Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τους έδωσα τις απαραίτητες εξηγήσεις, ξαναέστειλα ταυτότητα και bank statement και σήμερα το απόγευμα έπαψε να είναι limited ο λογαριασμός.

Μου έστειλαν όμως το ακόλουθο email, τονίζοντάς μου ότι δεν επιτρέπεται αυτό που όλοι προσπαθούμε να κάνουμε, άλλοι επιτυχώς και άλλοι όχι.

"Our review is complete and we have restored your account.

We screen our payment system on a regular basis. While we were screening, we noticed that you’ve completed cash advances that aren’t allowed under our User Agreement. Payments that don’t involve the purchase of goods or services should be sent using the right payment type. You can learn more about our payment options by clicking on the “What is this?” link the next time you send money.

 

Helping others complete a cash advance or providing yourself with one is not allowed. If you participate in a restricted activity while using our service, we may temporarily or permanently suspend your account. You should also know that we may hold or delay a payment at our discretion to ask you for information about any transactions you’ve completed.

We appreciate your patience and thank you for your help in making PayPal the safest and most trusted online payment solution."

 

 

 

Ήταν ήδη εδώ και πολλά χρόνια verified ο λογαριασμός, γιατί πουλάω ακριβά αντικείμενα στο ebay.

Αλλά μου ξαναζήτησαν ταυτοποίηση και αναγκάστηκα να ξαναστείλω ταυτότητα και bank statement.

Δεν με παίρνει πάντως να ξαναδοκιμάσω την πατέντα..

 

Nα σε ρωτήσω πως έστειλε τα χρήματα στο balance σαν service ή σαν family
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα κανονικά αγορά από ebay 

Thank you for your purchase

 

Order Summary

 

View and print your order detailsYou will receive an email confirmation shortly

Estimated delivery between Monday, Sep. 14 and Wednesday, Oct. 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες κανονικα εννοεις με το κολπο ή κανονικα οπως κανατε πριν τα capital controls?

 

Αν εκανε κι αλλος κανονικα αγορες οπως πριν τα capital controls ας ενημερωσει το φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει όριο 500 ευρώ, υπάχει το όριο της κάρτας σου.

Υπάρχει και το όριο των 500€ και το όριο της κάρτας μου. Το θέμα είναι πως με την αγορά που προσπαθώ να κάνω μέσω Amazon (πωλητής το ίδιο το Amazon), μου βγάζει διαρκώς payment declined, πάρά το γεγονός πως δεν έχω ξεπεράσει κανένα όριο :mad:.

Κάρτα χρεωστική της Πειραιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες κανονικα εννοεις με το κολπο ή κανονικα οπως κανατε πριν τα capital controls?

 

Αν εκανε κι αλλος κανονικα αγορες οπως πριν τα capital controls ας ενημερωσει το φορουμ.

 

Ναι, κανονικά όπως πριν το Capital Control.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το όριο των 500€ και το όριο της κάρτας μου. Το θέμα είναι πως με την αγορά που προσπαθώ να κάνω μέσω Amazon (πωλητής το ίδιο το Amazon), μου βγάζει διαρκώς payment declined, πάρά το γεγονός πως δεν έχω ξεπεράσει κανένα όριο :mad:.

Κάρτα χρεωστική της Πειραιώς.

 

Και εμένα το ίδιο φίλε, μου έχει σπάσει τα νεύρα!!! Μήπως φταίει ότι εμένα είναι στο Αγγλικό Amazon και είχα βάλει να πληρώσω σε λίρες? Μήπως με ευρώ να περνούσε? Αλλά τώρα δεν μπορώ αν την αλλάξω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το όριο των 500€ και το όριο της κάρτας μου. Το θέμα είναι πως με την αγορά που προσπαθώ να κάνω μέσω Amazon (πωλητής το ίδιο το Amazon), μου βγάζει διαρκώς payment declined, πάρά το γεγονός πως δεν έχω ξεπεράσει κανένα όριο :mad:.

Κάρτα χρεωστική της Πειραιώς.

Ξαναλέω, δεν υπάρχει όριο 500€, αυτό είναι για τα εμβασμα εξωτερικου μέσω υπηρεσιών μεταφορας π.χ. western union, moneygram. Δεν έχουν ανοίξει ακόμα για τις τράπεζες.

 

Πώς μορεί ένα site να καταλάβει αν η κάρτα που χρησιμοποιώ είναι virtual;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το όριο των 500€ και το όριο της κάρτας μου. Το θέμα είναι πως με την αγορά που προσπαθώ να κάνω μέσω Amazon (πωλητής το ίδιο το Amazon), μου βγάζει διαρκώς payment declined, πάρά το γεγονός πως δεν έχω ξεπεράσει κανένα όριο :mad:.

Κάρτα χρεωστική της Πειραιώς.

 

To όριο των 500 ευρώ δεν έχει καμιά σχέση με τις αγορές σου προς το παρόν τουλάχιστον. Αν ο έμπορος είναι στους εγκεκριμένους μπορείς να τερματίσεις το όριο της κάρτας σου. Εγώ μόνο  την τελευταία εβδομάδα έχω κάνει μέσω της καρτας μου συναλλαγές περίπου 800 ευρώ στο εξωτερικό.

Ξαναλέω, δεν υπάρχει όριο 500€, αυτό είναι για τα εμβασμα εξωτερικου μέσω υπηρεσιών μεταφορας π.χ. western union, moneygram. Δεν έχουν ανοίξει ακόμα για τις τράπεζες.

 

Πώς μορεί ένα site να καταλάβει αν η κάρτα που χρησιμοποιώ είναι virtual;

 

Υποθετω στην αρίθμηση των καρτών υπάρχουν διάφορες πληροφορίες, ίσως το αν είναι prepaid ή όχι να είναι μια από αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδακια καλημερα... δοκιμασα και εγω με απευθειας χρεωση απο την χρεωστικη και εκανε κανομνικα αγορα.... Μας παιζει το συστημα των τραπεζων... Καλου κακου ειμαι φορτωμενος στο balance. Η καρτα που τραβηξε τα χρηματα ειναι alpha bonus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...