Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο paypal για αύξηση ορίου, δέχονται λογαριασμούς στα ελληνικά γιατί δεν εχω κάποιον στα αγγλικά με διεύθυνση και όνομα.

Ναι στα ελληνικα εννοειται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πού τά βλέπουμε τα limits; Αλλά δεν πρέπει να έχω limits, διότι έχω Premier account:

Account Type: Premier; Status: Verified

Αλλά δεν θυμάμαι πώς είχα κάνει upgrade από Personal σε Premier, τό είχα κάνει πριν χρόνια, που είχα πουλήσει κάτι χαζοπραγματάκια στο eBay. Ελληνικά χαρτιά πρέπει να είχα στείλει πάντως, και τά είχαν δεχτεί. (Για να πουλάς πράγματα μού φαίνεται ότι πρέπει να κάνεις upgrade από Personal σε Premier.)

 

Βλέπω κι αυτό:

 

Can I have a PayPal Personal and a Premier/Business Account?
Yes, PayPal users can have one Personal account and one Premier or Business account. Each account needs to have a unique email address, bank account and credit card.   

Can I have multiple PayPal accounts?
Yes. You can have one Personal account and one Premier or Business account. You can add more email addresses, debit or credit cards, and bank accounts to your account, but each account must have its own email address and financial information. You can also upgrade your Personal account to a Premier or Business account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον όλοι οι λογαριασμοί μόλις κάνεις verify μια κάρτα είναι premier. O πρεμιερ έχει μόνο ένα όριο. Ετήσια λήψη χρημάτων έως 2500. Για. Να κανεις upgrade και άρση του ορίου πρέπει να στείλεις ταυτότητα και πιστοποιητικό διεύθυνσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον όλοι οι λογαριασμοί μόλις κάνεις verify μια κάρτα είναι premier. O πρεμιερ έχει μόνο ένα όριο. Ετήσια λήψη χρημάτων έως 2500. Για. Να κανεις upgrade και άρση του ορίου πρέπει να στείλεις ταυτότητα και πιστοποιητικό διεύθυνσης

Εγω εχω κανει verify προ πολλου και ειναι personal ο λογαριασμος μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα πριν λιγο στις αγγελιες κ ειδα ενα σωρο να ζητατε pp balance.. ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΡΕΙΙΙ!!

Σε ποια κατηγορία? Στα διάφορα πιστεύω. Εάν έχει πολλές θετικές σε σχετικά σύντομο διάστημα είναι πιο ασφαλές να γίνει η συναλλαγή. Όμως εάν έχει άτομο με 0 αξιολογήσεις η αρνητικές καλύτερα να αποφύγετε. Δώστε ιδιαίτερη προσοχή στα άτομα με 0 αξιολογήσεις γιατί μπορεί να είναι απατεώνες με κόλπα από Νηγηρία ή με ψεύτικα αποδεικτικά στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apva αν επιτρέπεται τι εννοείς τους έδωσες εξηγήσεις; τους έγραψες κανονικά αυτό που επιχειρούν όλοι ή βρήκες καμία δικαιολογία;

Τι δικαιολογία να βρω, έβλεπαν ένα σωρό money requests for goods, με διάφορα ποσά, οι οποίες δεν ολοκληρώθηκαν.

Δεν είναι βλάκες.

Τους είπα απλά ότι προσπάθησα να βάλω χρήματα στο λογαριασμό μου με τρόπο που δεν ήξερα ότι απαγορεύεται.

Δεν είπα βέβαια ότι πολλοί στην Ελλάδα προσπαθούν να κάνουν το ίδιο, αλλά προφανώς το ξέρουν ήδη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπαρχει καποιος που να το εχει καταφερει με alpha bank enter καρτες ας μου στειλει ενα προσωπικο μυνημα να ου πει πως τα καταφερε.

Υπαρχει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω ότι έχω καταφέρει να αγοράσω με το κολπάκι για το PayPal Balance (πιστωτική Πειραιώς) από eBay και NikeStore.

Ερώτηση: Αγορές στο Amazon.co.uk πώς μπορούμε να κάνουμε ? Δε δέχονται πληρωμές με PayPal εκεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω ότι έχω καταφέρει να αγοράσω με το κολπάκι για το PayPal Balance (πιστωτική Πειραιώς) από eBay και NikeStore.

Ερώτηση: Αγορές στο Amazon.co.uk πώς μπορούμε να κάνουμε ? Δε δέχονται πληρωμές με PayPal εκεί!

Μακαρι να υπαρχει καποιος τροπος γιατι κι εγω προσπαθω τοσες μερες με προπληρωμενη πειραιως και τρωω μεγαλο ακυρο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη και χωρίς 2ο account όπως είδες πιο πάνω αυτό που έγραψε η PP στον apva πρόκειται για ψεύτικη συναλλαγή. Διότι δηλώνεις ψευδως αγορά υπηρεσίας η αγαθού ενώ στην πραγματικότητα κανείς μεταφορα κεφαλαίου. Απλά επειδή σχεδόν όλοι το κάνουν σε μικρή και οικιακή κλίμακα και δεν ειναι καμιά μπιζνα μεγάλη δεν έχουμε δει αντίδραση ιδιαίτερη.

Πολύ σωστά το έθεσες και να συμπληρώσω..με το αζημίωτο βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3η φορα απο τις 13 αυγουστου αγοραζω απο ebay φυσικα με paypal με την πρωτη προσπαθεια και τις 3 και στην πραγματικοτητα απλα εκανα δοκιμη (μονο το 2ο αντικειμενο ηθελα πολυ)....

με μια απο τις δυο συνδεδεμενες καρτες μου...οχι με balance (μονο την 1η το 1/4 των χρηματων απο balance, δεν φορτωσα καμια φορα με τον τροπο, ειχα ενα refund)

με την Diners....

δεν ξερω τι σημβαινει, την ιδια απορια σας εγραψα και τις 2 προηγουμενες φορες αλλα τωρα βαριεμαι να ανεβαζω παλι φωτο....

τι να πω δεν ξερω πως γινεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...