Προς το περιεχόμενο

Dark Souls III [Xbox One][PS4]


stavros88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 851
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μακάρι να μπορούσα να παίξω, δυστυχώς δεν είδα ότι μετά το registration έπρεπε να κάνω confirm ξανά τα στοιχεια μου και δεν μπήκα officially στην λίστα για επιλογή :-D

 

Από όσο είδα πάντως είναι πολύ πιο γρήγορο, κάτι που μου αρέσει μετά από κάψιμο στο Bloodborne.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ το artwork design του παιχνιδιού έτσι; Ετσι όπως πάω όμως μου φαίνεται ότι DS 3 και Bloodborne θα τα πάρω την ίδια εποχή. Λεφτά + χρόνο προς το παρόν μας πάει πολύ πίσω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι πολύ γρήγορο και τρομερά διασκεδαστικό όταν μαζεύονται 5-6 άτομα και σφάζονται , άμα έχει και mobs ακόμα καλύτερα  :D

Στην περιοχή μπροστά από το boss που είναι σαν κήπος και έχει ιππότες έπεσε πολύ μαζικό PvP χθες, απολαυστικότατο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι σε άλλο επίπεδο το παιχνίδι... το 2 είναι σκουπίδι μπροστά του  :devil:

Μια χαρα ηταν το 2 και για πολλους και το καλυτερο της σειρας, δεν χρειαζεται να βαζεις σε καθε ποστ κατι αρνητικο για αυτο δεν ειναι επιχειρημα για το αν ειναι καλο το 3, το 2 αρεσει σε αρκετους ξεπερασε το. Εξαλλου 30 λεπτα content εχεις δει και ελαχιστα πραγματα, ουτε καν inventory και status screen, για content δεν το συζηταω για να βγαζεις απο τωρα αποτελεσμα.

 

Εμενα μου αρεσε αρκετα, φαινεται να εχει παρει τα καλα στοιχεια του BB και να τα εχει συνδιασει με του DaS παρα πολυ ωραια, τωρα τα mechanics φαινονται οκ τα γραφικα ειναι οκ, ε το frame rate με ενοχλει λιγο στα 30 αλλα οκ υπαρχει λυση αν βγει σε pc. Κατα τα αλλα για το ποσο καλο ειναι θα παιχτει στο level design του και στο content παντως φαινεται αρκετα promising δεν νομιζω να τα κανουν θάλασσα εκει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα πολύ άψυχο το 2 και πολύ generic σχεδιασμός και artwork. Ναι μεν καλό παιχνίδι αλλά είναι μακριά από το να είναι απλά sensational όπως το DeS και το DaS (και προφανώς το BB). Το παιχνίδι δείχνει να έχει τέλειο πάντρεμα DeS με BB και DaS. Αυτό που βλέπω είναι ότι σίγουρα θα γουστάρουμε. Φαίνεται ένα παιχνίδι που "στάζει" αγάπη από τους δημιουργούς του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ADHD

τα "30 λεπτα content" που έχω δει είναι απείρως καλύτερα και σε level design και σε enemy placement/design και σε ατμόσφαιρα από οποιαδήποτε περιοχή του 2 . Μη τρελαθούμε τώρα για το άσχετο της σειράς που άρεσε σε πολλούς γιατί είναι ξενερωμένο - ακριβώς για να αρέσει στο πλήθος.

Καλό μεν παιχνίδι (επένδυσα ~150 ώρες) αλλά δεν λέει τίποτα μπροστά στα προηγούμενα... μη ξαναγράφουμε τα ίδια πάλι για την Β ΤΕΑΜ. Οι διαφορές χαώδεις ακόμα και στα ποταπά 30 λεπτά που είδαμε και χωρίς inventory και status (όχι ότι θα έλεγε και τίποτα να τα βλέπαμε, δεν κάνουν τη διαφορά αυτά τα δύο, δεν είναι lore που όντως δεν είδαμε).

 

Επίσης δεν χρησιμοποιώ την γνώμη μου για το 2 σαν "επιχείρημα ότι το 3 είναι καλό" αναπόφευκτα γίνεται η σύγκριση όπως είναι και το λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το 2 είναι τόσο divisive παιχνίδι γιατί έχει στοιχεια που πάνε ακριβώς αντίθετα σε ότι έκανε το Dark Souls/Demons Souls) πριν από αυτό και το Bloodborne μετά από αυτό (enemy placement, level design, shortcuts/bonfires placement, boss-fight, hitbox etc.). Και για αυτόν ακριβώς τον λόγο έχει μεγάλους fan και μεγάλους hater, είναι love it or hate it.

 

Όπως μπορούμε να εξηγήσουμε για ποιον λόγο δεν μας άρεσε το 2 όσο το 1/BB/DeS έτσι τόσο εύκολα μπορεί να εξηγήσει ο ADHD γιατί του αρέσει περισσότερο το 2. Δεν νομίζω ότι θα βγάλουμε άκρη με αυτή τη συζήτηση :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλυτερα boss fights το 2 τα εχει, καταλαβαινω οτι μπορει να μην αρεσε σε αρκετους για διαφορους λογους αλλα περι τα b-team επειδη δεν ηταν director ο miyazaki και σε μιση ωρα βγαλαμε καλυτερο το 3 ειναι υπερβολες πανω στο hype κλασικα. Οτι σε καποιους αρεσει και περισσοτερο απο τα αλλα ας πουμε δεν σημαινει οτι αυτοι δεν εχουν παιξει τα προηγουμενα οσο και οι υπολοιποι η οτιδηποτε αλλο απλα ειναι γουστα.

 

Επισης το 2 φαινεται να αντεξε το test του χρονου τουλαχιστον, ακομα το παιζουν και ακομα υπαρχει ενεργο community.

 

Δεν λεω οτι μου αρεσε "απολυτα" περισσοτερο απο τα προηγουμενα, ισα ισα νομιζω καθαρα απο θεμα style και ιστοριας ισως μου αρεσει το DeS περισσοτερο, απλα το θεωρω αξιο παιχνιδι της σειρας με τα θετικα του και τα αρνητικα του και οχι το "μαυρο προβατο" που ευτυχως δεν μοιαζει το 3 με αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...