Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον sleepless_102 που με βοήθησε να λύσω το πρόβλημα μου. Κατάφερε και πέρασε η συναλλαγή μέσω i-bank χωρίς πρόβλημα, τώρα θα πρέπει να περιμένω και ελπίζω από εβδομάδα να τα δω στο balance του paypal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παραλάβει κάποιος από iherb πρόσφατα? Είχατε κάποιο πρόβλημα?

 

Επίσης για αγορές απο asos.com υπάρχει και η εφαργμογή τους στο google play, μήπως περνάει τίποτα από κει.. Δεν μπορώ να τη δοκιμάσω προσωπικά, το τηλ μου είναι παλαιότερη έκδοση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο eurobank μέσω ebanking προς revolut , έξοδα 1 ευρώ.

 

Περιμένω την έκβαση του εμβάσματος πλεον

 

Εγώ έκανα τη διαδικασία κανονικά μέσω Ebanking της eurobank και πατώντας στο τέλος για υπολογισμό εξόδων μου έγραψε 19 ευρώ για λειτουργικά έξοδα. Πως καταφέρατε όσοι έχετε eurobank να στείλετε έμβασμα στο revolut με έξοδα 1 ευρω?

 

++++++++Παιδιά όλα όκ! Έκανα λάθος και επέλεγα OUR αντί για SHA. Τώρα όλα καλά!++++++++++

Επεξ/σία από satrianius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες θέλω να παραγγείλω από fragrancex ένα αρωμα που κάνει 17 ευρώ... Απ ότι βλέπω τα μεταφορικά δεν είναι δωρεάν αλλά μόνο για πιο ακριβές παραγγελίες...

Υπάρχει κάποιο κουπόνι ή τρόπος για δωρεάν μεταφορικά;;;

 

EDIT: Ακυρο, το βρήκα :-D

Επεξ/σία από nikos-thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Λογω του οτι ειμαι καινουργιος στο φορουμ ζητω την κατανοηση διοτι ξερω οτι μπορει να ειναι repost και καποιος να επαναληφθει αλλα ειναι αδυνατον να διαβασω 484 σελιδες μηνυματων!

 

Εκανα πριν απο 5 μερες αγορα απο ebay συγκεκριμενα καποια ποδοσφαιρικα παπουτσια. Λογω του οτι ειχα κανει πριν απο 1μηνα αγορα απο thomman.de (μουσικο σαιτ για αγορες εξοπλισμου για οσους δεν γνωριζουν) με την χρεωστικη μου της Αλφα ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ και χωρις να συναντησω καποιο προβλημα θεωρησα λογικο οτι αυτο θα συμβαινει και με το ebay. Προφανως και οχι λοιπον, δεν μου πηρε καμια απο τις δυο καρτες οποτε επικοινωνησα με τον πωλητη και μου ειπε οτι δεχεται πληρωμη με paypal ή με εμβασμα.

Εφοσον δεν μπορω να κανω εμβασμα και δεν μπορω να φορτωσω την paypal απο τον λογαριασμο μου γιατι και αυτο θεωρειται εμβασμα στο εξωτερικο, τι μπορω να κανω?? Ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση και συγγνωμη αν χρειαστει καποιος να επαναληφθει !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξτε σε μια κυπριακη τραπεζα λογαριασμο κ καρτα και απολαυστε ελευθερια. οποιος θε΄λει ας με στειλει

ΠΟΤΣ ΓΕΝΕΝ ΑΤΟ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα τη δεύτερη επιτυχημένη προσπάθεια με τη μέθοδο "request money" για paypal balance...

Και στα καπάκια έγινε αγορά αρώματος από fragrancex.com

 

Για απευθείας αγορά χωρίς balance δεν με άφηνε. Προπληρωμένη πειραιώς visa...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά facts για όσους πιθανόν εχουν απορίες:

1. Η Revolut μετα απο επιτυχημένο verify (φωτο του διαβατηρίου και φωτο δικιά μου που τις τράβηξε η εφαρμογή στο iPAD), φορτώθηκε με δύο εμβάσματα απο Πειραιώς και Εθνική χθές, σήμερα το απόγευμα. Τη συνέδεσα ήδη με το Paypal. Eκανα επίσης δοκιμαστικά μια μεταφορά από το balance της revolut στον λογαριασμό μου εδω στην Ελλάδα, να δω αν δουλεύει κι αυτό.

2. Μπορούμε να φορτώσουμε το balance με όσα χιλιάρικα θέλουμε.

3. Εκανα μετατροπή προχθές 30€ σε $ και σήμερα ξανά το αντίθετο και κέρδισα μερικά λεπτάκια (!). Προφανώς μπορείς να μετατρέψεις όλα σου τα λεφτά σε δολλάρια ή και λίρες.

4. Οι μεταφορές top up, πήραν 1,5-2 εργάσιμες για να τις δω.

5. Πήγα για εγκαίνια της κάρτας και αγόρασα κατι ακουστικά και ενα καλώδιο απο banggood και την πήρε κανονικά.

 

Και μια ερώτηση για τον φίλο που κάπου παραπάνω ανέφερε και την Number26: Πήγα να κάνω εγγραφή, αλλά επιτρέπεται προς το παρόν, μόνο σε κατοίκους Γερμανίας και Αυστρίας. ΠΩΣ ΕΚΑΝΕΣ λοιπόν εγγραφή;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αλληλογραφία. Πρώτα μπες στο bankofcyprus site κ στειλτιυς mail

Sk andreas, μπορείς να στείλεις ως 500€ το μήνα εξωτερικό

Εμβασμα απο την τραπεζα μου και τελος? απλα, ωραια, μπαινω το κανω και τελος??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...