Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για αυτους που θελουν μονο να κανουν αγορες απο ξενα sites  διχνει καλη επιλογη η moneysafe , ειναι 100% σιγουρο οτι δε δημιουργει προβληματα με paypal ktl?

 

Επισης ποτε επιτελους θα τελιωσει ολη αυτη η κατασταση? μιαζει αστειο να μη μπορουμε να βαλουμε λεφτα στο paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Επισης ποτε επιτελους θα τελιωσει ολη αυτη η κατασταση? μιαζει αστειο να μη μπορουμε να βαλουμε λεφτα στο paypal.

 

Έχω καιρό που άφησα αυτήν την κοιυβέντα οπότε πιθανώς έχω χάσει επεισόδια αλλά λεφτά γιατι δεν μπορείτε να βάλετε στο paypal;

 

Αφού μπορεί ο καθένας να στείλει 500 ευρώ σε ξένη τράπεζα. Εγω τέλη οκτώμβρη έστειλα απο την εθνική στον λαγαριασμό μου στο paypal 500euro απροβλημάτιστα με κόστος 1 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να στείλεις και από άλλη τράπεζα, βάζοντας τα στοιχεία που σου έχουν δώσει.

Κάποιος οδηγός πως να στειλω εμβασμα?

πρέπει. να τους παρω τηλ να μου δωσουν το virtual iban μου?

παντα τον ειχα μονο για αγορες με συνδεμενη κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι έχεις συνδέσει λογαριασμό στο paypal και σου έχουν δώσει τα (προωπικά σου) στοιχεία με τα οποία μπορείς να στείλεις έμβασμα, όχι απαραίτητα από το συγκεκριμένο λογαριασμό αλλά και από λοηαριασμό άλλης τράπεζας. Ακόμη καλλίτερα, αν έχεις και τραπεζικό λογαριασμό σε δολάρια ή/και σε λίρες. Προσθέτεις, απλά, το αντίστοιχο νόμισμα στο balance του paypal.

 

Έχουν αναρτηθεί δύο οδηγοί για εμβάσματα (ένας για τη Eurobank και άλλος για την ΕΤΕ), αν θυμάμαι καλά.

Μπορείς να ψάξεις σ' αυτό το νήμα με τη λέξη κλειδί "έμβασμα" και θα σου βγάλει όλα τα σχετικά posts. Μεταξύ αυτών θα βρεις αυτά που θέλεις. Για τη Eurobank είναι το #7551 στη σελ. 504 και για την ΕΤΕ το #7818 στη σελ. 522.

 

Με την ευκαιρία, παρακαλώ τον συντονιστή που παρακολουθεί αυτό το νήμα να προσθέσει, με κάποιο τρόπο, αυτούς τους 2 οδηγούς στο αρχικό post ή όπως αυτός νομίζει καλλίτερα, γιατί είναι αρκετά βοηθητικοί και δεν είναι εύκολο να βρεθούν μέσα στις πολλές σελίδες

(προσωπικά, τους έχω αντιγράψει σε ένα αρχείο doc στον υπολογιστή μου).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια αυτα τα κανω, αλλα πως προσπερνω αυτα?

 

You cannot add a bank at this time.

To top up your PayPal account, all you need to do is link a bank to your account. To get started, please enter your bank information below.

 

εχω στειλει μυνημα και μου ερχεται το αυτοματοποιημενο.

Τι κανω μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει γραφτεί κατ' επανάληψη αυτό το θέμα αλλά βλέπω ότι δεν θέλεις να ψάξεις ακόμη και γι' αυτό.

 

Είτε απαντάς στο αυτοματοποιημένο ζητώντας να προσθέσουν το λογαριασμό σου, οπότε θα σε καλέσουν εκείνοι μετά από 1-2 μέρες, είτε τους καλείς στο τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ωραια αυτα τα κανω, αλλα πως προσπερνω αυτα?

 

You cannot add a bank at this time.

To top up your PayPal account, all you need to do is link a bank to your account. To get started, please enter your bank information below.

 

εχω στειλει μυνημα και μου ερχεται το αυτοματοποιημενο.

Τι κανω μετα?

 

 

 

Τους παίρνεις τηλέφωνο και στον προσθέτουν αυτοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω διαβασει απλα δεν το καταλαβαινω γιατι να προσθεσω τον λογαριασμο μου απο την στιγμη που θελω να κανω εμβασμα προς αυτους για να βαλω λεφτά στο balance moy, και απο οτι διαωασα σε προηγουμενες σελιδες μετα μπορεις να το στείλεις απο οποίο λογαριασμο θελεις, ασχετα αν ρον εχεις κανεις λινκ.

 

Η λαθος εχω καταλάβει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο έγραψα παραπάνω.

Ο λόγος είναι για να σου δώσουν τα προσωπικά στοιχεία με τα οποία θα μπορείς να στείλεις έμβασμα, με κόστος μόνο 1€.

Άλλος τρόπος είναι το request money και το send money αλλά έχουν μεγαλύτερες προμήθειες και δεν δουλεύουν πάντα με επιτυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω το PP. Έχω κάνει αγορές από Ebay, Gearbest, Allbuy αλλά δεν με αφήνει να αγοράσω από Banggood. Εδώ διαβάζω ότι άλλοι με ίδιες κάρτες (Πειραιώς-Εθνική Mastercard χρεωστικές) αγοράζουν κανονικά :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω το PP. Έχω κάνει αγορές από Ebay, Gearbest, Allbuy αλλά δεν με αφήνει να αγοράσω από Banggood. Εδώ διαβάζω ότι άλλοι με ίδιες κάρτες (Πειραιώς-Εθνική Mastercard χρεωστικές) αγοράζουν κανονικά :mad:

Αγοράζουν με απευθείας χρήση των καρτών και όχι με τη μεσολάβηση paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράζουν με απευθείας χρήση των καρτών και όχι με τη μεσολάβηση paypal.

 

Τότε αλλάζει το πράγμα. Αριθμό κάρτας δεν θέλω να δώσω.

Τα υπόλοιπα κινέζικα καταστήματα γιατί περνάνε ενώ το banggood όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι να γινει το μπαμ εβαζα λεφτα απο το e-banking της εθνικης σε ενα λογαριαμο Αμερικανικης τραπεζας που μου ειχε δωσει το paypal ισχυει αυτο τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...