Προς το περιεχόμενο

Καλύτεροι browsers


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλιότερα χρησιμοποιούσα Firefox κυρίως λόγω συνήθειας. Από ένα σημείο και μετά το γύρισα σε Chrome, ενώ δε σκέφτομαι να ξαναφύγω λόγω του sync ιστορικού, κωδικών, bookmarks, κλπ. Βολεύει άπειρα να αποθηκεύσω ένα bookmark στο Mac και μετά να το βρω στο iPhone, ή να αποθηκεύσω έναν κωδικό στο laptop (Windows) και μετά να μπορώ να συνδεθώ με ένα κλικ κι απ' το Mac.

 

Safari δεν έχω δοκιμάσει καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που περιγραφεις το κανου πλεον ολοι οι μεγαλοι brpwsers opera-chrome-safar-firefox, ολοι με παρουσια στο iOS. Eνω ειδικα για κωδικους μπορεις να χρησιμοποιησεις και λυσεις τυπου 1password/lastpass με καλο integration.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το ξέρω, το έχουν βάλει όλοι πλέον. Αλλά αφού δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τον Chrome δεν υπάρχει λόγος να αλλάξω (ξανά).

 

Btw το LastPass το είχα χρησιμοποιήσει για καμιά εβδομάδα παλιότερα, με Firefox, και κολλούσε το σύμπαν. Ίσως να 'φταιγε κι ο FF βέβαια. Αλλά δεν άντεξα, το έβγαλα μετά από λίγες μέρες.

 

Τώρα όπως είμαι έχω καρα-βολευτεί. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Opera για απλό σερφάρισμα, (είναι πούπουλο), Safari για login σε λογαριασμούς, (insomnia, Facebook κτλ) και Firefox για συναλλαγές. Δεν χρησιμοποιώ πια τον Chrome, ποτέ και για κανένα λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Opera για απλό σερφάρισμα, (είναι πούπουλο), Safari για login σε λογαριασμούς, (insomnia, Facebook κτλ) και Firefox για συναλλαγές. Δεν χρησιμοποιώ πια τον Chrome, ποτέ και για κανένα λόγο.

Το κουμπάκι battery saver του Opera κάνει δουλειά τελικά;

Το έχεις τσεκάρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουμπάκι battery saver του Opera κάνει δουλειά τελικά;

Το έχεις τσεκάρει;

 

Το κουμπάκι έχει να κάνει με έναν ad blocker. Οπότε μπλοκάροντας τις διαφημίσεις έχεις κάποιο κέρδος στην μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μόλις με εντυπωσίασε ο Opera browser σε mac OS Sierra αφού βγάζει το score ρεκόρ των 496 μονάδων στο html5 test.

Δείτε το και μόνοι σας εδώ :

 

https://html5test.com/index.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο OPERA σε παλαιό imac πάει σφαίρα σε καινούργιο πάλι σφαίρα 

εκτός από τον safari που γουστάρω έμεινα πλέον για δεύτερη επιλογή με opera ο firefox με έχει απογοητεύσει εδώ και χρόνια

βαρύς και ασήκωτος 

μια έκδοση του google chrome σε υπέρ ελαφριά έκδοση που χρησιμοποιώ σε αρχαία mac είναι o stanless 0.8   http://www.qdtricks.org/best-web-browser-for-mac/

 

post-240314-0-99000300-1474804151_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εχω ενα θεμα με τον chrome.Δεν μου δουλευει ορθογραφικός έλεγχος στα ελληνικά ενω στο firefox δουλευει μια χαρα.

Ξερει καποιος τι μπορει να φταιει?Τα El capitan εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν πάνω που άρχισε να μου αρέσει ο opera για 2ος browser μετά τον chrome άρχισε τα παγώματα σε μερικά από τα ανοικτά tabs.

Οπότε αρχίζω πάλι να χρησιμοποιώ για 2ο browser τον vivaldi και βλέπουμε.

Ναι και τα στατιστικά του Vivaldi :

 

0e69c40c7f.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη ίδια "μηχανή¨ με τον Opera δεν έχει κι αυτός;

Vivaldi is a freeware web browser developed by Vivaldi Technologies, a company founded by ... disgruntled by Opera's transition from the Presto layout engine to the Blink layout engine, which removed many popular features in the process.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...