Προς το περιεχόμενο

OS X El Capitan


γροσερισοπ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 675
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά  macbook pro late 08 με 8gb memory και ssd με el-capitan το safari καρασερνεται πιο αργο και απο τα σαλιγκάρια , μετα απο χρόνια ξανα γύρισα στο chrome .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά  macbook pro late 08 με 8gb memory και ssd με el-capitan το safari καρασερνεται πιο αργο και απο τα σαλιγκάρια , μετα απο χρόνια ξανα γύρισα στο chrome .

 

 

Από clean install ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω mac mini late 2012 και ειπα να βαλω το el capitan. παω στο itunes βαζω στοιχεια το ενα το αλλο, μετα απο ενα σημειο μου ζηταει να βαλω αριθμο πιστωτικης…εφοσον ειναι δωρεαν για ποιο λογο χρειαζεται? επισης κατι αλλο που εχω απορια, αν θελω να κανω format στον mac mini, μετα που θα βρω να περασω παλι γνησια τα mountain lion? εφοσον οταν τον αγορασα δεν μου ειχε μεσα καποιο dvd και ετσι και αλλιως ο mac mini δεν εχει drive για dvd..και αν παω να τα κατεβασω να τα βαλω σε stick πρεπει να πληρωσω? δεν υπαρχει καπου να μου τα δινει δωρεαν εφοσον τον ειχα πληρωσει 710ευρω πριν 3 χρονια? καποιο link της apple?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω mac mini late 2012 και ειπα να βαλω το el capitan. παω στο itunes βαζω στοιχεια το ενα το αλλο, μετα απο ενα σημειο μου ζηταει να βαλω αριθμο πιστωτικης…εφοσον ειναι δωρεαν για ποιο λογο χρειαζεται? επισης κατι αλλο που εχω απορια, αν θελω να κανω format στον mac mini, μετα που θα βρω να περασω παλι γνησια τα mountain lion? εφοσον οταν τον αγορασα δεν μου ειχε μεσα καποιο dvd και ετσι και αλλιως ο mac mini δεν εχει drive για dvd..και αν παω να τα κατεβασω να τα βαλω σε stick πρεπει να πληρωσω? δεν υπαρχει καπου να μου τα δινει δωρεαν εφοσον τον ειχα πληρωσει 710ευρω πριν 3 χρονια? καποιο link της apple?

Το καπιταν ειναι στο App store και όχι στο itunes. Αν δεν έχεις apple id κάνεις καινουργιο. Δεν χρειαζεται πιστωτικη. Δεν χρειαζεται να πληρώσεις μπορεις να το βρεις και τσαμπα το mountai lion. Mπορεις να φτιαξεις στικακι με το diskmaker X οταν το βρεις ή ακόμα να το κάψεις σε dvd.http://lifehacker.com/5928780/how-to-burn-os-x-mountain-lion-to-a-dvd-or-usb-flash-drive

 

YΓ.http://www.idownloadblog.com/2014/08/05/how-to-create-apple-id-without-credit-card/

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Τι το ήθελα και το κατέβασα το update..μέσα στα bug είναι!

To drag & drop στην επιφάνεια εργασείας δεν λειτουργεί πλέον κολλάει στον κέρσορα του ποντικιού..το dock δεν κάνει μεγιστοπίοιση πλέον..τι να πώ χάλια!  :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι το ήθελα και το κατέβασα το update..μέσα στα bug είναι!

To drag & drop στην επιφάνεια εργασίας δεν λειτουργεί πλέον κολλάει στον κέρσορα του ποντικιού..το dock δεν κάνει μεγιστοποίηση πλέον..τι να πω, χάλια!  :shock:

Σε ποιο update αναφέρεσαι; Καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι κάτι δεν πάει καλά με το σύστημά σου. Αλλιώς θα τα είχαμε όλοι τα θέματα που περιγράφεις. Εγώ τουλάχιστον, σε όσα Mac έχω βάλει El Capitan πάνε καλύτερα από πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιο update αναφέρεσαι; Καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι κάτι δεν πάει καλά με το σύστημά σου. Αλλιώς θα τα είχαμε όλοι τα θέματα που περιγράφεις. Εγώ τουλάχιστον, σε όσα Mac έχω βάλει El Capitan πάνε καλύτερα από πριν.

Στου Μαίου το update αναφέρομαι..αν κάνεις ένα search στο google τότε θα καταλάβεις πόσοι πολλοί είναι οι χρήστες που έχουν τα ίδια προβλήματα μαζί μου κι ακόμα περισσότερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

10.11.6 is OuT

 

Combo

 

 

This update:

• Resolves an issue that may prevent settings from being saved in accounts with parental controls enabled.

• Resolves an issue that prevented some network devices, such as speakers and multifunction printers, from accessing SMB share points.

 

Enterprise content:

• Improves startup time when connecting to a NetBoot server.

• Resolves an issue that may prevent startup from a NetBoot image created with an OS X v10.11.4 or OS X v10.11.5 installer.

• Resolves an issue that may cause Active Directory authentication to take longer than expected.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...