Προς το περιεχόμενο

Αγορα αυτοκινητου mercedes


sotdim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδα ότι αναφέρθηκε πιο πάνω και μου έκανε εντύπωση. Η κατανάλωση που μας δείχνει το trip computer είναι τόσο μακριά από την πραγματική;;

 

 

Τουλαχιστον 10% παραπανω ειναι η κανονικη . Ισως και περισσοτερο . Εκει που ειναι η μεγαλη διαφορα ειναι στην καταναλωση που δινει ο κατασκευαστης που μετριεται υπο ιδανικες συνθηκες και οργανα εκτος πραγματικοτητας .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον 10% παραπανω ειναι η κανονικη . Ισως και περισσοτερο . Εκει που ειναι η μεγαλη διαφορα ειναι στην καταναλωση που δινει ο κατασκευαστης που μετριεται υπο ιδανικες συνθηκες και οργανα εκτος πραγματικοτητας .

Για τις τιμές που δίνει ο κατασκευαστής το ήξερα ότι είναι "άπιαστες", αλλά αυτό που λέει το τριπ κομπιούτερ το πίστευα να πω την αλήθεια...:) Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου εχω διαβασει οτι οι τιμες για καταναλωση που δινουν οι κατασκευαστες ειναι απο δοκιμες σε κυλιομενο ταπητα χωρις αντισταση αερα καθουλου και νομιζω με ενα καθισμα επιβατη /οδηγου  μεσα στο αυτοκινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή διαβασα για καταναλωση SUV 10 λιτρα /100 χλμ αυτό είναι απιαστο ονειρο !!

 

Εχω το Honda CRV του 2008 και εντος πολης και δεν μιλαμε για κεντρο κεντρο Αθηνας καιει πανω από 14λιτρα /100 χλμ και για αυτό εβαλα υγραεριο .

Bmw X1 18d και μια χαρα παει με ~8, 9 μεικτο αμα τρεχω ΠΟΛΥ (200++). Αμα παω νορμαλ κατω απο 7 ανετα, γυρω στο 6.3 .  

 Για ~ 15 κμ μεσα σε πολη και ~ 45 εκτoς αναφερομαι. 

 

Παρομοια νουμερα ειναι και για X3 20d.

 

Ps : Οπως καποιοι δεν βλεπου λογο για SUV μεσα στην πολη, ετσι και εγω δεν ειδα ποτε λογο για 3θυρα 4 seats coupe. Cabrio μαλιστα, αλλα 3θυρο 4 seats coupe οχι.  Δεν ειναι ολα ασπρο μαυρο, η ελαφρως ψηλοτερη θεση οδηγησης των SUV σε καποιους αρεσει και δεν τους εντυπωσιαζει να ειναι σε ενα αμαξι που σχεδον ακουμπαει δρομο...

 

 Δεν μιλαω φυσικα για escalade ,Audi Q7 και λοιπα τερατουργηματα, αλλα πιο sensible επιλογες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...