Προς το περιεχόμενο

Καλύτεροι browsers


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικα με chrome + adblock, ισως λεω ισως δν λειτουργει σωστα (με πεταει πολλα site, διαφημισεις) και εχω δυο περασμενα και το ublock & ABP.

Με το Safari δν εχω θεμα... αλλα λειτουργω λιγο καιρο το chrome απο τοτε που εβαλα το siera γτ με εκανε κατι κολληματα.

εχει να προτεινει καποιος κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σχετικα με chrome + adblock, ισως λεω ισως δν λειτουργει σωστα (με πεταει πολλα site, διαφημισεις) και εχω δυο περασμενα και το ublock & ABP.

Με το Safari δν εχω θεμα... αλλα λειτουργω λιγο καιρο το chrome απο τοτε που εβαλα το siera γτ με εκανε κατι κολληματα.

εχει να προτεινει καποιος κατι?

 

και σε μενα ο chrome περναει διαφημίσεις. O Opera κατά την γνώμη μου ειναι ο καλύτερος για macos μαζί με τον safari

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε μενα ο chrome περναει διαφημίσεις. O Opera κατά την γνώμη μου ειναι ο καλύτερος για macos μαζί με τον safari

 

απλα ο safari ειναι λιγο περιεργος μεχρι να στρωσει θελει 1-2 update μου κανει κατι χαζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά και μετά την αποτυχία του vivaldi να παίξει ένα video (http://www.protothema.gr/life-style/article/620113/lindsay-lohan-deite-ti-na-vrizei-tous-thamones-tou-neou-tis-klab-stin-iera-odo-/) ξαναγύρισα στον firefox για 2ο browser μετά τον chrome.

Το τελικό συμπέρασμα είναι ότι μετά τους safari, chrome, firefox έχουμε το απόλυτο χάος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ο Safari Technology Preview συνεχώς βελτιώνεται (v18) :

 

d6e2a2c6c7.png

Ο Safari Technology Preview εχει καποια διαφορα με τον Safari; Θελω να τον κατεβασω να δω αν εχει middle click button. Εχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να τον κατεβάσεις άνετα και να δεις αν σου κάνει.

Εχει το καλό ότι θεωρείται ανεξάρτητο πρόγραμμα.

Δηλαδή δεν πειράζει τίποτα στον υπάρχον Safari και κάνει update μέσω app store κανονικά.

 

Σε αυτό το link (http://kangax.github.io/compat-table/es6/) μπορείς να δεις και το adoption της Javascript από τους διάφορους browsers.

 

d8c32aee87.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

δεν πειράζει τίποτα στον υπάρχον Safari και κάνει update μέσω app store κανονικά.

Aν τον εγκαταστησω και μετα πω να τον απεγκαταστησω δεν νομιζω να μου αφερεσει τιποτα απ τον original Safari; 

 

ΕDIT:

Αν και πιο ελαφρυς (βλεπω Activity Monitor/Memory) απ τον Safari τρωει κολληματα, πολλες φορες δεν μπαινει σε σελιδες και στο Google+ δεν κανει plus.

Επεξ/σία από fearless
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...