Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Pop Up μέσω web-banking και χρέωση 1 ευρώ αυτή τι στιγμή μπορούμε μόνο από Εθνική ενώ οι άλλες (Πειραιώς, Alpha, Eurobank) μόνο από τα ταμεία και χρέωση 8-10 ευρώ? Αυτό κατάλαβα από τις τελευταίες σελίδες ή κατάλαβα λάθος?

Όποιος κατάφερε ή καταφέρει να το κάνει (τα λεφτά να φανούν τελικά στο PayPal) μπορεί μας πει από πια Τράπεζα το έκανε, με πιο τρόπο (web ή ταμείο), την προμήθεια της Τράπεζας, πόσες μέρες μέχρι να φανούν στο PayPal.

Θα βοηθούσε να ξέρουμε για να μπορούμε να συγκρίνουμε και τελικά να επιλέγουμε την πιο συμφέρουσα επιλογή γιατί μάλλον θα "δουλευτεί" αρκετά η μέθοδος.

 14 ευρω με χρεωσε η εθνικη για το εμβασμα στη revolut κι εγω νομιζα πως ηταν 8 ευρω οπως ειπαν καποιοι απο εδω. Θες μια βδομαδα για να βγαλεις κωδικους web banking δυστυχως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το όριο στη κατάθεση προς revolut είναι 500€ μηνιαίως όπως γενικότερα στα εμβάσματα? Σίγουρα έχει ειπωθεί απλά δε το βρίσκω. Ή μπορώ κάπως να το παρακάμψω ανεξαρτήτως κόστους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 14 ευρω με χρεωσε η εθνικη για το εμβασμα στη revolut κι εγω νομιζα πως ηταν 8 ευρω οπως ειπαν καποιοι απο εδω. Θες μια βδομαδα για να βγαλεις κωδικους web banking δυστυχως.

 

Μα 8€ είναι. https://www.nbg.gr/greek/pricing-of-products-and-services/Documents/%CE%A4%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B9%CE%BF%20%CE%9B%CE%BF%CE%B9%CF%80%CF%8E%CE%BD%20%CE%95%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%B9%CF%8E%CE%BD%5B2%5D/%CE%9B%CE%BF%CE%B9%CF%80%CE%AD%CF%82%20%CE%95%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82/web_portal_elliniko_timologio_loipwn_ergasiwn.pdf

Μήπως είναι εκτός Ε.Ε.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εστειλα εμβασμα στο revolut τριτη βραδυ..... ποτε θα μπουν τα λεφτα ποσες μερες κανουν?

εγω εστειλα δευτερα πρωι δοκιμαστικα κ μπηκαν τεταρτη μεσημερακι...εστειλα ξανα τεταρτη περισσοτερα θελω να πιστευω αυριο να μπουν! λογικα αν τυχον δεν εχουν μπει ακομα σε εσενα αυριο θα μπουν αλλιως στειλε στο chat τους κ ρωτησε...

Το όριο στη κατάθεση προς revolut είναι 500€ μηνιαίως όπως γενικότερα στα εμβάσματα? Σίγουρα έχει ειπωθεί απλά δε το βρίσκω. Ή μπορώ κάπως να το παρακάμψω ανεξαρτήτως κόστους?

ειναι εμβασμα εξωτερικου αρα ναι 500 κ εκει!

οχι η εδρα της ειναι UK!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 14 ευρω με χρεωσε η εθνικη για το εμβασμα στη revolut κι εγω νομιζα πως ηταν 8 ευρω οπως ειπαν καποιοι απο εδω. Θες μια βδομαδα για να βγαλεις κωδικους web banking δυστυχως.

 

μια βδομαδα? σε μενα τους βγαλαν σε 2 μερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα έχουμε μέχρι τώρα εμβάσματα μέσω web από Εθνική και Eurobank με χρέωση 1 ευρώ και Πειραιώς, Alpha μόνο από ταμείο.

 

edit: Και η Πειραιώς μέσω web και χρέωση 1 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εστειλα δευτερα πρωι δοκιμαστικα κ μπηκαν τεταρτη μεσημερακι...εστειλα ξανα τεταρτη περισσοτερα θελω να πιστευω αυριο να μπουν! λογικα αν τυχον δεν εχουν μπει ακομα σε εσενα αυριο θα μπουν αλλιως στειλε στο chat τους κ ρωτησε...

ειναι εμβασμα εξωτερικου αρα ναι 500 κ εκει!

οχι η εδρα της ειναι UK!

 

Δεν έχει σημασία η έδρα αλλά ο λογαριασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως φταιει π ειναι καταστημα επαρχιας??? ισως..παντως ημουν κομπλε σε 1 ημερα!

Νομίζω αν το στείλεις πριν απο κάποια συγκεκριμένη ώρα την άλλη μέρα πάνε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω αν το στείλεις πριν απο κάποια συγκεκριμένη ώρα την άλλη μέρα πάνε..

χμμμ δν τ γνωριζω αυτο...σημασια παντως δεν εχουν οι μερες αλλα τ ν κανουμε τ δουλεια μας γρηγορα κ το web banking ειναι απαραιτητο (αναλογα παντα τις αναγκες τ καθενος)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι του κεντρικου(διοικηση) το swift αυτο που σου προτεινει

 

οποτε μην ανυσηχεις  τα περισσοτερα swift  ετσι τελειωνουν  ΧΧΧ    εντεκα ψηφια παντα συνολο

 

Παληά μας τέχνη κόσκινο... Κύριε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...