Προς το περιεχόμενο

Doom [2016]


Alithinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιεπ..μόλις πέταξα 17€ ...ο κόσμος ελάχιστος..

Με τα ίδια άτομα ξανά και ξανά έπαιξα τώρα,τί έβγαινα από το πάρτι με τους φίλους και διάλεγα να παίξω,με έβαζε στο lobby τους!

 

κυρίως το πήρα για τις έξτρα πίστες του online,αλλά χωρίς κόσμο τί να το κάνεις... :(

 

http://steamcharts.com/app/379720

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξιζει ουτε για αστειο το season pass παντως. Επειδη ολα τα dlc του αφορουν το multiplayer κυριως που παρα πολυ λιγοι πρεπει να παιζουν.

 

και παρολαυτα, ο AngryJoe το εκθειασε, ενω θαβει αλλα παιχνιδια μονο για το φτωχο τους DLC κομματι.

η φαρα του "επαγγελματια κριτικου" ειναι ενα ανεκδοτο. ανεκαθεν ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παρολαυτα, ο AngryJoe το εκθειασε, ενω θαβει αλλα παιχνιδια μονο για το φτωχο τους DLC κομματι.

η φαρα του "επαγγελματια κριτικου" ειναι ενα ανεκδοτο. ανεκαθεν ηταν.

το παιχνίδι εκθείασε; ή το season pass του;

σα παιχνίδι είναι ωραίο,αλλά έρημο το online..

 

και europe που γύρισα το region από auto πάλι δεν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παρολαυτα, ο AngryJoe το εκθειασε, ενω θαβει αλλα παιχνιδια μονο για το φτωχο τους DLC κομματι.

η φαρα του "επαγγελματια κριτικου" ειναι ενα ανεκδοτο. ανεκαθεν ηταν.

Ξαναβαλε το video review και βρες μου που εκθειασε το online του παιχνιδιου. Εχεις κολλησει που εσενα δεν σαρεσε το εν λογω παιχνιδι και ψαχνεις να βρεις αρνητικα απο το πουθενα.

 

Για το Online του Doom αν διαβασεις παντου θα δεις τα ιδια να γραφονται. Οτι δηλαδη ειναι αδιαφορο(κοινως υπαρχουν καλυτερα)και οτι το season pass ειναι μαπα το καρπουζι και αρπαχτη,αυτο το γραφανε ολοι παντου.

 

Το Doom με λιγα λογια ολοι το αγορασανε για το single player του και οχι για το multiplayer του,σε αντιθεση με αλλα παιχνιδια τυπου call of duty/battlefield/overwatch που τα αγοραζεις κυριως για το multiplayer.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore, ειπα πουθενα εγω οτι δεν μου αρεσε το παιχνιδι; οτι θες διαβαζεις μου φαινεται. ανεκαθεν η τοποθετηση μου ηταν πως ειναι ναι μεν διασκεδαστικο με εξαιρετικα γραφικα, αλλα δεν ειναι το old school αριστουργημα οπως το εχει βγαλει η κοινοτητα. 

οσο αοφρα τον Joe, o τυπος συνηθιζει να δινει χαμηλοτερες βαθμολογιες σε καλους τιτλους, οταν ειχε το οποιοδηποτε προβλημα με το DLC κομματι τους.

το Doom απο την αρχη ειχε κατακριθει για το μετριο ονλινε του,  ενω το DLC του ειχε χαρακτηριστιει ως αρπακτη. εκει ομως εκανε τα στραβα ματια. μαλιστα, αν θυμαμαι καλα, ειχε αναφερθει αρνητικα για το ονλινε/DLC στην κριτικη του, αλλα το προσπερασε γρηγορα με την δικαιολογια "but it's Doom".

οταν χρησιμοποιεις double standards στις κριτικες σου, πολυ απλα εισαι ακυρος ως "επαγγελματιας κριτικος" και δεν πρεπει να λαμβανεσαι σοβαρα. αυτο λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore, ειπα πουθενα εγω οτι δεν μου αρεσε το παιχνιδι; οτι θες διαβαζεις μου φαινεται. 

Δεν διαβαζω οτι θελω αγαπητε.Θυμαμαι την συμμετοχη σου στο εν λογω θεμα και τι ειχε γραφτει. Οσον αφορα τον angryjoe το review οπως φανταζομαι ξερεις αργησε να το κανει παρα πολυ καιρο(του ειχαν ζαλισει το κεφαλι στα σχολια περυσι)και φυσικα και ολοι του ειπαν να παιξει κυριως το single player κομματι του.

 

Επισης οσον αφορα το multiplayer υπαρχουν παιχνιδια τα οποια βασιζονται σε αυτο οπως battlefield,call of duty και titanfall και για αυτο εγιναν γνωστα και υπαρχουν και παιχνιδια οπως τα doom τα οποια αν δεν κανω λαθος κυριως εγιναν γνωστα για το single player τους. Αρα για ποιο λογο να καθεται να κραζει το multiplayer του απο την στιγμη που το παιχνιδι το παιρνεις για το single player του?

 

Προφανως και οφειλει να ενημερωσει για τα περι multiplayer τον  υποψηφιο αγοραστη(ο οποιος θα κρινει σε τι τιμη θα αγορασει το παιχνιδι μονο για το single player του),αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα κολλησουμε εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμασαι λαθος. τα ποστς μου υπαρχουν στο τοπικ για τον καθενα να δει ποιος απο τους δυο μας λεει την αληθεια. δεν θα επεκταθω αλλο σε αυτο, δεν χρειαζεται να αποδειξω τα αυτονοητα.

 

δεν με ενδιαφερει υπο ποιες συνθηκες εκανε το review. το τελικο αποτελεσμα μετραει. και με αυτο εχασε την οποια εγκυροτητα ειχε ως κριτικος (αν ειχε κιολας εξαρχης).

κοιτα, δεν τα βαζω προσωπικα μαζι του. ειμαι φαν του σοου που κανει. αλλα μεχρι εκει. γενικα δεν εχω σε εκτιμηση κανενα "προ κριτικο" αφου θεωρω αυτο το "επαγγελμα" μια αστεια απατη.

και ο Joe με το review αυτου του παιχνιδιου, προστεθηκε ως ενα ακομη τρανταχτο παραδειγμα γιατι καποιος δεν πρεπει να παιρνει κανεις σοβαρα τους κριτικους, ειδικα τους online. 

 

αυτα. ας μην ξεφυγουμε αλλο απο το θεμα, απλως μια συμβουλη σε ολους:

αφηστε τα DLC για πιο μετα, μην βιαζεστε. παρτε το βασικο παιχνιδι αν θελετε, αλλα περιμενετε για το extra content να δειτε αν αξιζει να το αποκτησετε τελικα.

 

οπως τα doom τα οποια αν δεν κανω λαθος κυριως εγιναν γνωστα για το single player τους

 

 

ε ναι, βεβαια, αφου ως γνωστον τα πρωτα Doom δεν ειχα καν multi.  :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Εγω να ρωτησω κατι αλλο που δε ξερω αν το εθηξε καποιος σαν θεμα πιο πισω;

 

Το Mouse Acceleration (ένα παρόμοιο είδος, κάτι σαν ball-mode..) το εχετε ξεπερασει καπως σωστα; ειναι το μονο πραγμα που με κρατησε στο πρωτο stage, και μου κραταει αρκετα GB αν θυμαμαι καλα. Ή να μαθω πως δεν φτιαχνεται και να το διαγραψω ή να το φτιαξω και να ξεκινησω και γω το παιδι των '95.

 

Δοκίμασα ο,τι βρηκα στο console, θυμαμαι και κατι εναλλακτικες αυτων που βρηκα, τα δοκιαμσα και αυτα.

 

Τζιφος.  :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το αρχισα και γω σημερα ,επαιξα 3 ωρες και είμαι στο 40% περίπου του παιχνιδιού.Καταπληκτικό παιχνίδι και δεν έχω παίξει τα προηγούμενα ποτέ.

Επεξ/σία από JTRGamer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλημέρα στην παρέα!

Λοιπόν, έχει δημιουργηθεί server στο Discord καθαρά για Έλληνες παίκτες για online και όχι μόνο! 

Άντε μπείτε να παίζουμε όλοι μαζί και φωνάξτε και άλλο κόσμο!

https://discord.gg/bEPUPuPcfj

Επίσης εδώ είναι η σελίδα του facebook για τους social τύπους: 

https://www.facebook.com/groups/4217498738308950/?ref=share

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...