Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Παιδιά καλησπέρα,

 

 Θα ήθελα κάποιον έμπειρο με τα bitcoins για βοήθεια. Στην πραγματηκοτητα είμαι στο στάδιο που κατέθεσα σε λογαριασμο της BTCGreece αλλά ακόμα δεν βλέπω τα λεφτά μου στον λογαριασμο που έκανα εκεί.

 

Εάν πετύχει η μεταφορά και δεν μου τα φάνε, σκέφτομαι να τα μεταφέρω εδώ

https://spectrocoin.com/en/account.html

να τα μετατρέψω σε ευρο και να φυγουν στην paypal.

 

Σύμφωνα με αυτά που διάβασα πιστεύω πως αυτή είναι η διαδικασία. Ας μου το επικυρωσει κάποιος καθώς και ας μου πείτε πόσες μέρες/ωρες/λεπτα σας πήρε για να ολοκληρώσετε την συναλαγή σας

 

και επαναλαμβάνω τα βήματα

1. Έκανα λογαριασμό στην BTCGreece

2. Έκανα κατάθεση με τον τρόπο που μου το ζήτισε (εδώ έχει κολλήσει το θέμα από το μεσημέρι)

3. Έκανα ογαριασμο στην spectrocoin

4. Περιμένω ώστε να μεταφέρω βιτκοινσ από την btcgreece στην spectrocoin, να τα μετατρέψω εκεί σε ευρώ και να τα στείλω στην paypal

Υπάρχουν άλλα thread για το bitcoin, με άτομα experienced στο θέμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω μολις προσπαθησα στο aliexpress κ εφαγα ακυρο με πειραιως χρεωστικη.μια συναδελφος με eurobank μολις εκανε αγορα απο ebay.τι γινεται ρε παιδια?τι χαμος ειναι αυτος?επιλεκτικα γινονται οι συναλλαγες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

εγω μολις προσπαθησα στο aliexpress κ εφαγα ακυρο με πειραιως χρεωστικη.μια συναδελφος με eurobank μολις εκανε αγορα απο ebay.τι γινεται ρε παιδια?τι χαμος ειναι αυτος?επιλεκτικα γινονται οι συναλλαγες?

Κάτι τρέχει με τις τράπεζες και ποια καταστήματα έχουν μπλοκάρει φαντάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μολις προσπαθησα στο aliexpress κ εφαγα ακυρο με πειραιως χρεωστικη.μια συναδελφος με eurobank μολις εκανε αγορα απο ebay.τι γινεται ρε παιδια?τι χαμος ειναι αυτος?επιλεκτικα γινονται οι συναλλαγες?

μπορεί για Πειραιώς να έκλεισε το ημερήσιο όριο (μιας και πολλοί βλέπω έχουν Πειραιώς) και για Eurobank να μην έκλεισε!

(εκτός πια αν πετύχει κάποιος τώρα πληρωμή με Πειραιώς οπότε άκυρο αυτό που είπα)

 

Εγώ που έχω Attica μάλλον την έχω κάτσει αφού το όριο είναι μικρότερο του 1/3 από τις άλλες τράπεζες.

Θα πάω να τη φορτίσω αύριο να δοκιμάσω και γω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, το απόγευμα έκανα αγορά από το www.amazon.co.uk (amazon Βρετανίας) με προπληρωμένη Mastercard της Πειραιώς.
Δυστυχώς στο Ebay και Facebook τρώει συνεχώς άκυρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, το απόγευμα έκανα αγορά από το www.amazon.co.uk (amazon Βρετανίας) με προπληρωμένη Mastercard της Πειραιώς.

Δυστυχώς στο Ebay και Facebook τρώει συνεχώς άκυρο!

A ώστε εσύ ήσουν που έκανες αγορά από amazon! :-D

(εκτός αν είναι κι άλλος)

 

Παιδιά να ρωτησω κάτι όλοι εσείς που χρησιμοποιείτε προπληρωμένες:

Τις είχατε φορτίσει πριν τα cc ή και τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, το απόγευμα έκανα αγορά από το www.amazon.co.uk (amazon Βρετανίας) με προπληρωμένη Mastercard της Πειραιώς.

Δυστυχώς στο Ebay και Facebook τρώει συνεχώς άκυρο!

 

Τραβήξανε λεφτά η απλά σου ήρθε το αυτόματο email;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραβήξανε λεφτά η απλά σου ήρθε το αυτόματο email;

Α ναι, είναι και αυτό.

Οπότε αν δε λέει shipped, περιμένεις να δεις μήπως σου'ρθει άκυρο καθώς το amazon χρεώνει όταν κάνει ship.

Απ'την άλλη βέβαια αναρωτιέμαι: όταν κάνεις μια παραγγελία δε δεσμεύει το ποσό από την κάρτα σου, και απλώς σε χρεώνει όταν είναι έτοιμοι να στείλουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,

 

 Θα ήθελα κάποιον έμπειρο με τα bitcoins για βοήθεια. Στην πραγματηκοτητα είμαι στο στάδιο που κατέθεσα σε λογαριασμο της BTCGreece αλλά ακόμα δεν βλέπω τα λεφτά μου στον λογαριασμο που έκανα εκεί.

 

Εάν πετύχει η μεταφορά και δεν μου τα φάνε, σκέφτομαι να τα μεταφέρω εδώ

https://spectrocoin.com/en/account.html

να τα μετατρέψω σε ευρο και να φυγουν στην paypal.

 

Σύμφωνα με αυτά που διάβασα πιστεύω πως αυτή είναι η διαδικασία. Ας μου το επικυρωσει κάποιος καθώς και ας μου πείτε πόσες μέρες/ωρες/λεπτα σας πήρε για να ολοκληρώσετε την συναλαγή σας

 

και επαναλαμβάνω τα βήματα

1. Έκανα λογαριασμό στην BTCGreece

2. Έκανα κατάθεση με τον τρόπο που μου το ζήτισε (εδώ έχει κολλήσει το θέμα από το μεσημέρι)

3. Έκανα ογαριασμο στην spectrocoin

4. Περιμένω ώστε να μεταφέρω βιτκοινσ από την btcgreece στην spectrocoin, να τα μετατρέψω εκεί σε ευρώ και να τα στείλω στην paypal

 

Την κατάθεση θα την δεις αύριο γιατί θέλει μια εργάσιμη μέρα να ολοκληρωθούν οι μεταφορές χρημάτων από τράπεζα σε τράπεζα. την υπόλοιπη διαδικασία είναι όπως την έχουμε περιγράψει στο αντίστοιχο νήμα. δλδ αγορά bitcoin->μεταφορά στην Bitcoin adress στο Spectrocoin-> πώληση των bitcoin για ευρώ και από εκεί αγορά πρώτη φορά και φόρτωση της πιστωτικής κάρτας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει μια περιπτωση αν και δεν εχω smartphone και ισως λεω βλακειες, μεσω smartphone να μη σου δινει δυνατοτητα να εισαγεις στοιχεια χρεωστικής παρα μονο απο pc για λογους ασφαλειας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

A ώστε εσύ ήσουν που έκανες αγορά από amazon! :-D

(εκτός αν είναι κι άλλος)

 

Παιδιά να ρωτησω κάτι όλοι εσείς που χρησιμοποιείτε προπληρωμένες:

Τις είχατε φορτίσει πριν τα cc ή και τώρα;

Εχτές την φόρτησα και την έβγαλα.

 

 

Τραβήξανε λεφτά η απλά σου ήρθε το αυτόματο email;

Τα τραβήξανε μετά από 1-2 ώρες εφόσον έγινε η παραγγελία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κατάθεση θα την δεις αύριο γιατί θέλει μια εργάσιμη μέρα να ολοκληρωθούν οι μεταφορές χρημάτων από τράπεζα σε τράπεζα. την υπόλοιπη διαδικασία είναι όπως την έχουμε περιγράψει στο αντίστοιχο νήμα. δλδ αγορά bitcoin->μεταφορά στην Bitcoin adress στο Spectrocoin-> πώληση των bitcoin για ευρώ και από εκεί αγορά πρώτη φορά και φόρτωση της πιστωτικής κάρτας

 Άψογα, σε ευχαριστώ φίλε, να σε ρωτίσω όμως την κάρτα απο specttcoin την βάζω paypal? Τί είναι VISA.MC δεν διευκρινίζει πουθενά ,ή δεν έπεσε στο μάτι μου γιατί εδώ που τα λέμε τις τελευταίες μέρες μ αυτα κ μ αυτα έχω πηξει στο διάβασμα...ούτε για το πτυχίο να πηγαινα....

 

Τα sites που χρησιμοποίησα είναι ασφαλή? γνωρίζετε τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...