Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάβασα κάπου, δεν θυμάμαι που, ότι ή Ryanair θα δέχεται πληρωμή με μετρητά για κλείσιμο εισιτηρίου.

Φαντάζομαι ότι και η aegean θα δέχεται με πιστωτική λόγω ελληνικών λογαριασμών.

 

Εκτός αυτών, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να κλειστεί εισιτήριο;

Υπόλοιπο στο PayPal προλαβα και φορτωσα, αλλά όλες οι μηχανές αναζήτησης εισιτηρίων που ξερω σε παραπέμπουν στο εκάστοτε εταιρικό σάιτ για πιστωτική.Δώρον άδωρο.

Ξέρετε κάποια μηχανή που να λειτουργεί και ως broker και να δέχεται paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

<p>

Διάβασα κάπου, δεν θυμάμαι που, ότι ή Ryanair θα δέχεται πληρωμή με μετρητά για κλείσιμο εισιτηρίου.

 Φαντάζομαι ότι και η aegean θα δέχεται με πιστωτική λόγω ελληνικών λογαριασμών.


 Εκτός αυτών, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να κλειστεί εισιτήριο;

 Υπόλοιπο στο PayPal προλαβα και φορτωσα, αλλά όλες οι μηχανές αναζήτησης εισιτηρίων που ξερω σε παραπέμπουν στο εκάστοτε εταιρικό σάιτ για πιστωτική.Δώρον άδωρο.

 Ξέρετε κάποια μηχανή που να λειτουργεί και ως broker και να δέχεται paypal?

</p><p> </p><p>

Απο air tickets κλείνεις κανονικα με κάρτα Ryanair.</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου διαβασα οτι η eurobank απο την Πεμπτη ανοιξε τη δυνατοτητα για συναλλαγες με εξωτερικο, μεχρι του οριου των 63 ευρω.

Δεν μπορω ομως να ξερω αν αληθευει.

Μπορει καποιος που εχει eurobank να τσεκαρει-επιβεβαιωσει;

 

Αν αυτο αληθευει, πιστευω οτι δεν θα αργησει κι η πειραιως να κανει το ιδιο, και σε αυτη τη φαση, το να φυγουμε απο τον πληρη αποκλεισμο, εστω και με οριο ενα 60αρι, πιστευω ειναι ρεαλιστικα το καλυτερο σεναριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Σε ό, τι αφορά όμως τα ερωτήματα για το τι θα γίνει από αύριο με τις τράπεζες, τα όρια αναλήψεων και άλλα συναφή ζητήματα, ο κ. Μάρδας παρέπεμψε στη νέα Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου που θα εκδοθεί απόψε, μετά από την ενημέρωση που θα γίνει από την Τράπεζα της Ελλάδας και τις εξελίξεις που αναμένονται αναφορικά με τη στάση της ΕΚΤ, το ΔΣ της οποίας ενδέχεται να λάβει αποφάσεις σήμερα για τον ELA."

 

Λετε να μας ανοιξουν τις συναλλαγες με εξωτερικο με καποιο πλαφον;

Αντε να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια οι αγορες απο εξωτερικο δεν ειναι μονο για gadgetακια οπως προαενεφερε καποιος.

εγω αγοραζω γαλα για τα παιδια μου γιατι εδω κοστιζει του ενος παιδια 20 ευρω το γαλα και του αλλου παιδιου 18 ευρω και αυτα τα 38 ευρω κρατανε δυο μερες!!!!

ειναι δυνατον να πληρωνω εδω 500 ευρω μονο για το γαλα των παιδιων το μηνα??

τα περνω απεξω 200 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη με 700 ευρω μισθο και 3 παιδια ας πουμε μπορεις εσυ να εδινες τα 500 για γαλατα???

και με 200 ευρω θα ζουσες 5 ατομα συνολικα σε ενα μηνα???

αν θες πεσμας τον τροπο γιατι εγω μαλλον ειμαι χαζος που δεν τον ξερω

 

.Υ.Σ. απο εμενα που προσπαθω να βρω πιο φθηνο γαλα για τα παιδια μου ωστε να ζησουμε με τα υπολοιπα ψιχουλα πηγε κατα διαολου η οικονομια?

τοτε σας ζητω συγνωμη παιδια και για τα capital controls και για ολα,το γαλα των παιδιων μου εφταιγε μαλλον.

 

Υ.Σ.2 εσυ στην υπογρφη σου μπορει να διαφημιζεις τα 2-3 ταμπλετ, λαπτοπ και τελευταιας γεννιας πισι που εχεις αλλοι ομως δεν εχουν λεφτα για να παρουν παπουτσια στα παιδια τους.

προφανως θα εισαι πιτσιρικας ακομα και δε μπορεις να το καταλαβεις αλλα δειξε εστω μια κατανοηση, εκτος αν εισαι κατω απο 14-15 χρονων οποτε εχεις το ακαταλογιστο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι προσπαθω να καταλαβω τι ειδους γαλατα ειναι αυτα και κοστιζουν 500€ ? Απο καμια ειδικη αγελαδα ιμαλαιων που τρεφεται μονο με σανο πασπαλισμενο με αλατι ιμαλαιων?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως εισαι ασχετος απο παιδια γιατι εισαι ο ιδιος παιδι αλλα οταν ερθει και η δικια σου ωρα θα το καταλαβεις πολυ καλα και εσυ τι γαλατα ειναι.

ως τοτε δεστα απτην οθονη σου

http://www.skroutz.gr/s/3767701/Novalac-Ad-450gr.html

http://www.skroutz.gr/s/3159285/Humana-Ειδική-τροφή-HN-350gr.html

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως υπρβαλουμε λιγο για το τι δινουμε στα παιδια μας να πιουν? Με 700€ μισθο παντως δεν του δινεις 20€ γαλα! Και το απλο γαλατακι σκονη για μωρα απο το σουπερ μια χαρα ειναι!

Η μονη περιπτωση να το δικαιολογησω ειναι να υπαρχει προβλημα υγειας που πραγματικα ευχομαι να μην ειναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη οταν το μωρο κλαιει απο τους πονους των κολικων και ο γιατρος σου λεει παρε το ταδε γαλα για να μη ποναει εγω θα του παρω το γαλατακι που προτεινεις εσυ?

καντο στο δικο σου παιδι να σε δω εκει ποσο ανετος θα το παιξεις

τελοσπαντων ας μη βγαινουμε εκτος θεματος.

προφανως εισαι ασχετος απο παιδια δεν θα το διορθωσουμε εδω αυτο.

 

υ.σ. προφανως ειναι απο θεμα υγειας,λες να αρεσει σε κανεναν να δεινει 20 ευρω μερα παρα μερα για γαλα;

για ανθρωπο μιλαμε, δε μιλαμε για καινουργιο επεξεργαστη να πουμε ας παρω τον φθηνοτερο.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και βγαίνουμε off topic σαν γονιός πρέπει να ρωτήσω: Από που τα παίρνεις τόσο φτηνότερα? Γιατί και αυτό που παίρνω εγώ και κάνει 12€ κάθε 4-5 μέρες τελειώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...