται από κραδασμούς ή νυχτερινής υγρασίας, ή στραγγίσματος της μπαταρίας λόγω της μεγάλης σκάλας ή ενδεχομένως και υπερθέρμανση (του led/κυκλώματος; ).

Και από εκεί που είμαι με το τούμπανο προβολέα μένω στα σκοτάδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι ποσά mah είναι ασφαλές να το φορτίζουμε;

mAh ειναι η χωρητικοτητα της μπαταριας, δηλαδη η ενεργεια

τα mA ειναι η ενταση του ρευματος που δινεις για να φορτισεις, 

και 50.000.000 mA να δωσεις, το μηχανημα ειναι σχεδιασμενο να τραβηξει οσα πρεπει/χρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επείδη πολύ μπλα μπλα έπεσε και καθόλου φώτο βάζω αυτά που παρέλαβα σήμερα για δωράκια σε γυναίκες. Ροζ 5000mah και χρυσό 10000mah.

post-61606-0-43423400-1448036399_thumb.png

post-61606-0-13875300-1448036405_thumb.png

post-61606-0-00221400-1448036410_thumb.png

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...