Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω προσπαθω εδω και μερες να πληρωσω την συνδρομη μου στην ADOBE αλλα παπαλα .

Δοκιμασα με χρεωστικη και πιστωτικη της πειραιος ( mastercard και οι δυο )  . Παιρνω συνεχεια το παρακατω μηνυμα .

 

" There is a problem with the card information entered here. Please enter a different card or contact your bank. "

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω με τι κριτήριο "περνάνε" οι λιγοστές αγορές που αναφέρονται εδώ.

Προσπαθώ να βρω ένα "pattern" αλλά δε βρίσκω..

 

 

Kι εγω προσπαθω να βρω ενα pattern, αλλα οντως δεν μπορω να καταληξω...

 

Υπάρχουν κατηγορίες "εμπόρων" για όσους δέχονται συναλλαγές με Pos, E-Pos/Internet και γίνεται έλεγχος βάση αυτού από τις τράπεζες. Μπορείτε να πάρετε μια ιδέα από τις κατηγορίες της Visa Link.png Site: εδώ .

 

;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο προσέξτε γιατί μερικές τράπεζες από τις πολλές προσπάθειες κλειδώνουν τις πιστωτικές για λόγους ασφαλείας. Εμένα με πήρανε από Εθνική για να επιβεβαιώσω ότι εγώ έκανα τις ανεπιτυχείς συναλλαγές για να την ξεκλειδώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amazon uk, παιζει με ελληνικη χρεωστικη;

(διχως paypal)

Εχτές έγραψα ότι έκανα κανονικά αγορά από το Amazon UK και τα χρήματα έχουν δεσμευτεί από την κάρτα κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα πλεον εχουμε μια διεξοδο;

amazon uk με ελληνικη καρτα;

Κατι ειναι κι αυτο γι'αρχη!

 

Μην το δένεις κόμπο, προφανώς λειτουργεί η συγκεκριμένη αγορά με την συγκεκριμένη πιστωτική της συγκεκριμένης τράπεζας.

Δεν σημαίνει ότι άλλη τράπεζα ή άλλη κάρτα της ίδιας τράπεζας θα έχει την ίδια επιτυχία.

 

Απ'ότι βλέπω τουλάχιστον από τις δικές μου δοκιμές και από δοκιμές που postάρουν και οι υπόλοιποι εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, άλλο και πάλι τούτο!! :mad:

Πήγα να φορτίσω προπληρωμένη κάρτα στην Attica και μου λέει δε γίνεται! Ότι πρέπει να έχω λογαριασμό!

Έλεος, αποκομμένος από παντού;

 

Να ρωτήσω, άλλοι που φόρτισαν προπληρωμένες σε άλλες τράπεζες είχαν και λογαριασμό σε αυτές;

Δηλ. αν είναι να περιμένω να αρθούν τα cc για να φορτίσω την κάρτα μου, να βγάλω άλλη πια!!!

 

(παίρνω τώρα και στην εξυπηρέτηση δεν το σηκώνουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να πω μια λυση να τελειώνουμε..ειδικα αμα εισε και από την βορειο ελλαδα ? πας βουλγαρια ανοίγεις ένα λογαριασμο βαζεις καποια φραγκα μεσα και κανεις τις αγορες σου από εξω κανονικα και αντε και γ.........θητε κουφαλες ελληνικες τράπεζες !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να πω μια λυση να τελειώνουμε..ειδικα αμα εισε και από την βορειο ελλαδα ? πας βουλγαρια ανοίγεις ένα λογαριασμο βαζεις καποια φραγκα μεσα και κανεις τις αγορες σου από εξω κανονικα και αντε και γ.........θητε κουφαλες ελληνικες τράπεζες !!

Το εχεις κανει, σου ανοίγουν λογαριασμό με χρεωστική κάρτα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο αυτοί που είναι απο βόρεια Ελλάδα. Οι υπόλοιποι;

 

αυτοι που είναι προς τα κατω να πανε στην βουλη να σπασουν κανενα κεφαλι !!

 

Το εχεις κανει, σου ανοίγουν λογαριασμό με χρεωστική κάρτα??

εγω προσωπικα δεν εχω παει ακομα..αλλα πολοι το εχουν κανει από ότι ακουω και εγω τον σεπτεμβριο θα εχω μαζεψει καποια φραγκα θα το κανω.

 

http://www.tilestwra.com/germaniko-periodiko-spiegel-i-voulgaria-ginete-to-neo-thisavrofilakio-ton-ellinon/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχτές έγραψα ότι έκανα κανονικά αγορά από το Amazon UK και τα χρήματα έχουν δεσμευτεί από την κάρτα κανονικά.

me ti καρτα φιλε μου ποιας τραπεζας και τι ποσο αν επιτρεπεται?

ευτχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...