Προς το περιεχόμενο

Διακοπή υπηρεσιών Paypal στην Ελλάδα


gregdel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτό που ξέχασα να πω πριν είναι οτι απο την στιγμή που το paypal είναι στην Deutsche Bank τότε ούτε λεφτα στο Paypal μπορούμε να βάλουμε μέσω κάρτας ή λογαριασμού έτσι δεν είναι;

πχ εγω έχω thn Prepaid της Πειραιώς φορτωμένη στο Paypal, πρώτα βάζω λεφτα στην κάρτα και μετά κάνω αγορα μέσω PP

Δεν βάζεις λεφτά από την κάρτα σου στην PayPal, αλλά η PayPal τραβάει λεφτά σε μια πληρωμή από την κάρτα σου. Οπότε λόγο του Capital Control δεν σε αφήνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψέμα η είδηση. Λειτουργώ κανονικά το paypal από Ελλάδα και μου στείλαν και προιόν αυτές τις μέρες στην Ελλάδα με paypal που έχω συνδέσει με bitcoin mastercard κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θα μπορούσες να μας δώσεις μερικές πληροφορίες για αυτή την κάρτα? Έχω την εντύπωση ότι τα bitcoin θα είναι ο μόνος τρόπος για να ξεπεράσουμε την απαγόρευση αγορών από το εξωτερικό αλλά δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί ως τώρα με το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΠΟ ΤΟ PayPal balance: €107.10 EUR ΣΤΗ CREDIT CARD Ή ΣΤΟ BANK ACCOUNT . ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΚΑΡΤΗ Ή ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ

Πολυ.. μα παρα πολυ ... θα ηθελα το balance: €107.10  στον λογαριασμο μου στο ΠΠ.

Εαν μπορει να γινει μια ανταλλαγη?

Τι λες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aς επαναληφθεί αυτό.

 

 

 

 

No offence, αλλα απο τη στιγμη που γινεται τετοια προταση, οσο καλοπροαιρετη και εαν ειναι (κατι το οποιο δεν μπορω να πιστοποιησω θετικα ή αρνητικα και δεν ειναι η δουλεια μου να κανω κατι τετοιο), οφειλω να θα βαλω και την δικια μου προταση: Προσεχετε τι κανετε με τα λεφτα σας και ποιον εμπιστευεστε.

 

Και ξεκαθαριζω πως το παραπανω δεν υποννοει κατι για τον lefta_yparxoun και τις προθεσεις του. Δεν εχω καμια απολυτως ενδειξη για οτιδηποτε αρνητικο εις βαρος του και δεν θα μου κανει εντυπωση εαν το μηνυμα του εχει σαν στοχο να βοηθησει τους συνανθρωπους του. Εστιαζω καθαρα σε αυτο που ειπα: Δεν εχω καμια απολυτως επαρκης ενδειξη για να μεταφερω το x χρηματικο ποσο στον τραπεζικο λογαριασμο καποιου μελους του forum, οπως δεν εχετε και εσεις επαρκεις ενδειξεις για να εμπιστευτειτε τη μεταφορα των χρηματων σας στον δικο μου λογαριασμο.

Τα κόκκινα επιπλέον τονισμένα από εμένα. Και αν ισχύουν μία φορά για μέλη που έχουν κι ενα κάποιο ιστορικό εδώ μέσα, ισχύουν 1000 φορές για μέλη με σημερινή εγγραφή και πρώτο ποστ να ζητάει ανταλλαγή χρημάτων. Εκτός αν είναι κυ-ριο-λε-κτι-κά θέμα ζωής ή θανάτου/επιβίωσης, ώστε να αξίζει κάποιο ρίσκο (και πάλι εξαντλείστε πρώτα άλλες πιθανές λύσεις δανεισμού από γνωστούς/φίλους/συγγενείς που ίσως μπορούν να βοηθήσουν), κουνήστε όλοι (και αυτοί που κάνουν προσφορές και αυτοί που δέχονται) λίγο το κεφάλι σας να ξελαμπικάρετε από τον πανικό, μην πάτε για τα "πολλά" και χάσετε και τα λίγα, το έδαφος είναι πρόσφορο για τέτοια φαινόμενα.

 

Και πάλι έμφαση και στην τελευταία πρόταση του Gi0, προς αποφυγή προσωπικών αντιπαραθέσεων.

Επεξ/σία από scullyist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω βρηκα λυση παντως.φιλος ο οποιος εχει αποθεματικο στον paypal λογαριασμο του με αγγλικο μειλ μαλιστα (co.uk.) θα κανει την πληρωμη για μενα και θα του δωσω τα λεφτα στο χερι.αυτα φυσικα οντας παροντες και οι 2 στην διαρκεια της ηλεκτρονικης συναλλαγης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς επαναληφθεί αυτό.

 

 

 

Τα κόκκινα επιπλέον τονισμένα από εμένα. Και αν ισχύουν μία φορά για μέλη που έχουν κι ενα κάποιο ιστορικό εδώ μέσα, ισχύουν 1000 φορές για μέλη με φρέσκια εγγραφή. Εκτός αν είναι κυ-ριο-λε-κτι-κά θέμα ζωής ή θανάτου/επιβίωσης, ώστε να αξίζει κάποιο ρίσκο (και πάλι εξαντλείστε πρώτα άλλες πιθανές λύσεις δανεισμού από γνωστούς/φίλους/συγγενείς που ίσως μπορούν να βοηθήσουν), κουνήστε όλοι (και αυτοί που κάνουν προσφορές και αυτοί που δέχονται) λίγο το κεφάλι σας να ξελαμπικάρετε από τον πανικό, μην πάτε για τα "πολλά" και χάσετε και τα λίγα, το έδαφος είναι πρόσφορο για τέτοια φαινόμενα.

 

Και πάλι έμφαση και στην τελευταία πρόταση του snoob, προς αποφυγή προσωπικών αντιπαραθέσεων.

Δεν διαφωνω καθολου...  αντιθετως συμφωνω με το Warning!

Ομως τωρα μπλεξαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως μόλις σήμερα αγόρασα μέσω paypal ένα δίσκο από το discoqs και έγινε η χρέωση κανονικά με την Ελληνική μου διεύθυνση στην Αθήνα. Οι κάρτα που χρησιμοποιήσα είναι από το εξωτερικό και όπως είπα τις φορτώνεις με bitcoin που τα στέλνω από εδώ.

Αρά το paypal δεν κάνει κάτι διαφορερτικό από τι κάνουν και οι κάρτες μας που είναι από ελληνικές τράπεζες. 

Απλά το τραπεζικό σύστημα της Ελλάδα έχει αποκοπεί από τον έξω κόσμο και δεν είναι θέμα ότι το paypal ξαφνικά έγινε εχθρικό προς την Ελλάδα η οτιδήποτε άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως μόλις σήμερα αγόρασα μέσω paypal ένα δίσκο από το discoqs και έγινε η χρέωση κανονικά με την Ελληνική μου διεύθυνση στην Αθήνα. Οι κάρτα που χρησιμοποιήσα είναι από το εξωτερικό και όπως είπα τις φορτώνεις με bitcoin που τα στέλνω από εδώ.

Αρά το paypal δεν κάνει κάτι διαφορερτικό από τι κάνουν και οι κάρτες μας που είναι από ελληνικές τράπεζες. 

Απλά το τραπεζικό σύστημα της Ελλάδα έχει αποκοπεί από τον έξω κόσμο και δεν είναι θέμα ότι το paypal ξαφνικά έγινε εχθρικό προς την Ελλάδα η οτιδήποτε άλλο.

που βρικες καρτα απο το εξωτερικό που μπορεις να την φορτωσεις με bitcoin ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ανοίξει ήδη νήμα πως και που εδώ 

λογικα θα αναφερεσαι σε αυτο http://www.insomnia.gr/topic/575019-info-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%86%CF%85%CE%B3%CE%AE%CF%82-capital-control-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-bitcoin/, εγω ρωταω απο αυτα που προτεινεις ποιο site χρησιμοποιεις εσυ για καρτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ όπως έχω αναφέρει και στο παραπάνω νήμα χρησιμοποιώ και το bit-x και το spectrocoin. Το καλό με το πρώτο είναι ότι είναι άμεσο αλλά έχει ένα όριο συναλλαγών τον χρόνο στα 2500 ευρώ αν έχεις κάνει verify τον λογαριασμό σου και οι κάρτες του δουλεύουν μόνο με paypal.

Το καλό με το δεύτερο είναι ότι έχει πολύ μεγαλύτερο όριο συναλλαγών το spectrocoin ενώ οι κάρτες του είναι unlimited για αγορές συν ότι δουλεύουν και χωρίς paypal καθώς είναι κανονικές visa. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...