Προς το περιεχόμενο

Divinity: Original Sin 2


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αψογα. Μακάρι να είναι το ίδιο καλό ή και καλύτερο του πρώτου. Δεν μπόρεσα να τελειώσω το πρώτο αλλά όσο ασχολήθηκα το ευχαριστήθηκα απίστευτα πολύ παρά τα προβλήματα του. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περιμένω πως και πως το παιχνίδι, το πρώτο το θεωρώ ένα από τα καλύτερα RPG που έχω παίξει. Ελπίζω να φανεί αντάξιο των προσδοκιών.

 

 

Αψογα. Μακάρι να είναι το ίδιο καλό ή και καλύτερο του πρώτου. Δεν μπόρεσα να τελειώσω το πρώτο αλλά όσο ασχολήθηκα το ευχαριστήθηκα απίστευτα πολύ παρά τα προβλήματα του. 

 

Σε ποια προβλήματα αναφέρεσαι; Πάει καιρός βέβαια αλλά δεν θυμάμαι να είχα συναντήσει κάτι τραγικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά είχε αρκετά προβληματάκια απο την μέτρια ιστορία του, τη δομή των quests (άμα τον χάρτη δεν τον πήγαινες clockwise είναι λες και η ιστορία να παιζόταν ανακατωμένη), το κακό random loot, οι βαρετοί χαρακτήρες...κ.ο.κ.

Αλλά το υπερκαταπληκτικό gameplay του σε βάσταγε απο μόνο του ώστε να παίξεις πολλές ώρες.

 

Οπότε για το 2 βαστάμε το απίστευτο gameplay, αν φτιάξουν λίγο την ιστορία/ quests θα μιλάμε για υπερπαιχνιδάρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιστορία, loot, balance των χαρακτήρων, open world κόσμος που να λειτουργεί ως open world (δες σχόλιο του Nosakos).

 

Αν τα βελτιώσουν, το παιχνίδι θα είναι must.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να με συγχωρείτε, νόμιζα ότι ο συμφουρίτης μιλούσε για τεχνικής φύσεως προβλήματα. Όσον αφορά το story και τους χαρακτήρες θα συμφωνήσω, ήταν αρκετά άνοστα. Στο loot πότε δεν δίνω μεγάλη σημασία και δεν με επηρεάζει τόσο, για να το λέτε όμως σίγουρα θα έχει τα θεματάκια του και εκεί...

 

Ελπίζουμε στο καλύτερο... :)

Επεξ/σία από Bagerisu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω πια εκδοση ειδατε αλλα η Enhanced ειναι σχεδον αλλο παιχνιδι. Περα απο το οτι προσθέτει 10-20 ωρες παιχνιδιου, βαζει speach παντου, προσθέτει NPCs, party characters, διαλογους, quests, μεγαλώνει πολυ και βελτιώνει το τέλος κλπ κλπ.

γενικα ειναι οτι πιο προσεγμένο εχω δει ποτε σε GoTY έκδοση, αδιανόητο το ποση πολυ και καλη δουλειά έκαναν και το βελτίωσαν παντου.

 

το μονο που με χαλάει τωρα με το 2 ειναι οτι πρεπει να παρω καμια εβδομαδα αδεια αν ειναι παλι 120+ ωρες το παιχνιδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πολύ το voice acting των χαρακτήρων στο πρώτο και θα ήθελα αντίστοιχη αντιμετώπιση και στο δεύτερο. Το προτιμώ έτσι ανάλαφρο, δεν θα ήθελα να το δω να μεταμορφώνεται σε στυλ Pillars of eternity σε ότι αφορά την Ντοστογιεφσκική μαυρίλα του. Το τραγουδιάρικο air elemental shop keeper το θυμάμαι και γελάω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πρόλαβε να το κατεβάσει κανείς;;;

 

Εγώ τώρα κατεβάζω απ'τη δουλειά, στις 5 πάω σπίτι κάνω εγκατάσταση, φεύγω να πάω τη μάνα μου στο καράβι, γυρνάω σπίτι, παίζω με τα παιδιά, τα βάζω για ύπνο... κι αν δεν έχω κοιμηθεί κι εγώ λέω να παίξω το βράδυ :-D :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω πια εκδοση ειδατε αλλα η Enhanced ειναι σχεδον αλλο παιχνιδι. Περα απο το οτι προσθέτει 10-20 ωρες παιχνιδιου, βαζει speach παντου, προσθέτει NPCs, party characters, διαλογους, quests, μεγαλώνει πολυ και βελτιώνει το τέλος κλπ κλπ.

γενικα ειναι οτι πιο προσεγμένο εχω δει ποτε σε GoTY έκδοση, αδιανόητο το ποση πολυ και καλη δουλειά έκαναν και το βελτίωσαν παντου.

 

το μονο που με χαλάει τωρα με το 2 ειναι οτι πρεπει να παρω καμια εβδομαδα αδεια αν ειναι παλι 120+ ωρες το παιχνιδι. 

 

Ναι αλλα αμα καποιος εχει παιξει την αρχικη εκδοση δεν θα ξαναπαιξει την enhanced. Εκτος αν ειναι απο κεινους που ετσι και αλλιως τα παιζουν ολα πανω απο μια φορα.

 

Γι αυτο θα κανω οτι και στα witcher. Δεν το αγγιζω μεχρι την enhanced.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...