Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, ICE-T είπε

,Άλλο Xbox series x άλλο PS5 το Xbox τρέχει πολύ ποίο ομαλά,

Ακομα και στο xbox ομως που εκανα τεστ με και χωρις vrr, το vrr βοηθουσε σε μεγαλο βαθμο. Γενικοτερα βοηθαει ποσο μαλλον στο ps5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Ακομα και στο xbox ομως που εκανα τεστ με και χωρις vrr, το vrr βοηθουσε σε μεγαλο βαθμο. Γενικοτερα βοηθαει ποσο μαλλον στο ps5.

δεν διαφωνώ αλλά νομίζω  με καλύτερο overdrive 1440/120hz όπως το lg gl850 μεταχειρισμένο βρίσκεις μέχρι 250 θα έχεις καλύτερη εμπειρία νομίζω,και έχει υποστήριξη για vrr, αλλά όχι HDMI 2.1 βέβαια, θα έχεις αρκετά smooth εμπειρία.ειχα πάρει series x για τον ανιψιό και το είχα δοκιμάσει σε Dell s2721dgfa και έτρεχε πολύ ωραία σε 1440/120hz

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, ICE-T είπε

δεν διαφωνώ αλλά νομίζω  με καλύτερο overdrive 1440/120hz όπως το lg gl850 μεταχειρισμένο βρίσκεις μέχρι 250 θα έχεις καλύτερη εμπειρία νομίζω,και έχει υποστήριξη για vrr, αλλά όχι HDMI 2.1 βέβαια, θα έχεις αρκετά smooth εμπειρία.ειχα πάρει series x για τον ανιψιό και το είχα δοκιμάσει σε Dell s2721dgfa και έτρεχε πολύ ωραία σε 1440/120hz

Σιγουρα δε διαφωνω αλλα δε με χαλανε και τα 60 αν ειναι smooth, και στο μονιτορ της υπογραφης μου μια χαρα τρεχουν οι κονσολες αλλα δυστηχως δεν υποστηριζει vrr στο ps5 μου για αυτο θελω να το αλλαξω

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Σιγουρα δε διαφωνω αλλα δε με χαλανε και τα 60 αν ειναι smooth, και στο μονιτορ της υπογραφης μου μια χαρα τρεχουν οι κονσολες αλλα δυστηχως δεν υποστηριζει vrr στο ps5 μου για αυτο θελω να το αλλαξω

ναι βρε το κατάλαβα απλά το ανέφερα σαν ιδέα για να μην ξοδέψεις αρκετά νομίζω στα LG υποστηρίζει upscale decoder για το ps5 γι'αυτό το είπα.

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ICE-T είπε

ναι βρε το κατάλαβα απλά το ανέφερα σαν ιδέα για να μην ξοδέψεις αρκετά νομίζω στα LG υποστηρίζει upscale decoder για το ps5 γι'αυτό το ανέφερα.

Ενταξει η αληθεια ειναι οτι θελω να παω και σε μεγαλυτερες ιντσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Ενταξει η αληθεια ειναι οτι θελω να παω και σε μεγαλυτερες ιντσες.

τηλεόραση τότε, για να σου μείνει κιόλας να βλέπεις και καμιά σειρά στο Netflix.εγω θα αραζα σε τηλεόραση αλλά με πιάνει νταγλα στο μισάωρο στον καναπέ😂

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

Ψάχνω για μία οθόνη να συνδεθεί σε ένα Asus ZenBook 14 για δουλειά γραφείου Excel, SPSS κλπ. Ιδανικά θα ήθελα να είναι 27’ πάω και 24’ αλλά να είναι ξεκούραστη και με καλή προστασία για τα μάτια. Δεν θα χρησιμοποιηθεί για gaming. Επειδή δεν ξέρω τις διαφορές IPS και VA το αφήνω σε εσάς. Επίσης μάλλον θα προτιμούσα flat και όχι curved. Από τιμή το ταβάνι μου είναι 350€ χωρίς να λέω όχι σε κάτι χαμηλότερο VFM.

Ευχαριστώ πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zstephanos είπε

Καλημέρα παιδιά,

Ψάχνω για μία οθόνη να συνδεθεί σε ένα Asus ZenBook 14 για δουλειά γραφείου Excel, SPSS κλπ. Ιδανικά θα ήθελα να είναι 27’ πάω και 24’ αλλά να είναι ξεκούραστη και με καλή προστασία για τα μάτια. Δεν θα χρησιμοποιηθεί για gaming. Επειδή δεν ξέρω τις διαφορές IPS και VA το αφήνω σε εσάς. Επίσης μάλλον θα προτιμούσα flat και όχι curved. Από τιμή το ταβάνι μου είναι 350€ χωρίς να λέω όχι σε κάτι χαμηλότερο VFM.

Ευχαριστώ πολύ!!!

Αν ανέβεις χρηματικά https://www.skroutz.gr/s/30894903/Dell-S2722QC-IPS-Monitor-27-4K-3840x2160-με-Χρόνο-Απόκρισης-4ms-GTG.html

Μπορεί να σου κάνει και φθηνότερη 27" Qhd ή άλλη. Κατέληξε πρώτα στο μέγεθος/ανάλυση και βλέπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Νομίζω πως έχω καταλήξει στην 27'

https://www.skroutz.gr/s/30924213/Dell-S2722DC-IPS-Monitor-27-QHD-2560x1440-με-Χρόνο-Απόκρισης-4ms-GTG.html

Βέβαια είδα πως η

https://www.skroutz.gr/s/34971347/Dell-P2723DE-IPS-Monitor-27-QHD-2560x1440-με-Χρόνο-Απόκρισης-8ms-GTG.html

παρόλο που είναι και αυτη 2Κ έχει μεγαλύτερο χρόνο απόκρισης (με νοιάζει για δουλειά γραφείου??) αλλά έχει Ethernet port (RJ45) παίζει δηλαδή να κάνω cast απο το Laptop ? σε τι εξυπηρετεί??

Επίσης κατά τη γνώμη σας στις 27' αξίζει να πάω στην αντίστοιχη Dell S2722QC στα 4Κ για δουλειά γραφείου και απόσταση θέασης 50-60cm.

Αν έχετε άλλες προτάσεις σε 27' ευχαρίστως !!

Ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σας!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,είμαι στο τσακ να χτυπήσω την HP X27Q,αρκετά καλή οθόνη με σχετικά γρήγορο πάνελ για τα χρήματα της.Ειχα σκοπό να πάω σήμερα στο Πλαίσιο να την πάρω αλλά ψάχνοντας χθες βράδυ,μου καρφώθηκε να πάω για λίγο μεγαλύτερη στις 31.5 ιντσες και συγκεκριμένα στην G3223D.

 

Σκέφτομαι μήπως είναι υπερβολή 32 ιντσες στο ένα μέτρο?Έχει δουλέψει κανένας σε τέτοιο μέγεθος?Επίσης με χαλάει απίστευτα που δεν κλείνει το λεντ αλλά μπορώ να ζήσω με αυτο.Το θέμα είναι το μέγεθος,τι λέτε?

 

Για πες Millenium,τι προτείνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LouCi4er είπε

Καλημέρα,είμαι στο τσακ να χτυπήσω την HP X27Q,αρκετά καλή οθόνη με σχετικά γρήγορο πάνελ για τα χρήματα της.Ειχα σκοπό να πάω σήμερα στο Πλαίσιο να την πάρω αλλά ψάχνοντας χθες βράδυ,μου καρφώθηκε να πάω για λίγο μεγαλύτερη στις 31.5 ιντσες και συγκεκριμένα στην G3223D.

 

Σκέφτομαι μήπως είναι υπερβολή 32 ιντσες στο ένα μέτρο?Έχει δουλέψει κανένας σε τέτοιο μέγεθος?Επίσης με χαλάει απίστευτα που δεν κλείνει το λεντ αλλά μπορώ να ζήσω με αυτο.Το θέμα είναι το μέγεθος,τι λέτε?

 

Για πες Millenium,τι προτείνεις?

Τι να σου πω...δεν είμαι και ειδικός. Η γνώμη μου είναι πώς η Hp είναι vfm ειδικά αν τη βρίσκεις χαμηλά. Η G3223D ,χωρίς να την έχω ψάξει πολύ, έχει χαμηλό ppi και δεν έχει καλό HDR.

Ετσι είναι με τις οθόνες.. κάπου κερδίζεις-κάπου χάνεις. Για 32αρα καλύτερα θα ήταν να έβλεπες καμμιά από κοντά πρώτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...