Προς το περιεχόμενο

Διακοπή υπηρεσιών Paypal στην Ελλάδα


gregdel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ούτε στο play store γίνονται αγορές με κάρτα πλέον

 

Ούτε στο psn, φαντάσου, βγήκε ένας πρώην πρωθυπουργός και το άφησε να εννοηθεί απ τα συμφραζόμενα.;ρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

αν θπαρξει συμφωνια η λήξει το capital control θα γινει αρση απ το paypal?

Δεν υπαρχει κανεις που να μπορει να σου απαντησει με σιγουρια.

Θεωρητικα η απαντηση ειναι ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελευταία πληρωμή έκανα με την κάρτα μου Τετάρτη 1/7 

 

post-200062-0-52352200-1435954290_thumb.png

 

Αν κάποιος θέλει να μου στείλει τα χρήματα που έχει στον paypal λογαριασμό του και να του κάνω μεταφορά από τον δικό μου τραπεζικό σε δικό του τραπεζικό, το τελικό ποσό που θα μου κατατεθεί (γιατί υπάρχει προμήθεια) μπορώ να εξυπηρετήσω.

 

Edit: Μια και οι κίνδυνοι είναι μεγάλοι και για τις δύο πλευρές και η πρόταση έγινε χωρίς πολύ σκέψη, αποσύρεται.

Επεξ/σία από lefta_yparxoun
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια καλύτερη ενημέρωση του τι αναμένεται.....

 

http://news.in.gr/economy/article/?aid=1500009632

 

Δυστυχώς θα περάσει αρκετο διάστημα μέχρι να αρθεί το capital control φανταστείτε τι θα γίνει αν η άρση γίνει σε ένα η δύο εξάμηνα.... εσείς δε θα πηγαίνατε να σηκώσετε ότι έχετε και δεν έχετε??? Αυτό προφανώς φοβούνται και τα capital controls κρατάνε πάνω από έτος

Ίσως πρέπει να χρησιμοποιήσουμε τους φίλους μας στο εξωτερικό για να φτιάξουμε ένα balance στο paypal για να κάνουμε αγορές το επόμενο διάστημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια καλύτερη ενημέρωση του τι αναμένεται.....

 

http://news.in.gr/economy/article/?aid=1500009632

 

Δυστυχώς θα περάσει αρκετο διάστημα μέχρι να αρθεί το capital control φανταστείτε τι θα γίνει αν η άρση γίνει σε ένα η δύο εξάμηνα.... εσείς δε θα πηγαίνατε να σηκώσετε ότι έχετε και δεν έχετε??? Αυτό προφανώς φοβούνται και τα capital controls κρατάνε πάνω από έτος

Ίσως πρέπει να χρησιμοποιήσουμε τους φίλους μας στο εξωτερικό για να φτιάξουμε ένα balance στο paypal για να κάνουμε αγορές το επόμενο διάστημα!

 

Υπογραφη

Newsroom ΔΟΛ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

τελευταία πληρωμή έκανα με την κάρτα μου Τετάρτη 1/7 

 

attachicon.gifpaypal.png

 

Αν κάποιος θέλει να μου στείλει τα χρήματα που έχει στον paypal λογαριασμό του και να του κάνω μεταφορά από τον δικό μου τραπεζικό σε δικό του τραπεζικό, το τελικό ποσό που θα μου κατατεθεί (γιατί υπάρχει προμήθεια) μπορώ να εξυπηρετήσω.\

 

No offence, αλλα απο τη στιγμη που γινεται τετοια προταση, οσο καλοπροαιρετη και εαν ειναι (κατι το οποιο δεν μπορω να πιστοποιησω θετικα ή αρνητικα και δεν ειναι η δουλεια μου να κανω κατι τετοιο), οφειλω να θα βαλω και την δικια μου προταση: Προσεχετε τι κανετε με τα λεφτα σας και ποιον εμπιστευεστε.

 

Και ξεκαθαριζω πως το παραπανω δεν υποννοει κατι για τον lefta_yparxoun και τις προθεσεις του. Δεν εχω καμια απολυτως ενδειξη για οτιδηποτε αρνητικο εις βαρος του και δεν θα μου κανει εντυπωση εαν το μηνυμα του εχει σαν στοχο να βοηθησει τους συνανθρωπους του. Εστιαζω καθαρα σε αυτο που ειπα: Δεν εχω καμια απολυτως επαρκης ενδειξη για να μεταφερω το x χρηματικο ποσο στον τραπεζικο λογαριασμο καποιου μελους του forum, οπως δεν εχετε και εσεις επαρκεις ενδειξεις για να εμπιστευτειτε τη μεταφορα των χρηματων σας στον δικο μου λογαριασμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εκανα αγορα απο banggood για δοκιμή και έγινε κανονικά.Βέβαια με balance.
****Λόγω των πρόσφατων αποφάσεων των ελληνικών αρχών σχετικά με τα capital controls, η χρηματοδότηση του ψηφιακού πορτοφολιού της ΡayPal από ελληνικούς τραπεζικούς λογαριασμούς, καθώς και οι διασυνοριακές συναλλαγές που χρηματοδοτούνται από κάθε είδους κάρτες ή τραπεζικούς λογαριασμούς, αποτελούν μη διαθέσιμες ενέργειες αυτή τη στιγμή.****

 

Εμενα το balance ειναι απο παιδι που μου εστειλε απο εξωτερικό οπότε η μονη λυση πλέον

post-314831-0-17305700-1435955979_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αποκλείεται να δούμε αγγελίες ζήτησης στο insomnia τις επόμενες ημέρες με μήνυμα αντίστοιχο με του  lefta_yparxoun, με τη διαφορά οτι θα διατίθονται να πληρώσουν τα έξοδα+καποια αμοιβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν αποκλείεται να δούμε αγγελίες ζήτησης στο insomnia τις επόμενες ημέρες με μήνυμα αντίστοιχο με του  lefta_yparxoun, με τη διαφορά οτι θα διατίθονται να πληρώσουν τα έξοδα+καποια αμοιβή.

Για τις οποιες η προταση μου παραμενει ως εχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε περιπτωση συνδρομητικής υπηρεσίας τι γινεται παιδιά; πληρωνω συνδρομή στην adobe και παιρνει το μηνιατικο της απο την prepaid μου..το θεμα ειναι οτι και μια ημερα να καθυστέρηαω με προειδοποιεί κατευθειαν οτι εχω ενα μηνα μπροστά μου μεχρι να κανω αποπληρωμη της οφειλης αλλιως παπαλα. καμια λύση σε τετοιο ζητημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο απτο να τους στειλεις email με εξηγησεις για την κατασταση και να ζητησεις μια περιοδο χαριτος εως ωτου ειναι εφικτο και παλι να τους πληρωσεις. Και ειναι στην ευχερεια τους εαν θα το δεχτουν. Αν ριξεις μια ματια σε προηγουμενα posts, θα δεις οτι αντιστοιχο προβλημα αντιμετωπισα και γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο απτο να τους στειλεις email με εξηγησεις για την κατασταση και να ζητησεις μια περιοδο χαριτος εως ωτου ειναι εφικτο και παλι να τους πληρωσεις. Και ειναι στην ευχερεια τους εαν θα το δεχτουν. Αν ριξεις μια ματια σε προηγουμενα posts, θα δεις οτι αντιστοιχο προβλημα αντιμετωπισα και γω.

το προβλημα μου ειναι ομως οτι εχω δηλωθει με διεύθυνση δηθεν αμερικης γιατι με αυτο τον τροπο πληρωνω την συνδρομη μου σε δολλαριο που μου εξοικονομουσε αρκετα χρήματα βαση ετησιας ευρωπαικης συνδρομης. Οποτε αντε τώρα να τους λεω ειμαι Ελλαδα κλπ... θα μου πεις βεβαια οτι δε το ξερουν μεσω της IP μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...