Προς το περιεχόμενο

Διακοπή υπηρεσιών Paypal στην Ελλάδα


gregdel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

ΠΑΙΔΙΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΠΟ ΤΟ PayPal balance: €107.10 EUR ΣΤΗ CREDIT CARD Ή ΣΤΟ BANK ACCOUNT . ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΚΑΡΤΗ Ή ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ

How do I withdraw funds from my PayPal account?

 

Εαν δεν δουλευει το παραπανω, το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να απευθυνθεις στο ιδιο το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link me please.

 

Υπαρχει κανεις που να γνωριζει πως ειναι δυνατον να συμβαδιζει κατι τετοιο με το capital control? Εστω μια βασιμη θεωρια και ας μην ειναι 100% αληθινα.

Εαν η τραπεζα εχει (που εχει ) επιβαλει οριο στο να τραβηξεις απο την καρτα Η τον λογαριασμο σου τοτε ειναι "λογικο" να μην σε αφηνει το ππ.

Προφανος για να εχουν το πωπω τους καλυμμενο εκει στο ππ το ακυρωσανε ΓΕΝΙΚΑ για ο,τι αφορα τραβηγμα απο καρτα/λογαριασμο, για να ειναι ησηχοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Ο χρήστης Expertr είπε:<br />

Εδω εισαι<br />

Εαν αναφερεσαι σε μενα, δυστυχως δεν βλεπω link<br />

 

<br />

Εχω ανεβασει το print screen.<br />

Εαν εισαι απο την εφαρμογη για κινητα δεν φαινεται.Μπες απο καποιον browser η απο pc</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p><br />

Εχω ανεβασει το print screen.<br />

Εαν εισαι απο την εφαρμογη για κινητα δεν φαινεται.Μπες απο καποιον browser η απο pc</p>

Δεν φαινεται τιποτα και απο PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εαν η τραπεζα εχει (που εχει ) επιβαλει οριο στο να τραβηξεις απο την καρτα Η τον λογαριασμο σου τοτε ειναι "λογικο" να μην σε αφηνει το ππ.

Ναι, αλλα μεχρι προχτες γινεται το αντιθετο και αυτο λεω. Μπορουσες να "τραβηξεις" απο την καρτα σου στην Πειραιως και να τα στειλεις οπου αγαπας, σε αντιθεση με οποιαδηποτε αλλη τραπεζα (επιβεβαιωμενα στην Εθνικη). Και γι αυτο θελω να μαθω τι παιζει τωρα που μιλαμε.

<p><br />

Εχω ανεβασει το print screen.<br />

Εαν εισαι απο την εφαρμογη για κινητα δεν φαινεται.Μπες απο καποιον browser η απο pc</p>

Aπο pc ειμαι, δοκιμασε να το ανεβασεις καπου, πχ tinypic.com εαν δεν δουλευει το upload στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Ο χρήστης Expertr είπε:<br />




Εχω ανεβασει το print screen.


Εαν εισαι απο την εφαρμογη για κινητα δεν φαινεται.Μπες απο καποιον browser η απο pc<br />

Δεν φαινεται τιποτα και απο PC.<br />

 

<br />

Πφ...Αφου την περναω την εικονα μεσω εφαρμογης...:/</p>

<p></p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

<p><br />

Πφ...Αφου την περναω την εικονα μεσω εφαρμογης...:/</p>

Δεν ειμαι ο developer της, δυστυχως δεν εχω να προτεινω κατι :-)

Εαν δεν σου κανει κοπο, ανεβασε την σε καποιο site οπως το tinypic.com (δεν εχει register, κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφραση

 

«Εξαιτίας των πρόσφατων αποφάσεων των Ελληνικών αρχών για τα capital controls, η πληρωμή του PayPal  από τους ελληνικούς τραπεζικούς λογαριασμούς όπως και οι διασυνοριακές συναλλαγές που χρηματοδοτούνται από τις κάρτες ή τους τραπεζικούς λογαριασμούς, δεν είναι αυτή τη στιγμή διαθέσιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

stonecityboys,

 

Ξερω πολυ καλα ποια ειναι η μεταφραση και τι θα επρεπε να ισχυει απο 1η Ιουλιου και ξαναλεω, δεν μπορουσα ελεω αυτου του περιορισμου να κανω τη δουλεια μου. Αυτο που σου λεω ειναι πως για καποιο λογο παρα τον παραπανω περιορισμο, υπαρχουν περισσοτερες απο 6 μαρτυριες οπου οι καρτες της Πειραιως δουλευαν χωρις προβλημα για αγορες απο το εξωτερικο, για φορτωμα του paypal, για αναληψεις απο ATM του εξωτερικου.

Και αυτο που προσπαθω να καταλαβω ειναι πως μπορει να συμβαδιζουν τα δυο παραπανω.


@Expertr

 

Σ ευχαριστω!

Μενει τωρα καποιος δικηγορος να "μεταφρασει" τι σημαινει πρακτικα το διπλο αστερακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stonecityboys,

 

Ξερω πολυ καλα ποια ειναι η μεταφραση και τι θα επρεπε να ισχυει απο 1η Ιουλιου και ξαναλεω, δεν μπορουσα ελεω αυτου του περιορισμου να κανω τη δουλεια μου. Αυτο που σου λεω ειναι πως για καποιο λογο παρα τον παραπανω περιορισμο, υπαρχουν περισσοτερες απο 6 μαρτυριες οπου οι καρτες της Πειραιως δουλευαν χωρις προβλημα για αγορες απο το εξωτερικο, για φορτωμα του paypal, για αναληψεις απο ATM του εξωτερικου.

Και αυτο που προσπαθω να καταλαβω ειναι πως μπορει να συμβαδιζουν τα δυο παραπανω.

@Expertr

 

Σ ευχαριστω!

Καλα...δεν ειπα τιποτα ...οκ... χιχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΑ Ή ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ .

 

ΑΝ ΕΧΩ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΤΟ PAYPAL 

PayPal balance: €107.10 EUR

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΓΟΡΑ ΕΔΩ ΕΛΛΑΔΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΜΗ ΤΑ ΧΑΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

stonecityboys,<br />

 <br />

Ξερω πολυ καλα ποια ειναι η μεταφραση και τι θα επρεπε να ισχυει απο 1η Ιουλιου και ξαναλεω, δεν μπορουσα ελεω αυτου του περιορισμου να κανω τη δουλεια μου. Αυτο που σου λεω ειναι πως για καποιο λογο παρα τον παραπανω περιορισμο, υπαρχουν περισσοτερες απο 6 μαρτυριες οπου οι καρτες της Πειραιως δουλευαν χωρις προβλημα για αγορες απο το εξωτερικο, για φορτωμα του paypal, για αναληψεις απο ATM του εξωτερικου.<br />

Και αυτο που προσπαθω να καταλαβω ειναι πως μπορει να συμβαδιζουν τα δυο παραπανω.<br />

@Expertr<br />

 <br />

Σ ευχαριστω!<br />

Μενει τωρα καποιος δικηγορος να "μεταφρασει" τι σημαινει πρακτικα το διπλο αστερακι.<br />

<br />

Γραφει απο κατω τι σημαινουν τα αστερακια.Παντως εαν υπαρχουν ακομα δυσπιστοι μπορω να ανεβασω καο την κινηση του λογαριασμου απο το winbank οταν φανει.<br />

</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...