Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρίσκο σαφώς και έχει σε ένα βαθμό. Το pp στο tos του αναφέρει σαφέστατα πως επιτρέπει έναν λογαριασμό ανά φυσικό πρόσωπο. Με δεδομένο ότι συναλλάσσεσαι με τον εαυτό σου τα χρήματα λογικά δε χάνονται αλλά δε ξέρεις πότε και πώς θα σου έρθει κεραμιδα με κλείδωμα λογαριασμού.

Ένα λογαριασμό PayPal ανα πρόσωπο όχι μια κάρτα ανα πρόσωπο. Σε όλα τα guides που βλέπεις κανείς δεν κάνει καινούριο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακόμη και χωρίς 2ο account όπως είδες πιο πάνω αυτό που έγραψε η PP στον apva πρόκειται για ψεύτικη συναλλαγή. Διότι δηλώνεις ψευδως αγορά υπηρεσίας η αγαθού ενώ στην πραγματικότητα κανείς μεταφορα κεφαλαίου. Απλά επειδή σχεδόν όλοι το κάνουν σε μικρή και οικιακή κλίμακα και δεν ειναι καμιά μπιζνα μεγάλη δεν έχουμε δει αντίδραση ιδιαίτερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη και χωρίς 2ο account όπως είδες πιο πάνω αυτό που έγραψε η PP στον apva πρόκειται για ψεύτικη συναλλαγή. Διότι δηλώνεις ψευδως αγορά υπηρεσίας η αγαθού ενώ στην πραγματικότητα κανείς μεταφορα κεφαλαίου. Απλά επειδή σχεδόν όλοι το κάνουν σε μικρή και οικιακή κλίμακα και δεν ειναι καμιά μπιζνα μεγάλη δεν έχουμε δει αντίδραση ιδιαίτερη.

Από την στιγμή που το PayPal παίρνουν το μερίδιο, δεν πα να στέλνεις λεφτά για ναρκωτικά; Από την στιγμή που σου παίρνουν χρήματα και τα δηλώνουν στην εφορία το τι είναι σωστό ή όχι παύει να ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα λογαριασμό PayPal ανα πρόσωπο όχι μια κάρτα ανα πρόσωπο. Σε όλα τα guides που βλέπεις κανείς δεν κάνει καινούριο λογαριασμό.

Σε αυτο το θεμα υπαρχει οδηγος για 2 λογαριασμους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ρίσκο. Στέλνεις λεφτά στον εαυτό σου από δικά σου αποθέματα (ναι ξέρω παίρνει και κάτι το PP) και μετά τα χρησιμοποιείς για δικούς σου σκοπούς. Τώρα αν αναφέρεσαι ότι υπάρχει κίνδυνος να χάσεις τα λεφτά σου, όχι, μην ανησυχείς. B)

Ρισκο εννουσα να μας κανει ban κατα ενα τροπο το paypal με κλεισιματα λογαριασμου και τετοια οχι για χασιμο χρηματων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρισκο εννουσα να μας κανει ban κατα ενα τροπο το paypal με κλεισιματα λογαριασμου και τετοια οχι για χασιμο χρηματων

Ρε συ δες το ανθρώπινα. Σου παίρνουν χρήματα. Δεν νομίζω να μην τα θέλουν.

Τι θες να μαθεις;

Λες για οδηγό με δύο λογαριασμούς. Υπόδειξε μου έναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ δες το ανθρώπινα. Σου παίρνουν χρήματα. Δεν νομίζω να μην τα θέλουν.

Λες για οδηγό με δύο λογαριασμούς. Υπόδειξε μου έναν.

Το ξερω απλα φοβαμαι οτι μπορει να σκεφτονται οτι αυτοι(οι Ελληνες δηλαδη) θα ξεκινησουν πατεντες με refund του στυλ item not received not as described και τετοια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο οδηγος ειναι ο πρωτος που εδωσε ενα παλικαρι του οποιου δεν θυμαμαι το ονομα και ειναι καπου χωμενος εδω μεσα.. Τεσπα

 

Εγω μετα βιας καταφερα να ανεβασω χρηματα στο paypal και το ρισκαρω εν γνωση μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...