Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιεργο..

Τεςπα δεν γινεται τοτ τωρα.

Για μενα κανε refund.. Σε 2 εργασιμες θα ειναι παλι πισω στην καρτα... Και στειλτα ως family/friends

 

Ασε με να ξερω κατι παραπανω και μην το παιζεις εξυπνος

 

Πες μας τουλάχιστον τι παραπάνω ξέρεις κιόλας μη μας αφήνεις σε αγωνία... :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εσυ εξυπνε αφου δεν ειναι διαθεσιμα τα λεφτα στο balance γιατι μας την λες? καταλαβες ποια ηταν η πρωτη ερωτηση του?

Πουλαω απο το 2009 στο ebay και τοχω νοιωσει στο πετσι μου αυτο το μηνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη λαλακια και ετουτη.ειχαμε τα under review τωρα κανει hold τα λεφτα σαν να πουλας στο ebay και να εισαι αρχαριος.Παντως αν το περνει το paypal ετσι τα λεφτα θα στα αποδεσμευσει οχι καποια στιγμη μεσα στις επομενες 21 μερες αλλα σε 21 μερες ακριβως

 

Ναι θα γινουν refund και οι κρατησεις

αρα τα λεφτα θα ειναι διαθεσιμα να τα χρησιμοποιησω σε 21 μερες και αν ναι καλυτερο ειναι να κανω refund και να τα στειλω ως family/friends;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλαω απο το 2009 στο ebay και τοχω νοιωσει στο πετσι μου αυτο το μηνυμα

βρε καλα κανεις, ποιος σε κατηγορησε εσενα?  :P  καλα κανεις και το αναφερεις  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προσοχή παιδιά, μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες, το paypal μου έκανε limited τον αρχαίο (verified) λογαριασμό μου.

Μου ζητάνε εξηγήσεις για ύποπτη δραστηριότητα και εκ νέου επιβεβαίωση στοιχείων...attachicon.gifLimited_Account_Access_Details_-_PayPal.jpg

 

Αυτο φοβομουν και εγω μην γινει με μενα.Τι να πω?Ενημερωσε μας για την καταληξη.Καλη επιτυχια

 

Τους έδωσα τις απαραίτητες εξηγήσεις, ξαναέστειλα ταυτότητα και bank statement και σήμερα το απόγευμα έπαψε να είναι limited ο λογαριασμός.

Μου έστειλαν όμως το ακόλουθο email, τονίζοντάς μου ότι δεν επιτρέπεται αυτό που όλοι προσπαθούμε να κάνουμε, άλλοι επιτυχώς και άλλοι όχι.

"Our review is complete and we have restored your account.

 

We screen our payment system on a regular basis. While we were screening, we noticed that you’ve completed cash advances that aren’t allowed under our User Agreement. Payments that don’t involve the purchase of goods or services should be sent using the right payment type. You can learn more about our payment options by clicking on the “What is this?” link the next time you send money.

 

 

 

Helping others complete a cash advance or providing yourself with one is not allowed. If you participate in a restricted activity while using our service, we may temporarily or permanently suspend your account. You should also know that we may hold or delay a payment at our discretion to ask you for information about any transactions you’ve completed.

 

 

We appreciate your patience and thank you for your help in making PayPal the safest and most trusted online payment solution."

 

Απλά στο "Resolution Center" άνοιξε ticket στείλε τους φωτοτυπία από την ταυτότητα σου(μπρος-πίσω), ένα έγγραφο που αποδεικνύει τον τόπο, δρόμο, αριθμό, πόλη που διαμένεις και έχεις δηλώσει στη pp και τέλος ένα κρατικό έγγραφο που έχει επίσης τα στοιχεία σου(Δεν πειράζει αν είναι στα Ελληνικά). Σε 3-4 εργάσιμες θα στο έχουν ξεκλειδώσει και θα έχουν γίνει Lifted όλα τα όρια.

 

EDIT: Θα χρειαστούν και Bank Statement. Ξέχασα να το αναφέρω.

 

Ήταν ήδη εδώ και πολλά χρόνια verified ο λογαριασμός, γιατί πουλάω ακριβά αντικείμενα στο ebay.

Αλλά μου ξαναζήτησαν ταυτοποίηση και αναγκάστηκα να ξαναστείλω ταυτότητα και bank statement.

Δεν με παίρνει πάντως να ξαναδοκιμάσω την πατέντα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ολοι εδω καινουριοι οπως εγω η παλαιοι ειμαστε για να μοιραζομαστε τις οποιες γνωσεις και εμπειριες εχει ο καθενας για να βρουμε καποιες λυσεις-απαντησεις στον σκοπελο αυτο με τις ηλεκτρονικες μας συναλλαγες.Ας ειμαστε ολοι κοσμιοι και υπομονετικοι.Ο καθενας εχει ενα background γνωσεων και εμπειριων.Αλλος ειναι προγραμματιστης αλλος δουλευει σε τραπεζα αλλος κανει 10 χρονια συναλλαγες με ebay paypal..Ολοι απο το μετεριζι τους εχουν να προσθεσουν κατι.Ας τους ακουσουμε.Ειρωνιες απλα υποδηλωνουν την αγνοια καποιου.Αυτα λοιπον.....back to the problem

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστω πολυ.αν ενδιαφερστε την πρωτη φορα που προσπαθησα να κανω αποστολη στο balance πηγα να το κανω απο το firefox και προσπαθησα δυο τρεις φορες χωρις κανενα αποτελεσπα και μετα απο καμια ωρα προσπαθησα να το κανω απο το windows egde των windows 10 και εγινε με επιτυχια.δεν ξερω αμα φταιει o browser η απλα ημουν τυχερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους έδωσα τις απαραίτητες εξηγήσεις, ξαναέστειλα ταυτότητα και bank statement και σήμερα το απόγευμα έπαψε να είναι limited ο λογαριασμός.

Μου έστειλαν όμως το ακόλουθο email, τονίζοντάς μου ότι δεν επιτρέπεται αυτό που όλοι προσπαθούμε να κάνουμε, άλλοι επιτυχώς και άλλοι όχι.

"Our review is complete and we have restored your account.

We screen our payment system on a regular basis. While we were screening, we noticed that you’ve completed cash advances that aren’t allowed under our User Agreement. Payments that don’t involve the purchase of goods or services should be sent using the right payment type. You can learn more about our payment options by clicking on the “What is this?” link the next time you send money.

 

Helping others complete a cash advance or providing yourself with one is not allowed. If you participate in a restricted activity while using our service, we may temporarily or permanently suspend your account. You should also know that we may hold or delay a payment at our discretion to ask you for information about any transactions you’ve completed.

We appreciate your patience and thank you for your help in making PayPal the safest and most trusted online payment solution."

 

 

 

Ήταν ήδη εδώ και πολλά χρόνια verified ο λογαριασμός, γιατί πουλάω ακριβά αντικείμενα στο ebay.

Αλλά μου ξαναζήτησαν ταυτοποίηση και αναγκάστηκα να ξαναστείλω ταυτότητα και bank statement.

Δεν με παίρνει πάντως να ξαναδοκιμάσω την πατέντα..

 

Σε ευχαριστουμε που το μοιραστηκες.Αυτο δινει αρκετο φως.Κοινως (και σιγα μην δεν ηταν ετσι) το paypal ειναι γνωστης της καταστασης απο την αρχη,επωφελειται απλα ειναι σε ποιον θα κατσει να παρει μετρα οπως κλεισιμο λογαριασμου και τετοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως να πω και εγω πως ναι μεν το paypal βαση αυτου του μηνυματος φαινεται πως κανει τα "στραβα ματια" παρολαυτα μην παραξενευτει κανεις αν κανει restraction τον λογαριασμο σας καποια στιγμη.

 

Επιτρεπεται ΕΝΑΣ personal account και αλλος ΕΝΑΣ επαγγελματικος..

 

Οτιδηποτε περα απο αυτα ειναι "παρανομο" για το paypal

 

Να τα λενε και αυτα και καλο ειναι να εχουν γνωση τα παιδια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοινως ρισκο η δουλεια αλλα τι να κανεις.Η λυση του 2ου λογαριασμου μου φαινεται πιο επιφοβη απο το να στελνεις απο ενα mail οχι link σε paypal στο δικο σου.απλα πρεπει να βγαλω μια αλλα καρτα ωστε να μην φαινεται η ιδια με αυτη που εχω στο paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοινως ρισκο η δουλεια αλλα τι να κανεις.Η λυση του 2ου λογαριασμου μου φαινεται πιο επιφοβη απο το να στελνεις απο ενα mail οχι link σε paypal στο δικο σου.απλα πρεπει να βγαλω μια αλλα καρτα ωστε να μην φαινεται η ιδια με αυτη που εχω στο paypal

Δεν είναι ρίσκο. Στέλνεις λεφτά στον εαυτό σου από δικά σου αποθέματα (ναι ξέρω παίρνει και κάτι το PP) και μετά τα χρησιμοποιείς για δικούς σου σκοπούς. Τώρα αν αναφέρεσαι ότι υπάρχει κίνδυνος να χάσεις τα λεφτά σου, όχι, μην ανησυχείς. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apva αν επιτρέπεται τι εννοείς τους έδωσες εξηγήσεις; τους έγραψες κανονικά αυτό που επιχειρούν όλοι ή βρήκες καμία δικαιολογία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοινως ρισκο η δουλεια αλλα τι να κανεις.Η λυση του 2ου λογαριασμου μου φαινεται πιο επιφοβη απο το να στελνεις απο ενα mail οχι link σε paypal στο δικο σου.απλα πρεπει να βγαλω μια αλλα καρτα ωστε να μην φαινεται η ιδια με αυτη που εχω στο paypal

Μετα απο σχεδον 2 μηνες στερησης απο το "ναρκωτικο ebay" δεν νομιζω κανεις να σκεφτει αυτον τον κινδυνο..

 

Εγω ενα θα πω.. ΤΟ ΖΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!

 

Σε λιγο θα μας κανουν και ενα ωραιοτατο ban οι κινεζοι και τελος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ρίσκο. Στέλνεις λεφτά στον εαυτό σου από δικά σου αποθέματα (ναι ξέρω παίρνει και κάτι το PP) και μετά τα χρησιμοποιείς για δικούς σου σκοπούς. Τώρα αν αναφέρεσαι ότι υπάρχει κίνδυνος να χάσεις τα λεφτά σου, όχι, μην ανησυχείς. B)

Ρίσκο σαφώς και έχει σε ένα βαθμό. Το pp στο tos του αναφέρει σαφέστατα πως επιτρέπει έναν λογαριασμό ανά φυσικό πρόσωπο. Με δεδομένο ότι συναλλάσσεσαι με τον εαυτό σου τα χρήματα λογικά δε χάνονται αλλά δε ξέρεις πότε και πώς θα σου έρθει κεραμιδα με κλείδωμα λογαριασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...