Προς το περιεχόμενο

Το Hellblade είναι ένα τρομακτικό ταξίδι στην ψυχική κόλαση ενός ατόμου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έστω και ένας να κατάλαβε το νόημα όσων έγραψα, εμένα μου αρκεί. Και φυσικά φίλε μου nhzt που δεν σε γνωρίζω αλλά σε ευχαριστώ για την υποστήριξη δεν μπορώ να δεχτώ bulling από κανένα 20 χρόνο που έχει κάνει πουρέ το μυαλουδακι του μπροστά σε μια οθόνη... Βλέπεις έχω και τα διπλά του χρόνια και μπορώ να αξιολογώ καλύτερα τις καταστάσεις.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ λέω να πούνε του κυρίου Fletcher να κοιτάξει λίγο τους ίδιους που σκέφτηκαν να βγάλουν τέτοιο παιχνίδι.

Αν χρειάζεται κάποιος να μπει στο μυαλό ενός τέτοιου ατόμου για να το βοηθήσει και όχι για να "παίξει" αυτός πρέπει να είναι κάποιος ειδικός και όχι ο καθένας, πόσο μάλλον παιδιά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να ταυτιστεί κανένα "ευάλωτο ψυχικά" κολεγιοπαιδο και να αρχίσει να θερίζει καθηγητές και συμμαθητές. Έλεος πια στην κάθε μορφή βίας που βομβαρδίζει τον ανθρώπινο εγκέφαλο από μικρή ηλικία. Γιατί ένα παιχνίδι που υπό φυσιολογικές συνθήκες θα έπρεπε να ψυχαγωγουσε τον άνθρωπο, θα πρέπει να τον βάλει βαθιά στον ψυχισμό ενός διαταραγμενου ψυχικά ήρωα. Έχουν εμπορευματοποιησει τα πάντα πια. Είναι ντροπή αυτού του είδους τα "παιχνίδια" να φέρουν αυτό τον χαρακτηρισμό και να αγοράζονται από χαζογονεις στα βλαστάρια τους. Ελπίζω απλά εκεί στα ράφια που θα το πουλάνε στο εξωτερικό "γιατί για την Ελλάδα δεν έχω καμία ελπίδα " να αναφέρουν με μεγάλα γράμματα πως το προϊόν αυτό θα πρέπει να πωλείται καθαρά και μόνο σε ενήλικα άτομα...

 

Εμενα που μου ειχε παρει ο μπαμπακας μου το tekken το 1 οταν ημουν 5 χρονων, δεν φανταζεσαι πως ταυτιστικα. Την μανα μου ειδικα την ειχα ταραξει στα uppercut.

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστο badbad μην ασχολείσαι, κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν αυτό που θέλεις να πεις. Είτε γιατί δεν αισθάνονται σαν εσένα, είτε γιατί δεν σκέφτονται όπως εσύ, είτε γιατί δεν γνωρίζουν τι είναι προστασία ψυχικής υγείας.

Καλύτερα να απευθυνθείς στους δημιουργούς.

Εγώ καταλαβαίνω ότι είναι ένα πολύ προχωρημένο παιχνίδι, το οποίο όμως μπορεί να επηρεάσει αρνητικά κάποιους έφηβους, όμως το χρήμα και η διασκέδαση ειναι πάνω από αυτά.

Νομίζεις ότι έγινε τίποτε με τις διαμαρτυρίες εναντίον του Grand Theft Auto 5 για τις σκηνές βίας;

Στο ξαναλέω μην ασχολείσαι.

Ήδη το bulling με το "It's time to stop posting" πήρε 8 like.

 

Συγγνώμη, δεν ξέρω που οφείλεται η συμπεριφορά μου, αν και τώρα που το σκέφτομαι μικρός σκότωνα χελώνες με τον Mario στο Game Boy. 

 

Υ.Γ. τι είναι bulling; Ταυρίζω;

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο άλλος είναι αρπαγμενος δεν χρειάζετε ένα παιχνίδι για να ενδωσει στη βία. Κάποια στιγμή θα εκδηλωθει με τον ένα η με τον άλλο τρόπο. Τα παιχνίδια είναι για τη διασκέδαση μας όπως και οι ταινίες. Αν το πάμε έτσι τα μισά παιχνίδια πρέπει να εξαφανιστουν μιας και έχουν σκοτωμους όπως και οι μισές ταινίες όπως saw κτλ. Το παιχνίδι σας μαρανε.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστο badbad μην ασχολείσαι, κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν αυτό που θέλεις να πεις. Είτε γιατί δεν αισθάνονται σαν εσένα, είτε γιατί δεν σκέφτονται όπως εσύ, είτε γιατί δεν γνωρίζουν τι είναι προστασία ψυχικής υγείας.

Καλύτερα να απευθυνθείς στους δημιουργούς.

Εγώ καταλαβαίνω ότι είναι ένα πολύ προχωρημένο παιχνίδι, το οποίο όμως μπορεί να επηρεάσει αρνητικά κάποιους έφηβους, όμως το χρήμα και η διασκέδαση ειναι πάνω από αυτά.

Νομίζεις ότι έγινε τίποτε με τις διαμαρτυρίες εναντίον του Grand Theft Auto 5 για τις σκηνές βίας;

Στο ξαναλέω μην ασχολείσαι.

Ήδη το bulling με το "It's time to stop posting" πήρε 8 like.

 

Καλά τα λες μάγκα μου και έχεις ένα point. Θα έγραφα και άλλα αλλά έπαιξα λίγο battlefield και λίγο gta, δεν κατάλαβα οτι δεν είναι ρεαλιστικά, οπότε βγάζω το M16 από την αποθήκη μπαίνω στο αμάξι και πάω να κάνω ένα μακελειό στα γρήγορα.. :rolleyes:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορούν ένα σωρό μη συμβατικά, ανησυχητικά παιχνίδια, το hellblade περισσότερο δείχνει ότι μπορεί να βοηθήσει να ξεπεράσεις τους "δαίμονές" σου παρά να σε κάνει να βγεις και να σφάξεις τον περιπτερά που μοιάζει με τον διάβολο.

Εδώ υπάρχει το Hatred που σου λέει στα μούτρα ότι είσαι σχιζοφρενής και σε στέλνει να σκοτώσεις όσο μπορείς περισσότερους. Και τώρα που το σκέφτομαι, να απαγορευτεί και το pro, γιατί στο τέλος όλο πλακωνόμαστε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες γι'αυτό τα παιχνίδια έχουν σηματάκια 18+ ή ότι αρμόζει στην κάθε περίπτωση.

 

Το εάν το αγοράζουν ανήλικα ή ακόμα χειρότερα τους τα αγοράζουν οι γονείς είναι αμέλεια του εκάστοτε γονιού.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστω και ένας να κατάλαβε το νόημα όσων έγραψα, εμένα μου αρκεί. Και φυσικά φίλε μου nhzt που δεν σε γνωρίζω αλλά σε ευχαριστώ για την υποστήριξη δεν μπορώ να δεχτώ bulling από κανένα 20 χρόνο που έχει κάνει πουρέ το μυαλουδακι του μπροστά σε μια οθόνη... Βλέπεις έχω και τα διπλά του χρόνια και μπορώ να αξιολογώ καλύτερα τις καταστάσεις.

αφού είσαι 40 χρονών και έχεις ζήσει και πιο παλιές εποχές θα βλέπεις ότι εχουν ηρεμήσει και πολύ τα πράγματα ο πατέρας μου και άλλοι μεγάλοι μου λέγανε ότι φτιάχνανε σφεντόνες,παίζανε ξύλο στις γειτονιές μεταξύ τους κλπ και τώρα είναι ήρεμα τα πράγματα,εγώ όταν πήγαινα γυμνάσιο θυμάμαι ήταν γκέτο το σχολείο και τώρα τα βλέπω όλα τα 13-14χρονα και είναι παιδάκια...

καταρχάς τα 20χρονα που λες που έχουν κάνει και καλά πουρέ τον εγκέφαλο δεν σε τραμπουκίζουν για αυτό και είναι εξαιρέσεις,ίσα ίσα που η νέα γενειά (των 20) τώρα είναι πιο μετριασμένη και πάντα νομίζω οι νέες ηλικές ήταν πιο ευέξαπτες. εγώ είμαι 22 χρονών αλλά είμαι πιο μετριόφρον αλλά ακόμα βλέπω άτομα που ούτε καν παίζουν παιχνίδια και είναι κανίβαλοι,δεν φταίνε τα παιχνίδια για αυτή την σημπεριφορά.....αν ο άλλος είναι αουγκανος απο την φύση του δεν περιμένει απο κανένα παιχνίδι να του βγάλει την ταρζανιά.

κάνεις ένα τραγικό λάθος όπως όλοι οι "μεγάλοι" λόγω άγνοιας προς τη νέα γενιά,δεν είναι τα πράγματα όπως τα βλέπεις γιατί αν ζούσες αναμεσα μας θα έβλεπες πως είναι διαφορετικά και η νεολαία που έχεις στο μυαλό σου πριν 20 χρόνια δεν έχει καμία σχέση.

 

μετα απο αυτό https://www.youtube.com/watch?v=YlrUXhwstVM

 

τωρα και το παιχνιδι τουτο??? χανομαστε...

χαχαχαχαχαχα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, δεν ξέρω που οφείλεται η συμπεριφορά μου, αν και τώρα που το σκέφτομαι μικρός σκότωνα χελώνες με τον Mario στο Game Boy. 

 

Υ.Γ. τι είναι bulling; Ταυρίζω;

Συγνώμη... λόγω κεκτημένης ταχύτητας , το σωστό είναι bullying.

Δεν μ' ενδιαφέρει συμπεριφορά σου σχετικά με το αν σ' αρέσουν παιχνίδια με διανοητικά άρρωστους προταγωνιστές και μάλιστα με υπογραφή του Paul Fletcher, Καθηγητή Επιστημών Υγείας, όσο η συμπεριφορά σου για τρολάρισμα σε άτομα με διαφορετική άποψη από σένα.

Εκτός και αν δεν ήταν τρολάρισμα ή εμπαιγμός στον badbad, αλλά μια σοβαρή και εμπεριστατωμένη άποψη, τότε ζητώ συγνώμη.

 

αφού είσαι 40 χρονών και έχεις ζήσει και πιο παλιές εποχές θα βλέπεις ότι εχουν ηρεμήσει και πολύ τα πράγματα ο πατέρας μου και άλλοι μεγάλοι μου λέγανε ότι φτιάχνανε σφεντόνες,παίζανε ξύλο στις γειτονιές μεταξύ τους κλπ και τώρα είναι ήρεμα τα πράγματα,εγώ όταν πήγαινα γυμνάσιο θυμάμαι ήταν γκέτο το σχολείο και τώρα τα βλέπω όλα τα 13-14χρονα και είναι παιδάκια...

καταρχάς τα 20χρονα που λες που έχουν κάνει και καλά πουρέ τον εγκέφαλο δεν σε τραμπουκίζουν για αυτό και είναι εξαιρέσεις,ίσα ίσα που η νέα γενειά (των 20) τώρα είναι πιο μετριασμένη και πάντα νομίζω οι νέες ηλικές ήταν πιο ευέξαπτες. εγώ είμαι 22 χρονών αλλά είμαι πιο μετριόφρον αλλά ακόμα βλέπω άτομα που ούτε καν παίζουν παιχνίδια και είναι κανίβαλοι,δεν φταίνε τα παιχνίδια για αυτή την σημπεριφορά.....αν ο άλλος είναι αουγκανος απο την φύση του δεν περιμένει απο κανένα παιχνίδι να του βγάλει την ταρζανιά.

κάνεις ένα τραγικό λάθος όπως όλοι οι "μεγάλοι" λόγω άγνοιας προς τη νέα γενιά,δεν είναι τα πράγματα όπως τα βλέπεις γιατί αν ζούσες αναμεσα μας θα έβλεπες πως είναι διαφορετικά και η νεολαία που έχεις στο μυαλό σου πριν 20 χρόνια δεν έχει καμία σχέση.

 

χαχαχαχαχαχα 

 

συγνώμη για την παρέμβαση στην φιλολογική σου ανάταση, αλλά ο badbad μίλησε για οποιοδήποτε "20 χρόνο που έχει κάνει πουρέ το μυαλουδακι του" όχι για όλους τους 20χρονους που αναφέρεις στην ιστορική σου αναδρομή. Αν καταλαβαίνεις την διαφορά, τότε όλοι οι 20χρονοι με καμμένο μυαλουδάκι, σε όλες τις εποχές, δεν μπορούν να μπουλάρουν οποιοδήποτε με κοινό νου. Μπορούν όμως να μπουλάρουν οποιοδήποτε όμοιό τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι πρέπει για τις Δυτικού τύπου κοινωνίες gamers. Άλλωστε το σύστημα αξιών έχει διολισθήσει αρκετά κι ο σύγχρονος τρόπος ζωής έχει επηρεάσει αρνητικά τον τρόπο σκέψης και λειτουργίας του εγκεφάλου, όπως επίσης και συμπεριφορές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη... λόγω κεκτημένης ταχύτητας , το σωστό είναι bullying.

Δεν μ' ενδιαφέρει συμπεριφορά σου σχετικά με το αν σ' αρέσουν παιχνίδια με διανοητικά άρρωστους προταγωνιστές και μάλιστα με υπογραφή του Paul Fletcher, Καθηγητή Επιστημών Υγείας, όσο η συμπεριφορά σου για τρολάρισμα σε άτομα με διαφορετική άποψη από σένα.

Εκτός και αν δεν ήταν τρολάρισμα ή εμπαιγμός στον badbad, αλλά μια σοβαρή και εμπεριστατωμένη άποψη, τότε ζητώ συγνώμη.

 

Απαντώ σοβαρά και εμπεριστατωμένα σε σοβαρές και εμπεριστατωμένες απόψεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^^

Και βέβαια όχι. Ο badbad είπε την αποψή του και εσύ αμέσως, εξυπνάκιας γαρ, έβαλες την εικόνα---quite cute let me add---για να τον χλευάσεις. Ο καθένας έχει δικαίωμα να πει τη γνώμη του, εφόσον δε χρησιμοποιεί ύβρεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δηλαδή οι ταινίες, σειρές,μουσική ακόμα και βιβλία είναι πάντα όμορφα με πεταλούδες; Σκοπός είναι η διέγερση συναισθημάτων,(χαρούμενα, μιζερα, αγχωτηκά) και προσωπικά τέτοια παιχνίδια προσπαθώ να παίζω και το συγκεκριμένο πιστεύω θα το τιμήσω. Άδικο δεν έχει ο badbad ότι μας περνάνε την ιδέα της βίας κτλ αλλά αυτή η ιδέα περνιέται σε όλα τα μυαλά(παιδεμενα και μη) με οποιοδήποτε τρόπο (βιβλία ταινίες).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...