Προς το περιεχόμενο

OS X El Capitan


γροσερισοπ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

el capitan 10.11.3  mac mini 2010 . ssd ,εδω και 2 μηνες μου κολαει στο logo kai δεν φωρτονει η μπαρα κλεινω ανοιγω την συσκσευη καμια 10 φορες και μοο ετσι φωρτωνη η μπαρα μετα ! καμια βοηθεια  ? 

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 675
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

el capitan 10.11.3  mac mini 2010 . ssd ,εδω και 2 μηνες μου κολαει στο logo kai δεν φωρτονει η μπαρα κλεινω ανοιγω την συσκσευη καμια 10 φορες και μοο ετσι φωρτωνη η μπαρα μετα ! καμια βοηθεια  ? 

 

ευχαριστω

Καποιο driver ή κάποια συσκευή που ειναι συνδεδεμένη με usb. Format έχεις κάνει ? Trim support ενεργοποιημένο ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιο driver ή κάποια συσκευή που ειναι συνδεδεμένη με usb. Format έχεις κάνει ? Trim support ενεργοποιημένο ?

 

το εχω κανει εδω και καιρο , ειναι ενερ/νο το τριμ εχω ενα πληκτρογιο dell ενσυρματο kai ena  ποντικη no name ασυρματο ξερω κα εγω τι να κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω κανει εδω και καιρο , ειναι ενερ/νο το τριμ εχω ενα πληκτρογιο dell ενσυρματο kai ena  ποντικη no name ασυρματο ξερω κα εγω τι να κανω

Δοκίμασε να κανείς καθαρή εγκατάσταση και μετά δες το health του ssd. Επιςης δοκίμασε να δεις τι ταχύτητα εγγραφής - ανάγνωσης έχεις.

Ένα άλλος τρόπος ειναι μπουταρεις με verbose mode και να καταγράψεις τα μυνηματα που εμφανίζονται στην οθόνη.

https://support.apple.com/en-us/HT201573

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό στο έκανε από την αρχή που έβαλες το Ελ Καπιτάν? Εμένα μου το έκανε με το που το έβαλα αλλά και μετά την 1η αναβάθμιση σε 10.11.1 οπότε έκανα το ακόλουθο και έπιασε

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/573171-os-x-el-capitan/page-35?do=findComment&comment=54381269

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χθες βγηκε το 10.11.4

Το εγκατεστησα, ολα καλα.

Παραδοξως νομιζω αυτη τη φορα δεν αναφερθηκε εκτενως αυτο το update στα sites.

Πχ στο γνωστο και μη εξαιρετεο appleinsider, κοιταζω, δεν μπορω να εντοπισω καποια ειδηση/αρθρο να το αναφερει.

Λες και περασε στο 'ντουκου'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα.Εχω εγκαταστησει την εφαρμογη Android File Transfer για να μεταφερω να αρχεια απο το κινητο στον υπολογιστη αλλα οταν συνδεω την συσκευη δεν την διαβαζει καθολου, μου λεει να συνδεσω το κινητο ενω ειναι ηδη συνδεδεμενο.Εχετε δοκιμασει καποιο αλλο τροπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ αυτό το πρόγραμμα (http://superbe.am/) και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Δε χρειάζεται κανένα καλώδιο.

Απλά να είναι και οι δύο συσκευές στο ίδιο δίκτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ αυτό το πρόγραμμα (http://superbe.am/) και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Δε χρειάζεται κανένα καλώδιο.

Απλά να είναι και οι δύο συσκευές στο ίδιο δίκτυο.

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ οντως πολυ καλο προγραμματακι...συμφερει η επι πληρωμη εκδοση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζη ερωτηση....αλλα αυτο το προγραμματακι, απαιτει router?

Γιατι αν ναι, πχ εγω χρησιμοποιω το websharing lite, και με εχει σωσει. Αλλα θελει router. Διαμοιρασμος μεσω τοπικου δικτυου, ασυρματου(phone)/ενσυρματου-ασυρματου(mac).

Θα ηθελα να εχω ταχυτητες wifi σε μεταφορα αρχειων, αλλα με το 'direct' (δηλαδη διχως αναγκη για 'τριτο' ενδιαμεσο αντικειμενο) του bluetooth...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζη ερωτηση....αλλα αυτο το προγραμματακι, απαιτει router?

Γιατι αν ναι, πχ εγω χρησιμοποιω το websharing lite, και με εχει σωσει. Αλλα θελει router. Διαμοιρασμος μεσω τοπικου δικτυου, ασυρματου(phone)/ενσυρματου-ασυρματου(mac).

Θα ηθελα να εχω ταχυτητες wifi σε μεταφορα αρχειων, αλλα με το 'direct' (δηλαδη διχως αναγκη για 'τριτο' ενδιαμεσο αντικειμενο) του bluetooth...

 

Ναι χρειαζεται ρουτερ γιατι πρεπει και οι 2 συσκευες να ειναι στο ιδιο δικτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...