Προς το περιεχόμενο

Η Sony ανακοίνωσε το Xperia C5 Ultra με εντυπωσιακή οθόνη 6 ιντσών


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητέ Neg

 

1)Τα δικά μου μάτια άνετα μπορούν να ξεχωρίσουν το quad hd από το hd και επειδή ασχολούμαι και με vr headset τύπου homido η ανάλυση qhd είναι μονόδρομος για εμένα.

 

2)Τα κοινά ταμπλετ έχουν οθόνες 7" και με το πλαίσιο τους γίνονται πραγματικές παντόφλες. Ένα μέσο bluetooth έχει αυτονομία μια εβδομάδα με λογική χρήση, και επίσης τα ενσύρματα ακουστικά σου δίνουν απεριόριστη αυτονομία.

 

3)θα σου πω με την σειρά τα ταμπλετ που είχα στην κατοχή μου και μου λες. Ipad 1 3g - Motorola xoom - Samsung note 10.1 - ipad 2 - Asus 7 1-2 - Sony z tablet -ipad mini 1-2 - και πολλά άλλα lenovo και λοιπά κινέζικα. Το ipad air το έχω χρησιμοποίησει στην δουλειά που εργάζομαι για πάνω από 6 μήνες. Για αυτά που προσφέρει δεν αξίζει η τιμή του. Για κανένα ξεγελασμενο fanboy είναι.

 

4) Για να κάτσει κάνεις με το τηλέφωνο στην τσέπη θα πρέπει να είναι ή βλακας ή μεθυσμένος. Το τηλεφωνο μπορεί να τοποθετηθεί άνετα στην πίσω τσέπη του παντελονιού ενός τζιν καθώς προχωράς. Συνήθως ένας άνθρωπος πριν κάτσει σε καρέκλα ή καναπέ ή στο αυτοκίνητο τοποθετεί το κινητό του στο τραπέζι. Μην τρομοκρατειτε τον κόσμο με ανυποστατα πράγματα.

 

Ξαναλέω δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν. Τα κινητά με μεγάλη οθόνη έχουν ειδικό κοινό που πίνει πραγματικά νερό στο όνομα τους. Πραγματικά το συγκρίνω με το ταπεινό πλην εξαιρετικό για την εποχή του iPhone 3gs και κλαίω τα 800 ευρώ που είχα δώσει τότε. Η τεχνολογία σε εμπειρία χρήσης με τα νέα κινητά έχει ξεφύγει. Συγγνώμη αλλά τώρα πια μια οθόνη 4" - 4,5" - 5" δεν καλύπτει πια τις ανάγκες μου. Όριακα μια 5,5" μπορεί να χορτάσει το μάτι και το χέρι μου... Α! ξεχασα. Το Sony z ultra το αγόρασα πέρσι σφραγισμένο στα 249 ευρώ με χαρακτηριστικα που αλλά τηλέφωνα είχαν στα 500+ ευρώ (τετραπυρινο 1080p 2gb ram) Στα ίδια λεφτά πούλαγαν μεταχειρισμενο το iPhone 4 κάτι τυπακια εδώ στο insomnia γιατί πίστευαν πως είχαν αγοράσει χρυσάφι κάποτε. Από τότε πίνω νερό στο όνομα του...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αγαπητέ Neg

 

1)Τα δικά μου μάτια άνετα μπορούν να ξεχωρίσουν το quad hd από το hd και επειδή ασχολούμαι και με vr headset τύπου homido η ανάλυση qhd είναι μονόδρομος για εμένα.

 

2)Τα κοινά ταμπλετ έχουν οθόνες 7" και με το πλαίσιο τους γίνονται πραγματικές παντόφλες. Ένα μέσο bluetooth έχει αυτονομία μια εβδομάδα με λογική χρήση, και επίσης τα ενσύρματα ακουστικά σου δίνουν απεριόριστη αυτονομία.

 

3)θα σου πω με την σειρά τα ταμπλετ που είχα στην κατοχή μου και μου λες. Ipad 1 3g - Motorola xoom - Samsung note 10.1 - ipad 2 - Asus 7 1-2 - Sony z tablet -ipad mini 1-2 - και πολλά άλλα lenovo και λοιπά κινέζικα. Το ipad air το έχω χρησιμοποίησει στην δουλειά που εργάζομαι για πάνω από 6 μήνες. Για αυτά που προσφέρει δεν αξίζει η τιμή του. Για κανένα ξεγελασμενο fanboy είναι.

 

4) Για να κάτσει κάνεις με το τηλέφωνο στην τσέπη θα πρέπει να είναι ή βλακας ή μεθυσμένος. Το τηλεφωνο μπορεί να τοποθετηθεί άνετα στην πίσω τσέπη του παντελονιού ενός τζιν καθώς προχωράς. Συνήθως ένας άνθρωπος πριν κάτσει σε καρέκλα ή καναπέ ή στο αυτοκίνητο τοποθετεί το κινητό του στο τραπέζι. Μην τρομοκρατειτε τον κόσμο με ανυποστατα πράγματα.

 

Ξαναλέω δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν. Τα κινητά με μεγάλη οθόνη έχουν ειδικό κοινό που πίνει πραγματικά νερό στο όνομα τους. Πραγματικά το συγκρίνω με το ταπεινό πλην εξαιρετικό για την εποχή του iPhone 3gs και κλαίω τα 800 ευρώ που είχα δώσει τότε. Η τεχνολογία σε εμπειρία χρήσης με τα νέα κινητά έχει ξεφύγει. Συγγνώμη αλλά τώρα πια μια οθόνη 4" - 4,5" - 5" δεν καλύπτει πια τις ανάγκες μου. Όριακα μια 5,5" μπορεί να χορτάσει το μάτι και το χέρι μου... Α! ξεχασα. Το Sony z ultra το αγόρασα πέρσι σφραγισμένο στα 249 ευρώ με χαρακτηριστικα που αλλά τηλέφωνα είχαν στα 500+ ευρώ (τετραπυρινο 1080p 2gb ram) Στα ίδια λεφτά πούλαγαν μεταχειρισμενο το iPhone 4 κάτι τυπακια εδώ στο insomnia γιατί πίστευαν πως είχαν αγοράσει χρυσάφι κάποτε. Από τότε πίνω νερό στο όνομα του...

Το iPad mini 2 κοστολογείτε στα 260€ το βασικό μοντέλο ενώ το Air αυτή τη στιγμή στα 350€ και οι τιμές είναι μια χαρά για την κατασκευή του και για αυτά που μπορεί να κάνει και μάλιστα θα μπορεί να κάνει ακόμα παραπάνω με την ενημέρωση το φθινόπωρο. Προφανώς δεν το λειτούργησες παραγωγικά για να το κρίνεις έτσι. Περί τα iPhone στα 800 ευρώ μην συγκρίνεις τις τιμές του 2008 με τις τιμές του 2015. Βρίσκεις πλέον iPhone 5 με 250-290€ και 5s μεταχειρισμένα στα 350€. Όσο για τις οθόνες, στις 4,5 - 5 ιντσες τα pixel που μπορουν να ξεχωρισουν τα μάτια σου είναι γυρω στα 400 ανα ίντσα. Δεν αγοράζεις 40αρα τηλεόραση για να θες 4κ οθόνες. Ασε που τέτοιες οθόνες θυσιάζουν τον επεξεργαστή και την μπαταρία και όπως είπα και πριν με τις Budget συσκευές και τα τρελά Spec που περιμένεις σε αυτές τις τιμές μην περιμένεις να τρέξει το Κινητο/Ταμπλετ 64bit Βαριάς χρήσης εφαρμογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3)θα σου πω με την σειρά τα ταμπλετ που είχα στην κατοχή μου και μου λες. Ipad 1 3g - Motorola xoom - Samsung note 10.1 - ipad 2 - Asus 7 1-2 - Sony z tablet -ipad mini 1-2 - και πολλά άλλα lenovo και λοιπά κινέζικα. Το ipad air το έχω χρησιμοποίησει στην δουλειά που εργάζομαι για πάνω από 6 μήνες. Για αυτά που προσφέρει δεν αξίζει η τιμή του. Για κανένα ξεγελασμενο fanboy είναι.

 

 

 

 

Κι εγώ αυτό πιστεύω για το iPad.

 

Πήρα το mini (το πρώτο) αποκλειστικά και μόνο για το Garageband (εκπληκτικός ήχος - δυστυχώς στο Android δεν πρόκειται ποτέ να βγει κάτι παρόμοιο).

 

Κατά τα άλλα τρίχες σε υπέρογκη τιμή. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου τα πληκτρα ειναι στην οθονη και δεν εχει κατω hardware πληκτρα γιατι εχει τοσο μεγαλο bezel ?

 

Το πανω bezel λογικο ειναι λογω καμερας φλας και ακουστικου αλλα το κατω θα μπορουσε να μην υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου τα πληκτρα ειναι στην οθονη και δεν εχει κατω hardware πληκτρα γιατι εχει τοσο μεγαλο bezel ?

 

Το πανω bezel λογικο ειναι λογω καμερας φλας και ακουστικου αλλα το κατω θα μπορουσε να μην υπαρχει.

Το κάτω Bezel έχει επίσης ένα ηχείο και υπάρχει προφανώς για αναλογία διαφορετικά θα ήταν άσχημο, δες το παρακάτω  για παράδειγμα.

sprint_sharp_aquos_crystal_full.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ενδιαφερον , αν ειχε και το πενακι του 4 ..παντως θα ηθελα πιο μεγαλη οθονη απο τα 5.7 θα το δω το σονυ .. ελπιζω το νοτε 5 να ειναι στις 6 και να δουλεψουν τα περιθωρια .. αν και το νοτε 4 μαρεσει παρα πολυ απο εμφανιση σε λευκο ναμαι ειλικρινης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3)θα σου πω με την σειρά τα ταμπλετ που είχα στην κατοχή μου και μου λες. Ipad 1 3g - Motorola xoom - Samsung note 10.1 - ipad 2 - Asus 7 1-2 - Sony z tablet -ipad mini 1-2 - και πολλά άλλα lenovo και λοιπά κινέζικα. Το ipad air το έχω χρησιμοποίησει στην δουλειά που εργάζομαι για πάνω από 6 μήνες. Για αυτά που προσφέρει δεν αξίζει η τιμή του. Για κανένα ξεγελασμενο fanboy είναι.

 

 

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα.Δεν έχω κάνα τρομερό ipad,το μίνι το πρώτο έχω και για μια εποχή που ήταν εδώ ο αδελφός μου και το Air το πρώτο.όταν έφυγε μας άφησε το μίνι και ασχολήθηκα κάνα μήνα μαζί του μέχρι που το άφησα στην μάνα μου να μιλάει κάνα facetime.Έκανα και το λάθος να κάνω τις ενημερώσεις όταν μου έλεγε ο αδελφος μου και έχει γίνει απίστευτα αργό ενώ είναι πρακτικά άδειο απο εφαρμογές.Απο τότε έχασα κάθε διάθεση να ασχοληθώ με tablet γενικά πόσο μάλλον με οτιδήποτε τρέχει ios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ενδιαφερον , αν ειχε και το πενακι του 4 ..παντως θα ηθελα πιο μεγαλη οθονη απο τα 5.7 θα το δω το σονυ .. ελπιζω το νοτε 5 να ειναι στις 6 και να δουλεψουν τα περιθωρια .. αν και το νοτε 4 μαρεσει παρα πολυ απο εμφανιση σε λευκο ναμαι ειλικρινης

 

Το z ultra έχει ένα ακόμα καταπληκτικό χαρακτηριστικο. Γράφω και χρησιμοποιώ σαν πενακι οποιοδήποτε μολύβι !!! Πιστεύω θα έχουν διατηρήσει αυτό το spec και σε αυτό το κινητό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το z ultra έχει ένα ακόμα καταπληκτικό χαρακτηριστικο. Γράφω και χρησιμοποιώ σαν πενακι οποιοδήποτε μολύβι !!! Πιστεύω θα έχουν διατηρήσει αυτό το spec και σε αυτό το κινητό...

 

Καλό αυτό το είχα ξεχάσει ότι το κάνει.

Το θέμα είναι όμως ότι το οποιοδήποτε μολύβι, δυστυχώς δεν είναι ενσωματωμένο στην συκευή με ότι συνεπάγεται αυτό και δεν θα είναι σίγουρα διαδραστικό όπως είναι το spen.

Πως και πως περιμένω μια άλλη εταιρία να φτιάξει κάτι αντίστοιχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με ipad 2 είμαι ακόμα και το έχω ξεσκίσει το μηχανάκι. Το λάθος μου ήταν που το πήγα σε ios7 και έγινε αργό. Κατά τα άλλα έιμαι υπέρ ευχαριστημένος και δεν σκέφτομαι να το αντικαταστήσω με phablet. Κάνω άπειρο browsing, χρησιμοποιώ τρελά το numbers για τη δουλειά μου, γράφω με το pages, άπειρα games, και το χρησιμοποιώ ως ebook reader, ενώ φτιάχνω και σημειώσεις για τις παρτιτούρες στην κιθάρα με ειδικό πρόγραμμα για τροποποίηση PDF συν άλλα πολλά... Αυτές τις δουλειές δε θα τις έκανα σε κανένα κινητό νομίζω. Προτιμώ τα tablet και μάλιστα τα 10άρια. Δε με ενδιαφέρουν τα κινητά με 5 και 6 ίντσες οθόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...