Προς το περιεχόμενο

Dark Souls III [Xbox One][PS4]


stavros88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σου πω την αληθεια το Online κομματι των Souls ποτε δεν με τραβηξε και οσο για την Goty προσωπικα το παιζεις ανετα στον θειο και αργοτερα αγοραζεις και την Goty να στηριξεις τον developer κανενα προβλημα :P

 

Φυσικα για οποιον θελει να παιξει το παιχνιδι με το καλημερα αλλα και για το Online τοτε εννοειται οτι μιλαμε για day one αγορα.

 

Απλα εγω επειδη μου αρεσει τα παιχνιδια να τα εχω σε συλλογη(κοινως δισκακια)και ετσι την πατησα και με το αρχικο Dark Souls για ps3 που αρχικα πηρα το παιχνιδι και μετα και την Prepare to Die Edition αλλα και μια απο τα ιδια τωρα με το Bloodborne,γιαυτο και θα περιμενω για αγορα.

 

Σιγουρα θα χασω στο Online κομματι(για το Co Op δεν με πειραζει)αλλα τι να κανουμε δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αληθεια το Online κομματι των Souls ποτε δεν με τραβηξε και οσο για την Goty προσωπικα το παιζεις ανετα στον θειο και αργοτερα αγοραζεις και την Goty να στηριξεις τον developer κανενα προβλημα :P

 

Φυσικα για οποιον θελει να παιξει το παιχνιδι με το καλημερα αλλα και για το Online τοτε εννοειται οτι μιλαμε για day one αγορα.

 

Απλα εγω επειδη μου αρεσει τα παιχνιδια να τα εχω σε συλλογη(κοινως δισκακια)και ετσι την πατησα και με το αρχικο Dark Souls για ps3 που αρχικα πηρα το παιχνιδι και μετα και την Prepare to Die Edition αλλα και μια απο τα ιδια τωρα με το Bloodborne,γιαυτο και θα περιμενω για αγορα.

 

Σιγουρα θα χασω στο Online κομματι(για το Co Op δεν με πειραζει)αλλα τι να κανουμε δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας :P

Ελα ρε,για μενα Souls και online δεν πανε χωρια! Προσωπικα αν και ξερω οτι θα βγαλουν DLC,θα το αγορασω day 1 και λογικα στο τελος την complete edition.Επισης παντα μπορεις να πουλησεις την παλια σου εκδοση σε καποια αγγελια(στην χειροτερη public) και με τα χρηματα αυτα+καποια εξτρα να παρεις την GOTY,εγω ετσι εκανα στο παρελθον με το πρωτο Dark Souls 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αρχίζω και μισώ την From...έχοντας παίξει όλα τα Souls και το Bloodborne (και σε αναμονή για το DLC) έβαλα αυτές τις μέρες το DA:Inquisition για να το συνεχίσω μιας και έχω ήδη 50+ ώρες...βαρέθηκα στο 5λεπτο. To ίδιο και με το Pillars of Eternity...πλέον δεν μπορώ να ευχαριστηθώ RPG τέτοιου τύπου, στα μάτια μου φαίνονται βαρετά....

I HATE YOU HIDETAKA MIYAZAKI!!!!

Επεξ/σία από Geosim79
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό γιατί τα Souls είναι παραπάνω από RPG. Εχουν πολλά στοιχεία από πολλά άλλα παιχνίδια τα οποία βγαίνουν φυσικά όμως λόγο artwork. Παράδειγμα τα Souls είναι από τα πιο τρομακτικά παιχνίδια που υπάρχουν εκεί έξω. Εχουν πολύ πιο σφιχτό gameplay και combat mechanics από άλλα παιχνίδια που θα έπρεπε να είναι κορυφές σε αυτό το κομμάτι. Γενικά το όλο σχέδιο είναι τέτοιο που σου κακοφαίνεται οτιδήποτε "λιγότερο".

 

Τα περάσαμε αυτά και με άλλα παιχνίδια κορυφές που ήταν εξίσου υπεύθυνα στο να δημιουργούν συναισθήματα βαρεμάρας για άλλα παιχνίδια που έπαιζες. Ειδικά παλιότερες εποχές που το καλό παιχνίδι έκανε μπαμ σε σχέση με τις μετριότητες και τις παπάτζες. Πλέον επειδή τα περισσότερα παιχνίδια ακολουθούν ένα γενικευμένο πρότυπο σχεδιασμού είναι τουλάχιστον competent στο να προσφέρουν κάτι ακόμα και στον άσχετο. Ακριβώς γι αυτόν τον λόγο όμως διαπρέπουν τα Souls παιχνίδια. Οτι παρά το (υποτιθέμενο) επίπεδο γενικευμένης ποιότητας καταφέρνουν να στέκονται ψηλά από όλους τους άλλους στον τομέα τους.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχίζω και μισώ την From...έχοντας παίξει όλα τα Souls και το Bloodborne (και σε αναμονή για το DLC) έβαλα αυτές τις μέρες το DA:Inquisition για να το συνεχίσω μιας και έχω ήδη 50+ ώρες...βαρέθηκα στο 5λεπτο. To ίδιο και με το Pillars of Eternity...πλέον δεν μπορώ να ευχαριστηθώ RPG τέτοιου τύπου, στα μάτια μου φαίνονται βαρετά....

I HATE YOU HIDETAKA MIYAZAKI!!!!

 

 

^^Μεγαλη αληθεια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχίζω και μισώ την From...έχοντας παίξει όλα τα Souls και το Bloodborne (και σε αναμονή για το DLC) έβαλα αυτές τις μέρες το DA:Inquisition για να το συνεχίσω μιας και έχω ήδη 50+ ώρες...βαρέθηκα στο 5λεπτο. To ίδιο και με το Pillars of Eternity...πλέον δεν μπορώ να ευχαριστηθώ RPG τέτοιου τύπου, στα μάτια μου φαίνονται βαρετά....

I HATE YOU HIDETAKA MIYAZAKI!!!!

Ισχυει αυτο που λες σε μεγαλο βαθμο,απλα το εχουν παρα@@σει το θεμα με τα Dlc. Ναι δεν ειναι ΕΑ σε αυτο το κομματι αλλα και παλι βγαλτε ρε παιδια μια φορα ενα ολοκληρομενο παιχνιδι αλα Demons Souls???Τι Dlc και μλκιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η πλάκα είναι ότι τόσο το Inquisition όσο και το Pillars αντικειμενικά είναι πάρα πολύ καλά παιχνίδια...απλά η ζημιά που πάθαμε με τα Souls/Bloodborne δεν έχει γιατρειά:-)


Ισχυει αυτο που λες σε μεγαλο βαθμο,απλα το εχουν παρα@@σει το θεμα με τα Dlc. Ναι δεν ειναι ΕΑ σε αυτο το κομματι αλλα και παλι βγαλτε ρε παιδια μια φορα ενα ολοκληρομενο παιχνιδι αλα Demons Souls???Τι Dlc και μλκιες?

υπάρχουν και χειρότερα....σκέψου να υπήρχαν microtransactions σε Souls :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η πλάκα είναι ότι τόσο το Inquisition όσο και το Pillars αντικειμενικά είναι πάρα πολύ καλά παιχνίδια...απλά η ζημιά που πάθαμε με τα Souls/Bloodborne δεν έχει γιατρειά :-)

υπάρχουν και χειρότερα....σκέψου να υπήρχαν microtransactions σε Souls :-D

Κοιταξε να δεις για μενα προσωπικα με το Dark Souls 2 και τα 3 Dlc δεν υπαρχουν χειροτερα. Γιατι και για το Bloodborne http://www.polygon.com/2015/9/18/9351915/bloodborne-the-old-hunters-expansion-detailsπαντως λεγανε οτι στην αρχη πηγαινε για 2 dlc και σου λεει απο το να τα χρεωσω 15ευρω το ενα και να φαω κραξιμο οπως με το πρωτο Dark Souls ας βγαλω 1 dlc στα 20ευρω αντι για 2 στα 30.

 

Και εμενα ειναι απο τις αγαπημενες μου σειρες τα Souls παιχνιδια,γιαυτο και εχω και ορεξη να τα κανω Platinum αλλα αυτο το πραγμα με τα Dlc πρεπει καποια στιγμη να σταματησει.

Βλεπεις το Bloodborne ηταν και console exclusive δεν μπορουσαν να βγαλουν πολλα Dlc μην φανε κραξιμο,ενω στο Dark Souls 3 το βλεπω ανετα να βγαζει τουλαχιστον 2 Dlc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι όπως έχει γίνει η βιομηχανία βάζω και PC μέσα (ειδικά στην μετά Always On Line-DRM etc) τα DLC ήρθαν, έμειναν και πλέον εδραιώθηκαν για τα καλά...για μένα αυτό που μετρά είναι το κατά πόσο το DLC δίνει εξέλιξη σε μια ιστορία/τι παραπάνω δίνει etc...μακάρι όλο αυτό το υλικό να μας το έδιναν εξαρχής αλλά κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό....από την άλλη υπάρχουν και παραδείγματα εταιρειών τύπου EA που τα DLC είναι ψωμοτύρι για κάθε release... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις πιο πολλες φορες τα Dlc το κακο ειναι οτι μοιαζουν σαν να εχουν βγει απο το κανονικο story του παιχνιδιου για παραπανω χρημα. Γιαυτο και ο κοσμος λεει ''τιμωρηστε τους με το πορτοφολι σας'' καλη ωρα οπως με τις Goty εκδοσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα DLC ειναι επι το πλειστον προσχεδιασμενα στα project των παιχνιδιων.Οταν εχουν σχεδιασει ενα παιχνιδι που ξερουν οτι θα προσφερει π.χ, 70 ωρες gameplay,στο release προσφερουν τις 50 γιατι ξερουν οτι κανεις δεν θα πει οτι ειναι λιγες και τις υπολοιπες τις χρεωνουν σταδιακα για ακομα μεγαλυτερη αισχροκερδια.

 

Πριν μια δεκαετια oi devs ξεραν οτι αν τελειωσεις με ενα προτζεκτ παιχνιδιου,τελειωσες για τα καλα.Οποτε στρωναν τον κωλο τους κατω να συμπεριλαβουν τα παντα στο Day 1 release για να προχωρησουν το επομενο project.Και τα expansions ερχοντουσαν μονο αν υπηρχε επιτυχια στο base game και μονο αν ειχαν αρκετο content η ιδεες για να δικαιολογησουν half price η full price.

 

 

Τα microtransactions και τα DLC που εκαναν skyrocket με την ευρεια χρηση digital store στις κονσολες,ειναι η πιο μπασταρδη και υπουλη τακτικη αισχροκερδιας στην ιστορια της βιομηχανιας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...