Προς το περιεχόμενο

Divinity: Original Sin 2


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά το εξαιρετικό 1ο μέρος, ξεκίνησε το Kickstarter για το Original Sin 2 όπως είχε ανακοινωθεί:

https://www.kickstarter.com/projects/larianstudios/divinity-original-sin-2

 

Προφανώς και θα γίνει fund εύκολα. Ως πιο σημαντική αλλαγή είναι το co-op για 4 άτομα πλέον καθώς και αρκετές βελτιώσεις που αναφέρουν τα άρθρα παρακάτω:

 

http://www.polygon.com/features/2015/8/26/9209649/divinity-original-sin-2-preview-kickstarter-reveal-feature-gameplay-hands-on

 

http://www.eurogamer.net/articles/2015-08-26-divinity-original-sin-2-is-a-dizzying-multiplayer-focussed-sequel

 

Προσωπικά έχω μεγάλες προσδοκίες και εύχομαι να δούμε ένα πραγματικό επικό RPG όταν βγει προς το τέλος του 2016.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ. Αν και αργεί μια και λένε ότι θα βγει επίσημα τον Δεκέμβριο του 2016 αν δεν κάνω λάθος αλλά λέω να πάω για τον κολέκτορα όπως και να έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Omg θα γίνω πρώτη φορά baker :o Δεν εχω αποφασίσει ποιο πακέτο ακομα αλλα.. Θα το τιμήσω με πολυ χαρά πάντως.

 

Αυτο όμως που ειναι απορίας άξιο θα ελεγα είναι πως γίνεται να μην ενδιαφερθηκε καμια μεγάλη εταιρία για να το χρηματοδότησει.. Πουλήσει παρα πολυ θα ελεγα και παντού τελειες βαθμολογίες, γιατί να ξαναπανε παλι kickstarter?

 

Btw μέσα σε 12 ώρες φτάσανε το ποσο που θέλανε, χαχα οχι πως θα αργουσε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι ήταν ήδη χρηματοδοτημένο και πριν το kickstarter... το kickstarter το κανανε απλά για να προσθεσουν περισσότερο περιεχόμενο. (κατι σαν kickstarter για stretch goals δηλαδη)

Θα γίνει πολύ καλό απ'οτι φαίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ωραίο δείχνει....αλλα αυτό με το sneak που μετατρέπεται σε βράχο, είναι λίγο χοντροκοπιά που το συνεχίζουν και στο 2... θα μπορουσαν να το έχουν αλλάξει και να το κάνουν λίγο πιο "light".. π.χ θα μπορούσε ο χαρακτήρας να γίνεται λιγο διάφανος, ή κάτι τέτοιο....δεν είναι ανάγκη να πετάνε μια κοτρόνα στη μεση της οθόνης για να το δούμε...lol

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευελπιστώ σε:

 

- Καλύτερη ιστορία

- Αν θα είναι και αυτό ψευδο-open world, το παιχνίδι να το υποστηρίζει σωστά

- Να φτιάξουν τα θέματα με το οικτρό random loot, το οποίο είχαν ακόμα και σε σούπερ legendary chests

- Nα μπεί τάξη στο χάος του Inventory

- Να βάλουν τις 5-6 σειρές κώδικα που απαιτούνται για να γίνει το crafting όπως πρέπει (λίστα με συνταγές που έχεις βρεί και αυτόματη συλλογή των υλικών από το inventory)

- Δεν ξέρω τί κόλλημα τρώει η εταιρία αυτή με τα μικρά fonts. Πάει πάνω από δεκαπενταετία αυτή η κουβέντα. Ηardcoded super tiny extra small fonts. Ας πάνε μία βόλτα από την InExile να μάθουνε πώς φτιάχνονται scalable UI/fonts. Αφού και οι ίδιοι παρουσιάζουν τα παιχνίδια τους σε Flat TVs, δεν κατανοούνε το πρόβλημα?

 

Αυτά

 

Έχω αγοράσει σχεδόν όλα τα παιχνίδια τους και το Divinity: OS αγορά από την πρώτη μέρα. Μετά όμως από την επιτυχία του πρώτου, θα περιμένω να διαπιστώσω κατα πόσον υπάρχει βελτίωση στους τομείς που χρίζουν βελτίωσης, πρίν να τους ξαναστηρίξω.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευελπιστώ σε:

 

- Καλύτερη ιστορία

- Αν θα είναι και αυτό ψευδο-open world, το παιχνίδι να το υποστηρίζει σωστά

- Να φτιάξουν τα θέματα με το οικτρό random loot, το οποίο είχαν ακόμα και σε σούπερ legendary chests

- Nα μπεί τάξη στο χάος του Inventory [Στο Kickstarter γράψανε ότι θα το διορθώσουν. Τώρα τι θα κάνουν... ο Θεός κι η ψυχή τους.]

- Να βάλουν τις 5-6 σειρές κώδικα που απαιτούνται για να γίνει το crafting όπως πρέπει (λίστα με συνταγές που έχεις βρεί και αυτόματη συλλογή των υλικών από το inventory)

- Δεν ξέρω τί κόλλημα τρώει η εταιρία αυτή με τα μικρά fonts. Πάει πάνω από δεκαπενταετία αυτή η κουβέντα. Ηardcoded super tiny extra small fonts. Ας πάνε μία βόλτα από την InExile να μάθουνε πώς φτιάχνονται scalable UI/fonts. Αφού και οι ίδιοι παρουσιάζουν τα παιχνίδια τους σε Flat TVs, δεν κατανοούνε το πρόβλημα?

 

Αυτά

 

Έχω αγοράσει σχεδόν όλα τα παιχνίδια τους και το Divinity: OS αγορά από την πρώτη μέρα. Μετά όμως από την επιτυχία του πρώτου, θα περιμένω να διαπιστώσω κατα πόσον υπάρχει βελτίωση στους τομείς που χρίζουν βελτίωσης, πρίν να τους ξαναστηρίξω.

Όλοι ξέρουμε ότι θα το πάρουμε αργά ή γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω γίνει ήδη backer (δε θα ξαναέκανα το λάθος του Original Sin) και όταν κυκλοφορήσει θα σκεφτώ και συσκευασμένη έκδοση, αν υπάρξει καλή τιμή κάπου.

 

Προβλέπω τεράστια παιχνιδάρα και τους βλέπω να στοχεύουν σε ουσία (crafting - σενάριο, που ήταν τα μόνα υποδεέστερα σημεία του OS).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προηγούμενο είχε από το καλύτερο στο είδος του gameplay. Αν προσθέσουν και μια πιο ενδιαφέρον ιστορία/quest τότε μπορεί να μιλάμε για το υπερπαιχνίδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το campaign τα πηγαίνει ακόμα καλύτερα από το προηγούμενο παιχνίδι. Έχουν φτάσει σχεδόν το 1,5 εκατομμύριο και το strech goal για Hall of Heroes, αλλά μάλλον δύσκολα θα πιάσουν τον όμορφο στόχο του mod support για το 1,65.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το Kickstarter του παιχνιδιού έσπασε τα κοντέρ.

 

$2,032,434 (plus an estimated $43,000 from Paypal) σύμφωνα με το mail που μου ήρθε. Είναι υπερδιπλάσιο του πρώτου τίτλου και έπιασε όλα τα strech goals, με το τελευταίο να είναι το Game Master mode που μάλλον θα είναι κάποιος editor ή θα στήνεις δική σου περιπέτεια. Στο ενδιάμεσο μπήκαν επιπλέον επίπεδα δυσκολίας και κυρίως διαρκής υποστήριξη mods.

 

Άξιοι! Πολλά μπράβο τους, είμαι περήφανος backer και ανυπομονώ! Χάρηκα πάρα πολύ!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...