Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Θελω να αγορασω τα εξης :

 

Rocket League : Steam

Fifa 16 : Origin

Journey : PS Store.

 

Για το Steam επιβεβαιωσε ενας φιλος οτι δουλευει η Πειραιως visa

 

Επειδη θελω ΜΙΑ λυση και για τα τρια, εχει καποιος εμπειρια απο Origin και PS store αν ισχυει το ιδιο?

 

Καλησπέρα αδερφέ έχεις αγοράσει στο steam το παιχνίδι που θέλεις? Αν ναι τι κάρτα δεχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενημερωτηκα να πω οτι οποιος ενδιαφερεται για steam cd keys το instant gaming μεσω hipay δουλευει 100% με ολες τις καρτες.

 

Να σαι καλά ! Μου έφτιαξες τη μέρα !   :-)  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα στο λογαριασμο μου στο topup tab δεν υπαρχουν πληροφοριες για iban ktl

 

Δηλαδη ξεχναμε το topup με εμβασμα στο paypal οσοι δεν εχουμε δηλωσει ΙΒΑΝ προ cc.......?

Εμένα πάντως το έμβασμα έφτασε στο paypal και έχω πλέον balance.

Το έκανα εχτές το μεσημέρι.

Ξέρει κανεις εαν για να γινει το topup χρειάζεται να ειναι το ονομα στο paypal στα ελληνικα? γιατι στον λογαριασμο μου στην τράπεζα ειναι στα ελληνικα προφανως, ενω στο paypal με λατινικους χαρακτηρες.

Όχι και εγώ στο paypal είναι με λατινικούς (αλλά όπως είναι και στην ταυτότητα) και στην τράπεζα στα ελληνικά και δεν υπάρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον φίλο/η θέλει να κάνει Topup στο Paypal και παίρνει το μήνυμα:

You can add a bank account at this time

Θα σας πω πως μπορείτε να το λύσετε, ώστε να κάνετε έμβασμα μέχρι 500€ (πλέον) στο balance σας.

Μπείτε στο Paypal > Help > Call center και δείτε το τηλέφωνο για να τους καλέσετε (εγώ το έκανα μέσω Skype) και ένα 6ψήφιο (προσωπικό) κωδικό. Αυτόν σας τον ζητάνε για επαλήθευση στοιχείων μαζί με άλλα όπως email κλπ.

Εξηγείτε στον υπάλληλο τι συμβαίνει, δηλ. ότι I can not add a bank account at this time.

Σε εμένα μου είπε πως αυτό δεν συμβαίνει λόγω των capital controls αλλά επειδή κάποιος έχει προσπαθήσει να μπει από το εξωτερικό στο account μου, χρειάζεται να γίνει αλλαγή password & security questions.

Την διαδικασία αλλαγής την κάναμε μαζί τηλεφωνικά και πριν τελειώσουμε μου είπε ότι για τις επόμενες 4 ώρες θα μπορούσα να προσθέσω τραπεζικό λογαριασμό κανονικά. Κάτι που έκανα άμεσα και χωρίς πρόβλημα.

Έτσι, πλέον, είμαι σε θέση να κάνω Topup.

 

πάρα πολύ σημαντική πληροφορία, σε ευχαριστώ που την μοιράστηκες μαζί μας.

 

Προχώρησα σε αλλαγή passwd και τον ερωτήσεων ασφαλείας και εγώ, ελπίζω να δουλέψει η λύση σου χωρίς να χρειαστεί να επικοινωνήσω με το κέντρο βοήθειας της paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εμενα μπηκαν σημερα στο revolut!!! σε 2 εργασιμες.... το συνδεσα και στο paypal!! ολα κομπλε!!!! πηρα αμεσως και τον 4ψηφιο κωδικο και εκανα verified το paypal.... εκανα κανονικα αγορες και χωρις επιπλεον εξοδα συναλλαγματος!!! bye bye capital conrols!!!!!!!!!!!

edit: και μολις τωρα αγορα απο aliexpress!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως έστειλες τα χρήματα χωρίς να συνδέσεις το λογαριασμό σου; Δεν πρέπει να συνδέσεις το ΙΒΑΝ ώστε να σου δώσει το virtual ΙΒΑΝ στη γερμανία για να στείλεις το έμβασμα;

Εγώ προσπάθησα χθες και κλασσικά έλαβα το μήνυμα You cannot add a bank at this time.

Επέλεξα "Top Up" -> "Add Money (takes a few days)"

 

και ακολούθησα τις οδηγίες της σελίδας που εμφανίζεται. Στη σελίδα αυτή μού έδωσε IBAN της Deutsche Bank. Με τα στοιχεία αυτά, μπήκα στη winbank και έκανα αποστολή εμβάσματος. Σήμερα τα χρήματα είχαν σταλεί. Μένει να δούμε αν θα τα λάβει το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως αιτιολογία προς τον παραλήπτη τί έβαλες? Πως θα γνωρίζουν εκεί ότι τα χρήματα μου πρέπει να μπουν στο δικό μου λογαριασμό? Μου εβγαλε και εμένα τα στοιχεία της τράπεζας αλλά θέλω πρώτα να μάθω τη  διαδικασία πρωτού στείλω χρήματα. Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορείτε να μου απαντήσετε στις παρακάτω ερωτήσεις?

1:Τι προμήθεια κρατάνε paypal και τραπεζα για να κάνω top-up?

2:Ξέρει κανείς τι παίζει με κάρτα Viva Wallet?Μπορούμε να τη χρησιμοποιήσουμε για εξωτερικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως αιτιολογία προς τον παραλήπτη τί έβαλες? Πως θα γνωρίζουν εκεί ότι τα χρήματα μου πρέπει να μπουν στο δικό μου λογαριασμό? Μου εβγαλε και εμένα τα στοιχεία της τράπεζας αλλά θέλω πρώτα να μάθω τη  διαδικασία πρωτού στείλω χρήματα. Ευχαριστώ πολύ.

Έβαλα το ονοματεπώνυμό μου, όπως ακριβώς το έχω δώσει στο paypal. Αν κατάλαβα καλά πάντως από τα προηγούμενα, ο IBAN είναι μοναδικός και αντιστοιχεί στο λογαριασμό μας στο paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα το ονοματεπώνυμό μου, όπως ακριβώς το έχω δώσει στο paypal. Αν κατάλαβα καλά πάντως από τα προηγούμενα, ο IBAN είναι μοναδικός και αντιστοιχεί στο λογαριασμό μας στο paypal.

 

 

Κατάλαβα. Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

πηγα να περασω το revolut στο κινητο μου και μου λεει οτι δεν ειναι συμβατο με τη συσκευη μου.

υπαρχει αλλος τροπος να κανω λογαριασμο στο revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...