Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αξιζει 1440p σε 24"? εννοω αν αξιζει σε αυτες τις ιντσες γιατι δε θελω να παω σε 27αρα. Καμια προταση 1440p με freesync ips?

Επεξ/σία από vaggos_24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αξιζει 1440p σε 24"? Καμια προταση 1440p με freesync ips?

Δεν είναι και οτι καλύτερο η σωστή αναλογία 1440p είναι σε 27"

 

Η asus mg279q Ips με freesync

http://www.skroutz.gr/s/6957804/Asus-MG279Q.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H HP27es είναι flicker free? Με καίει και δεν το βρίσκω πουθενά αν είναι ή όχι.

 

Για να ξέρω να ακυρώσω ή όχι.

H Hp 27 er ειναι από όσο διαβασα ,για την es δεν βρηκα κατι αλλα φανταζομαι πως ειναι και αυτη, αλλα μην σε παρω και στο λαιμο μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, έχω 300-350 budget και ψάχνω οθόνη κατά προτίμηση για gaming( battlefield 1, Rise of the tomb raider, witcher 3 ) λίγο editing και καμιά ταινία. Έχω την gtx 1060. Αξίζει η Asus MG248Q; Θα ήθελα 144hz. Τι προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H HP27es είναι flicker free? Με καίει και δεν το βρίσκω πουθενά αν είναι ή όχι.

 

Για να ξέρω να ακυρώσω ή όχι.

Η 25es είναι, οπότε εκτιμώ θα είναι και η 27es.

κατι σε πιο φτηνο? αρκετα πιο φτηνο

Η crossover 27vv από eBay.

Καλησπέρα παιδιά, έχω 300-350 budget και ψάχνω οθόνη κατά προτίμηση για gaming( battlefield 1, Rise of the tomb raider, witcher 3 ) λίγο editing και καμιά ταινία. Έχω την gtx 1060. Αξίζει η Asus MG248Q; Θα ήθελα 144hz. Τι προτείνετε;

LG 24gm77. Η asus δεν είναι κακή, αλλά η LG είναι καλύτερη για όσους έχουν nvidia gpu γιατί αντι για freesync αγοράζεις back light strobbing.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω h dell se2717h που εχει μον hdmi θα λειτουργησει το freesync με την 290?

 

Εχεις δει καπου το αντιθετο? Αλλιως πρεπει να λειτουργει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Παρέλαβα σήμερα την HP27es, μια χαρά, ποιότητα κατασκευής η μέρα με την νύχτα σε σχέση με την samsung της υπογραφής, αλλά τα χρώματα μοιάζουν ξεπλυμένα σε σχέση με την LT24EW390. Δοκίμασα τα 4-5 presets που έχει αλλά δεν... Καμιά ιδέα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα,

 

εχω λαπτοπ dell i7 με καρτα γραφικων Nvidia force 840. θελω να αγορασω τηλεοραση ή monitor για να τα συνδεω καθως θα βλεπω ταινιες και θα παιζω παιχνιδια κυριως αθλητικα. Απο τηλεορασεις εχω βρει την https://www.skroutz.gr/s/9247181/LG-32LH530V.html και την https://www.skroutz.gr/s/6807240/Samsung-UE32J5000.html?from=recommendation (Samsung UE32J5000)

 

Προβληματιζομαι για το αν οταν ειμαι κοντα στην τηλεοραση μπορει να βλεπω pixel. Μου ειπαν οτι και οι 2 τηλεορασεις εχουν μεγαλη συχνοτητα οποτε θα ειναι καλες γι αυτο που τις θελω. Επισης, η συνδεση με τις τηλεορασεις πολλες φορες δεν βγαζει ολοκληρη την εικονα που υπαρχει στο λαπτοπ, ισχυει?

Μηπως θα ηταν  καλυτερο να επαιρνα ενα monitor στα ιδια χρηματα, αλλα βρισκω 28 ινστων ενω ενδιαφερομαι κυριως για 32. Ποια ειναι η γνωμη σας? Ευχαριστω.

Επεξ/σία από Νικοςλι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Παρέλαβα σήμερα την HP27es, μια χαρά, ποιότητα κατασκευής η μέρα με την νύχτα σε σχέση με την samsung της υπογραφής, αλλά τα χρώματα μοιάζουν ξεπλυμένα σε σχέση με την LT24EW390. Δοκίμασα τα 4-5 presets που έχει αλλά δεν... Καμιά ιδέα?

Καλησπέρα από το nvidia control panel βάλε το output dynamic range στο full

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα από το nvidia control panel βάλε το output dynamic range στο full

Το είχα βάλει στην άλλη, αλλά μάλλον γύρισε default με την αλλαγή, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...