Προς το περιεχόμενο

Microsoft office 2016


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μηπως εχει κανενας, καποιο tip για το εντελως αυτονοητο?

Οταν κανω double click σε ενα αρχειο doc-docx, μου ανοιγει το word 2016 σε μια νεα κενη σελιδα!

Δεν μου ανοιγει το αρχειο που κλικαρισα!

Αυτο πραγματικα, σε τοσες δεκαετιες χρησης υπολογιστη, δεν μου χει ξανατυχει!

Να πω δεν ανοιγε καν το word, να πω οτι εχασε το 'connection'-αντιστοιχηση, ποιο προγραμμα ανοιγει τι.

Αλλα να ανοιγει το σωστο προγραμμα, διχως να ανοιγει τα αρχεια που κλικαρω, ε αυτο δεν μπορω να το καταλαβω με την καμία.

Καμιά ιδέα;

Bug, κάτι αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

99% είναι bug. Μήπως να έκανες μία full απεγκατάσταση (preferences κτλ) και μετά να έτρεχες κανένα πρόγραμμα όπως το onyx που κάνει reset την αντιστοίχηση μεταξύ εφαρμογών και αρχείων;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

99% είναι bug. Μήπως να έκανες μία full απεγκατάσταση (preferences κτλ) και μετά να έτρεχες κανένα πρόγραμμα όπως το onyx που κάνει reset την αντιστοίχηση μεταξύ εφαρμογών και αρχείων;

 

Θα το κανω, αν και νομιζω το onyx το ετρεξα.

Αρχικη οθονη εσενα σου δειχνει;

Δεν δειχνει καμια σε μενα.

99% είναι bug. Μήπως να έκανες μία full απεγκατάσταση (preferences κτλ) και μετά να έτρεχες κανένα πρόγραμμα όπως το onyx που κάνει reset την αντιστοίχηση μεταξύ εφαρμογών και αρχείων;

 

Απεγκατασταση με third party app οπως το appdelete?  Uninstaller δεν εχει, ετσι δεν ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το κανω, αν και νομιζω το onyx το ετρεξα.

Αρχικη οθονη εσενα σου δειχνει;

Δεν δειχνει καμια σε μενα.

 

Απεγκατασταση με third party app οπως το appdelete?  Uninstaller δεν εχει, ετσι δεν ειναι;

 

Εγώ ξαναγύρισα στα 2011 γιατί είχα διάφορα προβλήματα αλλά νομίζω έδειχνε κανονικά αρχική οθόνη. Δεν έχει uninstaller οπότε αφαίρεσε το με μία εφαρμογή όπως το appdelete και τσέκαρε για έξτρα αρχεία όπως λέει το Link.png Site: link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το προβλημα με το double click των αρχειων που δεν ανοιγαν, λυθηκε με το χτεσινο update, το οποιο ηταν πραγματικα τεραστιο, κατι giga για ολο το office.

Σημαντικο που λυθηκε αυτο το bug.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβάζω και εγώ τα updates.

Πραγματικά μεγάλα αρχεία σε μέγεθος.

Μόλις τελείωσε με το Outlook και τώρα κατεβάζει το update του Word που είναι γύρω στα 800 mb !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω τα 2011  μπορω να κανω update σε 2016  ?  και αν ναι πως ??

 

Αν είχες αγοράσει το Κλειδί που είναι για home/student (κίτρινο κουτί)-η και bussiness (μαυρο κουτί)-τότε δεν μπορείς δωρεάν να κάνεις upgrade. Πρεπει να αγοράσεις office 365 που είναι συνδρομητικό πακέτο ενός έτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχεις βάλει την τελευταία version;

Εγώ τώρα κατεβάζω το update για 15.13.1


Εγώ έχω άλλο πρόβλημα.

Επειδή μάλλον είχα κάνει την ενεργοποίηση στη Γερμανία όταν ανοίγω το word τα templates έχουν γερμανικούς τίτλους.


Έχεις κατεβάσει όλα τα updates?

Εγώ σήμερα κατεβάζω τα 15.13.1 updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Word πάντως τώρα που το δουλεύω βλέπω ότι είναι εντυπωσιακά βελτιωμένο σε σχέση με το παλιό του 2011.

Πραγματικά πιστεύω ότι πλέον δεν υστερεί σε τίποτα από την windows version.

Συγχαρητήρια Microsoft!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα την τελευταια αναβαθμιση, δεν δειχνει 'recent documents'!

Καθε φορα, για καποια που ανοιγω συνεχεια, παω ιεραρχικα στους καταλογους/φακελους μου και τα ανοιγω ενα-ενα!

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...