Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi: Γνώμες, προτάσεις, λύσεις, mods κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 339
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοίτα, ο κανόνας λέει όσο πιο γρήγορη τόσο καλύτερα! Εγώ με αυτή που έχω μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει θέματα, αλλά αν μπορείς να πας σε κάτι πιο γρήγορο μόνο καλό θα κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία, να σε ρωτήσω και κάτι άλλο! Εμένα με ενδιαφέρει να έχει γρήγορο ανάγνωση ή εγράφη? μάλλον το 2ρο απλά ρωτάω γιατί έχω χάσει το μπουσουλά με τις κάρτες μνήμης!   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα παίδες!

Ώρα να ψωνίσω σιγά σιγά και αξεσουάρ για την Yi που έχω κάθεται στο ράφι από το Γενάρη με το Amazon offer.

Διάβασα πως από αδιάβροχες θήκες προτιμούμε μόνο την αυθεντική. Παίζει κάπου ετοιμοπαράδοτη; Αλλιώς κάποιο link από αξιόπιστο μαγαζάκι κάποιος που έχει πάρει, θα το εκτιμούσα.

Αν όχι, έχει κάποιος αγοράσει την μπαταρία-οθόνη που έρχεται και με αδιάβροχη θήκη να μας πει εντυπώσεις;

Από 'κει και πέρα, φαντάζομαι με την όποια αδιάβροχη θήκη θα κάνουν και όλα τα πακετάκια των αξεσουάρ συμβατά με GoPro. Τα κλασσικά 22-in-1 και 38-in-1 κτλ κτλ.

Βασικά θέλω το μπλιμπλίκι για να επιπλέει στο νερό, ένα εξάρτημα για να τη στερεώνω στο λουρί του backpack (αριστερά ή δεξιά από το στήθος, κάτι τέτοιο είδα σε κάποιο βιντεάκι στο yt), και οπωσδήποτε κάπως να τη στερεώνω στο αμάξι (βεντούζα στο τζάμι, όχι στο ταμπλό).

Ξεχνάω κάτι που νομίζετε πως είναι χρήσιμο για χαλαρές εκδρομές- ήπια πεζοπορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/13/2018 στις 3:53 ΜΜ, x_vagos_x είπε

Καλησπέρα παίδες!

Ώρα να ψωνίσω σιγά σιγά και αξεσουάρ για την Yi που έχω κάθεται στο ράφι από το Γενάρη με το Amazon offer.

Διάβασα πως από αδιάβροχες θήκες προτιμούμε μόνο την αυθεντική. Παίζει κάπου ετοιμοπαράδοτη; Αλλιώς κάποιο link από αξιόπιστο μαγαζάκι κάποιος που έχει πάρει, θα το εκτιμούσα.

Αν όχι, έχει κάποιος αγοράσει την μπαταρία-οθόνη που έρχεται και με αδιάβροχη θήκη να μας πει εντυπώσεις;

Από 'κει και πέρα, φαντάζομαι με την όποια αδιάβροχη θήκη θα κάνουν και όλα τα πακετάκια των αξεσουάρ συμβατά με GoPro. Τα κλασσικά 22-in-1 και 38-in-1 κτλ κτλ.

Βασικά θέλω το μπλιμπλίκι για να επιπλέει στο νερό, ένα εξάρτημα για να τη στερεώνω στο λουρί του backpack (αριστερά ή δεξιά από το στήθος, κάτι τέτοιο είδα σε κάποιο βιντεάκι στο yt), και οπωσδήποτε κάπως να τη στερεώνω στο αμάξι (βεντούζα στο τζάμι, όχι στο ταμπλό).

Ξεχνάω κάτι που νομίζετε πως είναι χρήσιμο για χαλαρές εκδρομές- ήπια πεζοπορία;

Δεν ειναι απαραιτητο να παρεις αυθεντικη. εγω ειχα μα Kigma 2-3 χρονια και δεν εμπασε ποτε σταγονα μεχρι 25-30 μετρα.

η οθονη, εχω διαβασει οτι ειναι ψηλο μαπα, χαλια αναλυση και ασε που δεν προσφερει και κατι περα απο το να βλεπεις τι βγαζει.

ναι σχεδον ολα ταιριαζουν.τσεκαρε σε κινεζομαγαζα, θα τα παρεις πολυ πιο φτηνα, και υπαρχει και selfie stick που επιπλεει.

 

Ενδεικτικα: 

waterproof case

βεντουζα ,  παρε και κανα τετοιο να στερεωνεις και κινητο οποτε θελεις! 

floating selfie stick

εγω εχω παρει και αυτο και στερεωνεις την καμερα σε τσαντα, καπελο κλπ

 

απο κει και περα, εξαρταται που χρησιμοποιησεις την καμερα για να δεις τη gadgetακια σου χρειαζονται! 

 

Επεξ/σία από emperor4her
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα ηθελα την βοηθεια οποιου γνωριζει  θελω να συνδιασω  την xioami 4k Yi  με  το  Feiyu tech g5     θα υπαρχει προβλημα να μην ταιριαζει  η καμερα  στην βαση ??  τα καταστηματα αγορας ειναι ιντερνετικα και διαφορετικα το ενα απο το αλλο  οποτε δεν νομιζω να παρω  σαφη απαντηση 

ευχαριστω για τον χρονο σας

Επεξ/σία από tsokris1967
ορθογραφικο λαθος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Καλησπέρα! Πήρα μια Yi action cam την πρώτη version 25L και μου ήρθε με firmware 1.3.0 

Τι πρέπει να κάνω για να ενεργοποιήσω το Yi Max pro στα 1080/60 καθώς και στα 2Κ/30 ? 

Να κάνω downgrade η αναβάθμιση στην 1.6.12 που μου εμφανίζει το app? 

Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...