Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή ο μόνος τρόπος πλέον να βάλεις λεφτά στο balance είναι να στείλεις έμβασμα στην τράπεζα με τα γερμανικά στοιχεία και αυτό θα φανεί στον λογαριασμό σου σε λίγες μέρες? Το έχω καταλάβει σωστά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχει γραφτεί σε προηγούμενα posts, δεν είναι ο μόνος αλλά ένας από τους τρόπους φορτώματος του balance.

Εάν εννοείς με έμβασμα, ναι, τα στοιχεία που σου δίνει το paypal μετά τη σύνδεση του τραπεζικού λογαριασμού, είναι προσωπικά σου και από οποιοδήποτε λογαριασμό στείλεις χρήματα αυτά θα μπουν στο balance σου σε 1-2 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν γραφτεί πάρα πολλές φορές και έχουν και δικά τους νήματα.

Εκτός από τη μέθοδο του εμβάσματος, φόρτωμα γίνεται και 1) με μεταφορά από άλλο balance, 2) με τις μεθόδους Request + Send Money και 3) με πωλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι αποτελεσματικές σε άλλους και μην ξεχνάμε ότι η Request έκανε θραύση όταν συμφορουμίτης ανακάλυψε  μετά τα CC ότι μπορούσαμε να φορτώνουμε το balance με αυτό τον τρόπο και να κάνουμε τις αγορές από το εξωτερικό, που είχαν απαγορευτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το πρόβλημα δεν είναι οι δικές μου κάρτες και είναι γενικότερα της Alpha τότε δε βλέπω αυτόν τον τρόπο με την συγκεκριμένη τράπεζα να είναι ΑΠΟΤΟΛΕΣΜΑΤΙΚΟΣ... Μπορεί άλλες τράπεζες να είναι πιο ανεκτικές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Πήρα μόλις τώρα τηλέφωνο στην τράπεζα για να μάθω το υπόλοιπο της κάρτας μου και μου είπαν πως κάθε προσπάθεια που κάνω με το request money (αποτυχημένη ή επιτυχημένη), η paypal μου χρεώνει 0,92€ για κάθε τέτοια προσπάθεια.

Ξέρει κάνεις κάτι για αυτό; Η paypal σου επιστρέφει αυτά τα χρήματα; 

 

Εγώ ήξερα μόνο για την προμήθεια του 3,4% + 0,35 λεπτά που σου τρώει σε κάθε μεταφορά χρημάτων. Αυτό το 0,92 τι είναι; 

Ρωτάω γιατί εγώ με τη μέθοδο request έχω κάνει πάνω απο 17 προσπάθειες σύμφωνα με την τράπεζα και μου έφαγε συνολικά πάνω από 15 ευρώ, ενώ μόνο στις 2 από αυτές τις προσπάθειες μεταφέρθηκαν λεφτά. 

Ξερουμε αν θα μου επιστραφούν αυτά τα λεφτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχει γραφτεί σε προηγούμενα posts, δεν είναι ο μόνος αλλά ένας από τους τρόπους φορτώματος του balance.

Εάν εννοείς με έμβασμα, ναι, τα στοιχεία που σου δίνει το paypal μετά τη σύνδεση του τραπεζικού λογαριασμού, είναι προσωπικά σου και από οποιοδήποτε λογαριασμό στείλεις χρήματα αυτά θα μπουν στο balance σου σε 1-2 μέρες.

Δηλαδή αν εχω συνδέσει ενα λογαριασμό με Α-ΙΒΑΝ και έχω τα στοιχεία του λογαριασμού του paypal μπορώ να καταθέσω στο balance τους και απο άλλον λογαριασμό με διαφορετικό Β-ΙΒΑΝ που δεν εχω συνδεσει ;  Εξυπακούεται οτι είμαι δικαιουχος και στους δυο λογαριασμούς (Α και Β).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τέλος στα βάσανα κανονικά οι συναλλαγές με viva wallet master card, μόλις έκανα αγορές από ebay χωρίς paypal, κόστος για να αγοράσετε την κάρτα 5 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τέλος στα βάσανα κανονικά οι συναλλαγές με viva wallet master card, μόλις έκανα αγορές από ebay χωρίς paypal, κόστος για να αγοράσετε την κάρτα 5 ευρώ.

Μαλιστα

 

Η ρεβολυτ δηλαδη που εινα τζαμπα δεν σου αρέσει θελεις να πληρώνεις οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...