Προς το περιεχόμενο

Καλύτεροι browsers


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιοι πιστεύετε ότι είναι οι καλύτεροι browsers για τον mac?

Εγώ αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ τον firefox γιατί παρατήρησα ότι δεν χρησιμοποιεί την κάρτα γραφικών (σαν τον safari δηλαδή) ενώ ο chrome είναι ο μόνος πλέον που χρησιμοποιεί την κάρτα γραφικών του macbook pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιοι πιστεύετε ότι είναι οι καλύτεροι browsers για τον mac?

Εγώ αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ τον firefox γιατί παρατήρησα ότι δεν χρησιμοποιεί την κάρτα γραφικών (σαν τον safari δηλαδή) ενώ ο chrome είναι ο μόνος πλέον που χρησιμοποιεί την κάρτα γραφικών του macbook pro.

εγω τον σαφαρι χρησιμοποιώ εδώ και καιρό (στο λαπτοπ χρησιμοποιούσα πάντα chrome) κάνει καλύτερη διαχείριση όσον αφορά τη μπαταρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αφού δε χρησιμοποιεί την κάρτα γραφικών πλέον ο Firefox θα κάνει την ίδια εξοικονόμηση μπαταρίας με τον Safari.

Δεν εχω Macbook αλλα στη θεση σου θα το δοκιμαζα με ενα HD youtube vibeo στους 2  browsers,να δω ποιος την ριχνει γρηγοροτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναμεσα σε chrome & safari σε yosemite, εχω παρατηρησει οτι:

-ταχυτερο loading σελιδω, chrome (o safari σκαλωνει σε πολλα sites).

-θερμοκρασιες: ο chrome ανεβαζει πολυ

-μνημη: safari καλυτερη διαχειριση

-extentions: chrome προφανως.

 

σε οτι αφορα τα γραφικα, μπορειτε να χρησιμοποιησετε το gfxcardstatus το οποιο σου επιτρεπει να διαλεξεις με ποια καρτα θα τρεχεις.

 

 

επισης ενα ενδιαφερον και προσφατο review-test των δημοφιλεστερων θα βρειτε εδω:

 

εγω safari, μονο και μονο γιατι απεχθανομαι την google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιοι πιστεύετε ότι είναι οι καλύτεροι browsers για τον mac?

Εγώ αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ τον firefox γιατί παρατήρησα ότι δεν χρησιμοποιεί την κάρτα γραφικών (σαν τον safari δηλαδή) ενώ ο chrome είναι ο μόνος πλέον που χρησιμοποιεί την κάρτα γραφικών του macbook pro.

σε ποιο λειτουργικό είσαι; 

 

σε 10.9.4 ο chrome και ο safari χρησιμοποιουν τουλάχιστον στο δικο μου mid 2010 macbook pro την nvidia.

 

Μόνο το safari χρησιμοποιεί intel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...