Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος την γνώμη του για ένα τόσο ακριβό μόνιτορ Viewsonic XG2703-GS να έχει τόσο πολύ backlight bleed . Αγοράστηκε στις 06-04-2017 και η αντιπροσωπία λέει ότι είναι μέσα στα όρια και δεν μου το αλλάζει..

 

http://imgur.com/a/dlk7H

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δυστυχώς και εγώ αυτό βλέπω αλλά δεν ξέρω τι να κάνω...

 

Έχεις και pixel εκτός αυτού. Την πάς πίσω απαιτείς αντικατάσταση έχεις doa τους απειλείς με συνήγορο του καταναλωτή ξέρω'γω θα στα πεί κάποιος που έχει εμπειρία. Άν δεν απαντήσει εδώ κάποιος άνοιξε νέο θέμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με ψήνει να πάρω την Asus PG279Q απο κοτσόβολο με δόσεις αλλα κολλάω στο οτι διαβάζω συνέχεια για προβλήματα με την συγκεκριμένη σειρά ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με ψήνει να πάρω την Asus PG279Q απο κοτσόβολο με δόσεις αλλα κολλάω στο οτι διαβάζω συνέχεια για προβλήματα με την συγκεκριμένη σειρά ..

 

Αν μιλας για συγχρονο gaming θες και αλλη καρτα.Ειναι και πoλυ ακριβη οθονη και το βλεπω πολυ μεγαλο το συνολικο κοστος εκτος και αν βρηκες καμμια ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλας για συγχρονο gaming θες και αλλη καρτα.Ειναι και πoλυ ακριβη οθονη και το βλεπω πολυ μεγαλο το συνολικο κοστος εκτος και αν βρηκες καμμια ακρη.

 

Κάρτα θα αγοραστεί σύντομα δεν ειναι αυτο το πρόβλημα απλα θέλω μια πολύ καλή οθόνη που θα ειναι και επένδυση οποτε τα χρήματα δεν πρόβληματα , το θέμα μου ειναι οτι μπορώ να πάρω μονο απο τον κοτσόβολο γιατι έχει δόσεις χωρίς πιστωτική κάρτα , απο την αλλη ομως δεν έχει πολλές επιλογές σε οθόνες και οπως ειπα ο προβληματισμός μου ειναι για τα θέματα και τις αντικαταστάσεις που εχει η συγκεκριμένη οθόνη για αυτο το ψάχνω ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά

 

Σύμφωνα με τον XMorsX

 

"Οι καλυτερες 27" 1080p ειναι οι Dell S2717H και hp 27es, η πρωτη με Freesync, η δευτερη glossy." 

 

και θα συμφωνήσω μ όλα αυτα που διαβασα.

Το πρόβλημα μου ειναι το εξης : Η καρτα ειναι GTX-970 GeForce. Αν πάρω την Dell freesync προφανώς δεν θα κερδίσω κάτι και δεν ξέρω μηπως έχω και θέμα με τον συγχρονισμό κάρτας-οθόνης ή δεν έχει καμμία σημασία,

Τέλος με την HP ανεβαίνω σε τιμή και δεν ξέρω αν αξίζει τα παραπάνω euros.

Οποιος μπορεί βοηθάει

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φορουμ!
Μετά από σχεδόν ολική αναβάθμιση του συστήματος μου, ήρθε και η ανάγκη αλλαγής οθόνης μιας και είμαι πολλές ώρες μπροστά στο μονιτορ.
Ο χρόνος που ξοδεύω είναι συνήθως 33% gaming, 33% cad, 33% browsing, netflix κτλ. 
Το μπατζετ είναι 500-600 ευρώ και αν χρειαστεί κατι παραπάνω, αλλά δεν είναι ανάγκη να ξοδευτεί αν βρούμε κάτι που ικανοποιεί τις ανάγκες μου με λιγότερα χρήματα. 
Το μέγεθος των 27" με QHD μου φαίνεται ικανοποιητικό, ο ρυθμός ανανέωσης είναι κάτι που χωράει πολύ συζήτηση!
Το σύστημα αποτελείται από έναν Ι7 7700Κ, GTX1080 A8G, 16 RAM.

Θα δώ διαφορά σε οθόνη με 120ΗΖ ++ ή τζάπα τα λεφτά? Διαβασα αρκετά πριν απευθυνθώ σε εσάς και κυρίως σε βίντεο στο youtube λένε "ναι μεν αλλά" μόνο αν παίζεις FPG ή racing.
Σε όλες τις gaming οθόνες δεν μου αρέσουν οι πλαστικούρες και οι βάσεις σαν πόδια δράκου, προτιμώ την λιτή γραμμή των DELL με μικρό bezel.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποίο είναι το budget (χρήματα) που μπορούμε να διαθέσουμε: 130 ευρώ

Για τι χρήση προορίζεται ; office, αναγνωση pdf αρχειων, browsing, ταινίες.

Πόσες ίντσες ψάχνουμε ή μέχρι πόσες ίντσες ; 21-24"

Από τι αποτελείται το υπόλοιπο σύστημα με κυρίως μέρος του την κάρτα γραφικών: desktop με i3-4170, 4gb ram και onboard intel hd 4400.

 

Είδα την LG 22MT48DF-PZ και την Samsung LT24E310EW, οι οποίες είναι και tv, χαρακτηριστικό όχι απαραίτητα αναγκαίο αλλά καλοδεχούμενο...

Τι προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά

 

Σύμφωνα με τον XMorsX

 

"Οι καλυτερες 27" 1080p ειναι οι Dell S2717H και hp 27es, η πρωτη με Freesync, η δευτερη glossy." 

 

και θα συμφωνήσω μ όλα αυτα που διαβασα.

Το πρόβλημα μου ειναι το εξης : Η καρτα ειναι GTX-970 GeForce. Αν πάρω την Dell freesync προφανώς δεν θα κερδίσω κάτι και δεν ξέρω μηπως έχω και θέμα με τον συγχρονισμό κάρτας-οθόνης ή δεν έχει καμμία σημασία,

Τέλος με την HP ανεβαίνω σε τιμή και δεν ξέρω αν αξίζει τα παραπάνω euros.

Οποιος μπορεί βοηθάει

 

Ευχαριστώ

 

Ποια ειναι η χρηση και μεχρι ποσα δινεις.Δεν υπαρχει θεμα συγχρονισμου ή οτιδηποτε αλλο με freesync+nvidia καρτα,απλα δεν το χρησιμοποιεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο θεωτηρικα ειναι το clouding. ποσο αποδεκτο ειναι? στα games ακομη και τα σκοτεινα δεν καταλαβαινω διαφορα. σιγουρα θα εχει καποια επιπτωση στο μαυρο αλλα δε μπορω να πω οτι το καταλαβαινω. μηπως πρεπει να την στειλω πισω? το μονιτορ ειναι viewsonic xg2401

post-305213-0-93786000-1492073626_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποίο είναι το budget (χρήματα) που μπορούμε να διαθέσουμε: 200-300 ευρώ

Για τι χρήση προορίζεται ; gaming , office εργασίες , σπανίως προβολή ταινιών

Πόσες ίντσες ψάχνουμε ή μέχρι πόσες ίντσες ; 25-27

Από τι αποτελείται το υπόλοιπο σύστημα με κυρίως μέρος του την κάρτα γραφικών: i5 7600 , msi 1060 .

Με προβληματίζει το μέγεθος έχω μία 23'' αλλά δεν ξέρω μήπως με κουράζουν οι 27" η απόσταση είναι περίπου μισο μέτρο . Σκέφτομαι μήπως χάνω κομμάτια της οθόνης επειδή είμαι κοντά και δεν με βολεύει σε παιχνίδια . Τι πιστεύετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...