Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi: Γνώμες, προτάσεις, λύσεις, mods κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις τωρα και ανοιγωντας το app της καμερας μου βγαζει νεο firmware.Μεχρι τωρα ειχα την 1.2.13.Για να δουμε τι βελτιωσεις θα εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα.

Θα ήθελα λίγο βοήθεια αγωρασα πριν λίγο καιρό μια xiaomi yi κ κατάλαβα σήμερα ότι δεν δουλεύει το μικρόφωνο υπάρχει κάποια ρύθμιση να ανοίγει κ να κλείνει το μικρόφωνο γιατί δεν βρήκα κάτι.ευχαριστώ πολύ...

Επεξ/σία από vaggosbronco
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Καλησπέρα φίλε μου. Έχω αγοράσει την κάμερα και προσπαθώντας να την τοποθετήσω στο drone μου (DJI Phantom 2) διαπίστωσα ότι το βύσμα του hdmi που θα έπρεπε να κουμπωσει, είναι ελάχιστα διαφορετικό... Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά θεώρησα ότι είσαι "ο πιο σχετικός" όσον αφορά την κάμερα μας και είπα να ρωτήσω μήπως ξέρεις τι μπορώ να κάνω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε μου. Έχω αγοράσει την κάμερα και προσπαθώντας να την τοποθετήσω στο drone μου (DJI Phantom 2) διαπίστωσα ότι το βύσμα του hdmi που θα έπρεπε να κουμπωσει, είναι ελάχιστα διαφορετικό... Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά θεώρησα ότι είσαι "ο πιο σχετικός" όσον αφορά την κάμερα μας και είπα να ρωτήσω μήπως ξέρεις τι μπορώ να κάνω

 

Όταν λες "ελάχιστα διαφορετικό"; Η camera έχει micro hdmi βύσμα. Το έχω δοκιμάσει στην TV και παίζει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες "ελάχιστα διαφορετικό"; Η camera έχει micro hdmi βύσμα. Το έχω δοκιμάσει στην TV και παίζει κανονικά.

Είναι σχεδόν ίδιο το σχήμα τους αλλά του drone είναι οριακά πιο μεγάλο απ'ότι η υποδοχή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σχεδόν ίδιο το σχήμα τους αλλά του drone είναι οριακά πιο μεγάλο απ'ότι η υποδοχή

 

Με GoPro δουλεύει κανονικά; Εγώ δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με GoPro δουλεύει κανονικά; Εγώ δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

Έχει, αφού έδωσα λεφτά για την xiaomi, κρίμα δεν είναι να πάρω και gopro? Δεν υπάρχει λύση για το πρόβλημα μου λες;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει, αφού έδωσα λεφτά για την xiaomi, κρίμα δεν είναι να πάρω και gopro? Δεν υπάρχει λύση για το πρόβλημα μου λες;

 

Το θέμα είναι ότι εγώ δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα με την micro hdmi της yi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σχεδόν ίδιο το σχήμα τους αλλά του drone είναι οριακά πιο μεγάλο απ'ότι η υποδοχή

το phantom 2 δεν εχει καμια υποδοχη για να συνδεσεις σημα απο fpv πανω του

να υποθεσω οτι εχεις καποιο fpv συστημα πανω στο phantom και θες να παρεις εικονα απο την yi?

αν ναι εικονα ΔΕΝ θα παρεις απο το hdmi αλλα απο το usb της yi με το γνωστο καλωδιακι που κυκλοφορει (ψαξε για xiaomi yi fpv out cable)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το phantom 2 δεν εχει καμια υποδοχη για να συνδεσεις σημα απο fpv πανω του

να υποθεσω οτι εχεις καποιο fpv συστημα πανω στο phantom και θες να παρεις εικονα απο την yi?

αν ναι εικονα ΔΕΝ θα παρεις απο το hdmi αλλα απο το usb της yi με το γνωστο καλωδιακι που κυκλοφορει (ψαξε για xiaomi yi fpv out cable)

Από εκεί που το αγόρασα, είχαν εξ'αρχής βγάλει ένα γκρι καλώδιο μέσα απ'το drone που το είχαν κολλημένο με ταινία επάνω στο drone, το οποίο μπαίνει στο Gimbal. Το Gimbal, έχει ένα καλωδιακι το οποίο (αφού το συνδέσεις ο ίδιος) συνδέεται στην υποδοχή Micro hdmi της καμερας αλλά δεν ταιριάζει 100% και δε μπαίνει...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το βυσματακι αυτο (οχι στην yi το αλλο)  για usb mini (οχι micro, mini) μου κανει και οχι για hdmi micro παντος

αριστερα ειναι hdmi micro και δεξια usb mini ποιο σου μοιαζει με το δικο σου? ;)

DSC_0981.jpg

Επεξ/σία από spacecowboy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βυσματακι αυτο (οχι στην yi το αλλο) για usb mini (οχι micro, mini) μου κανει και οχι για hdmi micro παντος

αριστερα ειναι hdmi micro και δεξια usb mini ποιο σου μοιαζει με το δικο σου? ;)

DSC_0981.jpg

Λέω να χρησιμοποιήσω αντάπτορα, από mini USB σε micro. Φαντάζομαι θα λειτουργεί χωρίς πρόβλημα, ε; Πόση εμβέλεια έχει το ασύρματο δίκτυο της κάμερας;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...