Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θελω να αγορασω τα εξης :


 


Rocket League : Steam


Fifa 16 : Origin


Journey : PS Store.


 


Για το Steam επιβεβαιωσε ενας φιλος οτι δουλευει η Πειραιως visa


 


Επειδη θελω ΜΙΑ λυση και για τα τρια, εχει καποιος εμπειρια απο Origin και PS store αν ισχυει το ιδιο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η Πειραιώς μέσου webbanking 1€ χρεώνει,σήμερα το έκανα οπότε δεν ξέρω αν θα φτάσουν τα λεφτά αλλά η χρέωση είναι αυτή.

 

 

Πρέπει να έχεις συνδέσει τραπεζικό λογαριασμό για να δεχτεί έμβασμα το paypal,οπότε μόνο όσοι το είχαν κάνει αυτό προ cc μπορούν να κάνουν δουλειά,νέο λογαριασμό μέχρι να ξεκινήσει να δουλεύει ξανά επίσημα το pp στην ελλάδα δεν γίνεται.

Ειδα στο λογαριασμο μου στο topup tab δεν υπαρχουν πληροφοριες για iban ktl

 

Δηλαδη ξεχναμε το topup με εμβασμα στο paypal οσοι δεν εχουμε δηλωσει ΙΒΑΝ προ cc.......?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να αγορασω τα εξης :

 

Rocket League : Steam

Fifa 16 : Origin

Journey : PS Store.

Για το Steam επιβεβαιωσε ενας φιλος οτι δουλευει η Πειραιως visa

Επειδη θελω ΜΙΑ λυση και για τα τρια, εχει καποιος εμπειρια απο Origin και PS store αν ισχυει το ιδιο?

PS Store Mastercard πειραιώς δουλεύει κανονικά, φαντάζομαι και visa το ίδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα στο λογαριασμο μου στο topup tab δεν υπαρχουν πληροφοριες για iban ktl

 

Δηλαδη ξεχναμε το topup με εμβασμα στο paypal οσοι δεν εχουμε δηλωσει ΙΒΑΝ προ cc.......?

Μόλις χθες το βράδυ έστειλα έμβασμα μέσω winbank και σήμερα πρωί πρωί τα χρήματα είχαν "φύγει" (+1 ευρώ προμήθεια της Πειραιώς). Περιμένω να δω πότε θα πιστωθούν στο paypal. Όλα αυτά χωρίς δηλωμένο τραπεζικό λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανεις εαν για να γινει το topup χρειάζεται να ειναι το ονομα στο paypal στα ελληνικα? γιατι στον λογαριασμο μου στην τράπεζα ειναι στα ελληνικα προφανως, ενω στο paypal με λατινικους χαρακτηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις χθες το βράδυ έστειλα έμβασμα μέσω winbank και σήμερα πρωί πρωί τα χρήματα είχαν "φύγει" (+1 ευρώ προμήθεια της Πειραιώς). Περιμένω να δω πότε θα πιστωθούν στο paypal. Όλα αυτά χωρίς δηλωμένο τραπεζικό λογαριασμό.

Πως έστειλες τα χρήματα χωρίς να συνδέσεις το λογαριασμό σου; Δεν πρέπει να συνδέσεις το ΙΒΑΝ ώστε να σου δώσει το virtual ΙΒΑΝ στη γερμανία για να στείλεις το έμβασμα;

Εγώ προσπάθησα χθες και κλασσικά έλαβα το μήνυμα You cannot add a bank at this time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθησα ν κανω αγορα απο aliexpress.com παρακλαδι του alibaba.com που δεν χρησιμοποει paypal αλλα τπτ.μου εκανε deny

 

attica prepaid η καρτα μου

 

κανεις κατι παρομοιο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήμερα παιδιά θέλω να βάλω χρήματα στο steam, το όπιο είναι εταιρία video games. Μπορεί κάποιος να μου πει τι κάρτα πρεπει να βγάλω η τη κάρτα δέχεται αν δέχεται δηλαδή   το  steam '

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,

Μπορει καποιος να δωσει μια βεβαη και σαφη απαντηση διοτι στις τελευταιες σελιδες υπαρχουν αλληλοαναιρουμενες απαντησεις σχετικα.

Και αναφερομαι στο εξης .....

 

1. Για να κανουμε μεταφορα εμβασματος μεσω ibanking στο paypal ειναι σιγουρα απαραιτητο να εχουμε προηγουμενως περασει μονιμα στο paypal τον IBAN λογαριασμο μας απο το οποιο θελουμε κατοπιν να στειλουμε το εμβασμα στο paypal ??

 

2. Aν δεν εχουμε μεχρι τωρα συνδεσε τονι IBAN λογαριασμο στο PAYPAL account μας, δινεται τελικα η δυνατοτητα να το κανουμε τωρα ?? ή μονο αν την ειχαμε κανει την διαδικασια προ CC ??

 

Γιατι αλλιως να μην  χανουμε το χρονο μας να παιρνουμε τηλ το paypal να μας ενεργοποιησει την εμφανιση του virtual ΙΒΑΝ στο paypal account μας την στιγμη που δεν θα μπορει να γινει η διαδικασια.

 

Θα προτιμουσα οι απανησεις να ειναι απο καποιους που το γνωριζουν με βεβαιοτητα ή το εχουν αντιμετωπισει οι ιδιοι το θεμα, και οχι του style ...... νομιζω, πιθανολογω, φανταζομαι πως .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι πρόσφατα έκανα ότι ανέφερε πιο πάνω σε λινκ φίλος. αίτημα πληρωμής σε μειλ που δεν είχε paypal, πληρωμή με τη κάρτα (την ίδια που είχα στο κανονικό λογαριασμό μου) και ολα καλα. σήμερα όμως μου λέει η κάρτα ειαι δηλωμενη σε άλλο λογαριασμό. οπότε μπαίνω στον κανονικό, τη σβήνω και παπαλα . παλι δεν μπορώ. τι κάνω τώρα? όλα από τράπεζα Πειραιώς μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθησα ν κανω αγορα απο aliexpress.com παρακλαδι του alibaba.com που δεν χρησιμοποει paypal αλλα τπτ.μου εκανε deny

 

attica prepaid η καρτα μου

 

κανεις κατι παρομοιο???

με ελληνική κάρτα χρεωστική ή πιστωτική ,από όλες τις τράπεζες,δε γίνεται αγορά στο aliexpress,μονο με κάρτα εξωτερικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...