Προς το περιεχόμενο

Doom [2016]


Alithinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτέλους κατέβηκε.

 

Πρώτες εντυπωσεις.. Σε High (αλλά 720p) πηγαίνει σφαίρα! Ομαλοτατο, χωρίς κολλήματα σε GTX950 με i3-6098p.

 

ΠΟΛΥ ωραία γραφικά! Ειδικά το depth of field είναι πολύ ωραία δωσμενο.

 

Από game play δεν μπορώ να μιλήσω γιατί απλά το είδα αλλά κάτι μου λέει ότι θα δω τον Ρουβα χεβιμεταλλα!

 

Αυτά. Δουλειά τώρα και θα επιστρέψω το βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τελειώσει εδώ και καιρό το doom, παίζω που και που λίγο multiplayer αλλά φορτώνω και καμια πίστα στο single player και αλωνίζω και καθαρίζω τα τέρατα. Το παιχνίδι στο single player έχει οπωσδήποτε το doom feel. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ το παιχνίδι αυτό μου θύμησε ΠΟΛΥ καλά γιατί είχα πάνω από 15 χρόνια να ασχοληθω με PC Gaming..

 

Κανείς PC Master Race δεν θα το παραδεχτεί αλλά στον αγαπημένο PC τα παιχνίδια κρασαρουν.. Συχνά.. Και σου βγάζουν να στειλεις bug report γιατί crashare το engine.. Ενώ είχες φάει μίση ώρα να ανεβαίνεις με double jump πλατφόρμες και σωλήνες για να φτάσεις σε δύσκολη secret area..

 

4 φορες, 4 επίπονες φορές έχει κρασαρει έως τώρα και έχω χάσει αρκετη πρόοδο. Δεν έχει πρόβλημα το PC μου, συμβαίνει και σε άλλους because reasons... :(

 

Θα πει κάποιος σιγά τι είναι 4 φορές κρασάρισμα; Απολύτως φυσιολογικό για PC! Εμμ έλα που στο χωριό μου μπορεί να είχαμε 30 fps και sub hd αλλά κρασάρισμα ΔΕΝ είχαμε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι φίλε μου, δυστυχώς. Για αυτό και σε μένα μου την λέει ο κολλητός που έχω δώσει 400 ευρώ για κάρτα γραφικών και παίζω παιχνίδια με crashes και cheaters σε online games, ενώ εκείνος είναι εκείνος δεν έχει κανένα θέμα με PS3/4. Αλλά τι να το κάνεις που έχω μάθει στο pc και δεν μπορώ να αλλάξω εύκολα σε κονσόλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ετσι ακριβως γιατι εχω εχω μηνες να φαω κρασαρισμα σε παιχνιδι. Στα 20 χρονια που ειμαι pc gamer και pc user,programmer ,internet technician ,και αλλα σχετικα με pc ελαχιστες φορες μου εχει τυχει να κολλησει το pc ειτε σε παιχνιδι ειτε σε κατι αλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ετσι ακριβως γιατι εχω εχω μηνες να φαω κρασαρισμα σε παιχνιδι. Στα 20 χρονια που ειμαι pc gamer και pc user,programmer ,internet technician ,και αλλα σχετικα με pc ελαχιστες φορες μου εχει τυχει να κολλησει το pc ειτε σε παιχνιδι ειτε σε κατι αλλο.

Γενικά το PC που έχω είναι απροβληματιστο. Αυτό και το Dying Light μου έχουν βγάλει το στάνιο φιλτατε.

 

Και όταν όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν κανονικά αρχίζει και το σύνδρομο της Στοκχολμης. "Δεν φταίς εσύ, εγώ φταιω.." και ξεκινάει να ελέγχει drivers (οκ), event viewer (normal), malware (ούτε ένα).. Διαβάσεις σε forum και Steam και βλέπεις ότι το κάνει και σε άλλους χωρίς να έχει βρεθεί πως και γιατί. Μόνο πατέντες και βουντού που στην περίπτωση σου δεν πιανουν.. Κοιτάς αστρολογικό χάρτη μήπως είναι ο Ερμης ανάδρομος..

 

Ναι εντάξει 4 φορές το έχει κάνει μόνο. Έχω παίξει και ώρες χωρίς πρόβλημα. Αλλά σε παιχνίδι με checkpoint που μερικά είναι αρκετά μακρινά και έχει και secret area που θέλουν κοπο να φτάσεις, σπάει νεύρα..

 

Τέλος πάντων τον πόνο μου ήθελα να πω.. Κατά τα άλλα best shooter since HL2 κατά την γνώμη μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα μια πίστα πάλι σήμερα, επανάληψη. Βρήκα και 1-2 μυστικά. Μετά έριξα και 3 γύρους multi. 

 

To multi έχει τον χαβαλέ του αλλά ως εκεί. Δεν ανταμείβει τον επιδέξιο χρήστη. Έχει πάντως χαβαλέ για casual gaming. 

 

Α, και σήμερα δεν μου έκανε καθόλου crash. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά το PC που έχω είναι απροβληματιστο. Αυτό και το Dying Light μου έχουν βγάλει το στάνιο φιλτατε.

 

Και όταν όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν κανονικά αρχίζει και το σύνδρομο της Στοκχολμης. "Δεν φταίς εσύ, εγώ φταιω.." και ξεκινάει να ελέγχει drivers (οκ), event viewer (normal), malware (ούτε ένα).. Διαβάσεις σε forum και Steam και βλέπεις ότι το κάνει και σε άλλους χωρίς να έχει βρεθεί πως και γιατί. Μόνο πατέντες και βουντού που στην περίπτωση σου δεν πιανουν.. Κοιτάς αστρολογικό χάρτη μήπως είναι ο Ερμης ανάδρομος..

 

Ναι εντάξει 4 φορές το έχει κάνει μόνο. Έχω παίξει και ώρες χωρίς πρόβλημα. Αλλά σε παιχνίδι με checkpoint που μερικά είναι αρκετά μακρινά και έχει και secret area που θέλουν κοπο να φτάσεις, σπάει νεύρα..

 

Τέλος πάντων τον πόνο μου ήθελα να πω.. Κατά τα άλλα best shooter since HL2 κατά την γνώμη μου..

Δεν συμφωνω με τα crash γιατι και εγω 3 χρονια που εχω τωρα το Pc ελαχιστα εχω πετυχει σε γενικες γραμμες.

 

Ουτε διαφωνω για το αν το DOom ειναι καλο ή οχι αλλα το παραπανω ειναι πολυ χοντρο δυστηχως. Δυσκολο να το βαλουν πανω απο Borderlands και κυριως απο Bioshock.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το borderlands δεν το έπαιξα. Το bio shock το έπαιξα μια φορά και ως εκεί. Το doom αφού το τελείωσα συνεχίζω και παίζω καμία πίστα για ξεχαρμάνιασμα.

Borderlands και bioshock δεν εχουν βγαλει μονο 1 παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό και σε μένα μου την λέει ο κολλητός που έχω δώσει 400 ευρώ για κάρτα γραφικών και παίζω παιχνίδια με crashes και cheaters σε online games, ενώ εκείνος είναι εκείνος δεν έχει κανένα θέμα με PS3/4.

 

ε τοτε γυρισε το σε κονσολα αν θεωρεις πως ειναι τοσο χαλια το pc

 

αν μπορεις να συμβιβαστεις με τα απροβληματιστα παιχνιδια της κονσολας, 15 fps και το μυαλο μας ήσυχο :-D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωρίζω! Είχα παίξει ελάχιστα το borderlands 2 αλλά δεν κόλλησα και είχα τερματίσει τα bioshock 1, 2 και Infinite αλλά δεν ξαναγύρισα σε αυτά. Στο doom για την ώρα ξαναγυρίζω για casual gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...