Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες επίσημες φωτογραφίες των νέων Lumia 950 και Lumia 950 XL


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστεύω ότι ίσως να είναι το επόμενο μου κινητό.
Καλά χαρακτηριστικά.αλλά περίμενα από την MS να δώσει περισσότερη σημασία στην εξωτερική εμφάνιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Xenon flash θα δούμε ξανά σε κινητό?

Μπας και αλλάξω ποτέ το 1020

Έχει τρία led, πιστεύω ότι θα φθάνει σε δύναμη το 1 xenon. Αλλά οι λεπτές συσκευές και η αυτονομία απαιτούν led, οπότε είναι λίγο μονόδρομος πια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τρία led, πιστεύω ότι θα φθάνει σε δύναμη το 1 xenon. Αλλά οι λεπτές συσκευές και η αυτονομία απαιτούν led, οπότε είναι λίγο μονόδρομος πια!

Φτανουν τα 3 led την δυναμη του Xenon?

Μακαρι, αλλα δεν το νομιζω. Το xenon κανει τη νυχτα μερα, στραβωνει κοσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτανουν τα 3 led την δυναμη του Xenon?

Μακαρι, αλλα δεν το νομιζω. Το xenon κανει τη νυχτα μερα, στραβωνει κοσμο

Πάντως λεπτό να το πεις το κινητό δεν το λες γιατί έχει και δακτύλιο που προεξέχει..νομίζω θα χωρούσε ένα xenon...το καλύτερο θα ήταν ενα xenon και ένα led για βιντεο κτλπ. Μου φαίνεται οτι δεν θα αλλάξεις το 1020 για αρκετό καιρό και λόγο ομορφιάς γιατί δεν συγκρίνεται με αυτά τα 2 ''τέρατα'' 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απλό 950 σε λευκό ειναι πολύ πιο ωραίο από το μαύρο. Δένει υπέροχα με το ασημί. Έχουν κυκλοφορήσει είδη εικόνες

Όλα τα κινητά της MS μοιάζουν και απ'ότι βλέπω, απο τοτε που έμεινε μονη της πάει απο το κακό στο χειρότερο... όταν ηταν η Νοκια τα αγοράζαμε τουλάχιστον για την ομορφιά και την στιβαρότητα τους! βλέπουμε Lumia 800,900,920,925,1020...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα κινητά της MS μοιάζουν και απ'ότι βλέπω, απο τοτε που έμεινε μονη της πάει απο το κακό στο χειρότερο... όταν ηταν η Νοκια τα αγοράζαμε τουλάχιστον για την ομορφιά και την στιβαρότητα τους! βλέπουμε Lumia 800,900,920,925,1020...

Πώς μπορείς να έχεις άποψη για τη στιβαρότητα του 950, χωρίς να έχει κυκλοφορήσει ακόμα. Αν δε το πιάσεις στα χέρια σου δε μπορεί να ξέρεις. Η σύζυγός μου έχει το lumia 635, που είναι της MS και είναι πολύ στιβαρό. Η ομορφιά είναι κάτι το εντελώς υποκειμενικό. Προσωπικά μου αρέσει ο μοναδικός, σχεδιαστικά, χαρακτήρας των κινητών της.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς μπορείς να έχεις άποψη για τη στιβαρότητα του 950, χωρίς να έχει κυκλοφορήσει ακόμα. Αν δε το πιάσεις στα χέρια σου δε μπορεί να ξέρεις. Η σύζυγός μου έχει το lumia 635, που είναι της MS και είναι πολύ στιβαρό. Η ομορφιά είναι κάτι το εντελώς υποκειμενικό. Προσωπικά μου αρέσει ο μοναδικός, σχεδιαστικά, χαρακτήρας των κινητών της.  

Γράφω για ποιόν λόγο αγοράζαμε τα lumia δεν είπα οτι το 950 δεν θα μπορουσε να ειναι στιβαρό...το 635 αν δεν κάνω λάθος έχει το ονομα της Nokia ακόμα πάνω. Από τότε που άρχισε να βγάζει κινητά με το δικό της όνομα είδες εσύ καμία εξέλιξη ? η κάμερα το ίδιο με αυτά που πρωτοέκανε η Νοκια χάρτες κτλπ... δεν βλέπω κάποια εξέλιξη.

post-286906-0-90890500-1440863714_thumb.jpg

Και στον σχεδιασμό ξέμειναν απο ιδέες...κάτοχος 920 είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο

 

Γράφω για ποιόν λόγο αγοράζαμε τα lumia δεν είπα οτι το 950 δεν θα μπορουσε να ειναι στιβαρό...το 635 αν δεν κάνω λάθος έχει το ονομα της Nokia ακόμα πάνω. Από τότε που άρχισε να βγάζει κινητά με το δικό της όνομα είδες εσύ καμία εξέλιξη ? η κάμερα το ίδιο με αυτά που πρωτοέκανε η Νοκια χάρτες κτλπ... δεν βλέπω κάποια εξέλιξη.

attachicon.gifmicrosoft_lumia_640xl_collection-100570653-orig.jpg

Και στον σχεδιασμό ξέμειναν απο ιδέες...κάτοχος 920 είμαι.

Σωστά. Το 635 είναι της Nokia... Απλά βιάστικα να γράψω.... B)

Εϊμαι κάτοχος lumia 930 και η σύζυγος των 635 και 620. Το 635 έχει το όνομα της Nokia, αλλά βγήκε στην παραγωγή μετά την αλλαγή της επωνυμίας  σε MS, γι αυτό μπερδεύτηκα.

Η εξέλιξη θα έρθει με την καινούρια γενιά και τα Windows 10 mobile. Οι αλλαγές στο λειτουργικό είναι μεγάλες. Στον τομέα του σχεδιασμού η κάθε εταιρεία κάνει τις επιλογές της. Ίσως και ένας από τους λόγους που αγόρασε τη Nokia εξαρχής, ήταν να υιοθετήσει τη σχεδιαστική της γραμμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η πρωτη ναυαρχιδα που βγαινει με το ονομα Microsoft πανω. Μακαρι οταν το πιασω στα χερια μου να εχω την ιδια αισθηση με το 1020 μου και το 830 της αδερφης μου.
 

Και να πω κατι τελευταιο. MS αμα τα 10αρια τρεχουν οπως τα 8.1 αυτη τη στιγμη θα σε τρελα. Παρενθεση το 1020 τρεχει με εναν Snapdragon S4 Pro 1.5ghz. 1.5 χρονο μετα την αγορα, δεν ξερω και γω ποσες αναβαθμισεις και καμια 250+ εφαρμογες αυτη τη στιγμη πανω, μπορω να πω οτι ειναι απ τις καλυτερες αγορες που εχω κανει ever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι όπως είχαν το σήμα τις ms πίσω μαζί με το όνομα ήταν μια χαρά, τώρα πετάξανε ένα λογότυπο μόνο πίσω και μοιάζει παράταιρο.

ότι και να λέμε βέβαια, αναμένουμε την επίσημη ανακοίνωση και να τα δούμε απο κοντά. έτσι και αλλιώς το 925 μου καλά κρατάει ακόμη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...