Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες επίσημες φωτογραφίες των νέων Lumia 950 και Lumia 950 XL


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mεγάλο fail η ανάλυση της οθόνης. Οπτικά επίσης δεν δείχνει τόσο premium όσο το 930 αλλά πιο φτηνιάρικο. Για να δούμε..

 

Η συσκευή πάντως θα ήταν όνειρο στις 4.5 ίντσες με HD ανάλυση και την ίδια 3Κ mah μπαταρία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ και σχεδόν 10 μήνες έχω το iPhone 6 plus, και είμαι συνηθισμένος σε αλλαγές κινητών ανα 6μηνο. Έχω λίγο ψιλοβαρεθεί, αλλα περιμένω μόνο και μόνο το 950xl. Απο τότε που διάβασα την αλλαγή πλεύσης της MS στα Windows Phones και τα χαρακτηριστικά του εν λόγω κινητού, είμαι sold και περιμένω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε μου ενα λογο που αλλάζετε κινητά καθε εξάμηνο ή καθε χρόνο εκτος απο οτι εχετε λεφτα και δεν ξερετε τι να τα κανετε??? Ειδικά οταν μιλάμε και για κορυφαία μοντελα. Εχω το 4S απο τότε που βγηκε και δεν βλέπω κατι τοσο ουσιαστικό που να με κανει να θελω να σκασω ενα καρο λεφτά για να το αλλάξω. Μην σας πιανουν κοροιδα ρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω τον κοσμο και μιλαει για κορυφαια χαρακτηριστικα. Πειτε μου ρε παιδια τι παραπανω specs εχουν απο τα ηδη υπαρχοντα στην αγορα S6 και LG G4??

 

Αν το κορυφαιο μοντελο κοστιζει στα σκρουτζομαγαζα ακριβοτερα απο τα S6 και G4,ειδικα λογω του capital control τοτε εννοειται οτι θα φανε πατο.

 

Αν παλι τα δουμε μετα απο λιγο καιρο σε τιποτα τιμες αλλα 930 τοτε υπαρχει ελπιδα.

 

Το μονο που μου αρεσε στα παραπανω καπως ειναι η μπαταρια αλλα και παλι γιατι ρε Microsoft μου ανεβαζεις την αναλυση της οθονης στο μεγαλο σε ιντσες κινητο αλλα μου ριχνεις την μπαταρια σε σχεση με το 1520???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως και εμενα προσωπικα μου αρεσε πολυ περισσοτερο το design του 930 απο τα παραπανω που πιο πολυ μοιαζουν στο 640 .

 

Στο 930 το δέσιμο του γυαλιού με το αλουμίνιο ήταν εξαιρετικό καθώς και όλη η στιβαρότητα που απέπνεε η συσκευή. Αυτά όντως θυμίζουν 640, αλλά ποιός νοιάζεται για ποιότητα; Aνάλυση οθόνης και ραμ θα δουν οι άσχετοι και θα σπεύσουν...

 

Πάντα με την επιφύλαξη να το δούμε, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ....

Γιατί λέγεται 950 κ όχι 940?

Για να είναι συμμετρικά με τα άλλα μοντέλα?

Έτσι κ αλλιώς x40-x45 δεν είναι ακόμα?

Δηλ 540-640-740 κλπ...

Δηλ κ το επόμενο του 1020 θα ονομαστεί 1050?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ....

Γιατί λέγεται 950 κ όχι 940?

Για να είναι συμμετρικά με τα άλλα μοντέλα?

Έτσι κ αλλιώς x40-x45 δεν είναι ακόμα?

Δηλ 540-640-740 κλπ...

Δηλ κ το επόμενο του 1020 θα ονομαστεί 1050?

Πιθανόν για να δείξει (υπονοήσει) "μεγάλη" πρόοδο σε σχέση  με το παλιό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παρακαλώ δεν γίνεται να βάζετε κάθε μέρα και από μια ανακοίνωση για windows phones? Έχω πεθάνει στα γέλια, το ευχαριστιέμαι περισσότερο από τις απόψεις ταξιτζήδων-φορτηγατζηδων.

Επί του θέματος.γιατι δεν λέει αν έχει τον snapdragon 810 <<v2>>.θα το ήθελα με hardware κουμπιά δεν συμπαθώ να είναι στην οθόνη. Από design δεν μου αρέσει. Όχι ότι είναι άσχημο αλλά δεν...κατι με χαλάει,χωρις ψυχή άχαρο. Το βασικότερο. Τιμή δεν μας είπαν.

Επίσης όσο οι χρήστες των windows phone λένε ότι το λογισμικό τους είναι μια χαρά, μην περιμένουν να περάσουν το 5%

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι οταν εχεις ηδη στην αγορα τα S5 και G4 με αναλογα specs και πιθανως χαμηλοτερη τιμη(ναι ειναι περισσοτερο καιρο στην αγορα αλλα το αποτελεσμα για τον καταναλωτη παραμενει το ιδιο και επειδη και το Lumia 1520 οταν ειχε πρωτοβγει με τα τοτε specs ναυαρχιδας για Windows phone κοστιζε και αυτο την 600-700αρα του,αρα και αυτα λογικα δεν θα κινηθουν κατω των 550-600ευρω τις πρωτες μερες) και σε λιγο καιρο ερχεται και το One Plus 2 με επισης χαμηλη τιμη,ε πως ακριβως περιμενεις να χτυπησεις τον ανταγωνισμο ρε MS.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε να απαντάμε ένα ένα...
Άλλον επεξεργαστή απ'τον 810 δεν θα έβαζε, διότι ο 820 έχει απλά ανακοινωθεί. Δεν υπάρχει κάτι πέρα από πρωτότυπα για τις εταιρείες και τέλος. Όταν σχεδιάζεις κινητό, δεν το σχεδιάζεις σήμερα και το βγάζεις αύριο. Έχει σχεδιαστεί εδώ και καιρό, και έχει συμφωνία για τον συγκεκριμένο επεξεργαστή.

Hardware κουμπιά αρέσουν και σε μένα, αλλά οι πλειοψηφία των χρηστών WP προτιμάει τα software.
So...

Όσον αφορά τα bezels, δεν είναι μεγάλα, απλά ενώνεται το bezel με το μαύρο χρώμα των software buttons, και φαίνεται μεγάλο. Ξεγελάει η photo ειδικά αυτούς που δεν έχουν ιδέα από WP ή δεν διάβασαν ότι θα είναι software τα buttons.

Κάτω από 700 euro δεν βλέπω να παίζει τιμή, ασχέτως ποσοστών.

Εμένα προσωπικά, μου άρεσαν πολύ εμφανισιακά, και δεν καταλαβαίνω την τόση επίθεση. Γούστα είναι αυτά θα μου πεις, οπότε πάσο.

Επίσης, τιμή πως ακριβώς να αναφέρουν, και επίσης ποιοί να την αναφέρουν; Δεν παρουσιάστηκαν τα κινητά. Φήμες και renders είναι. Στην παρουσίασή τους, θα ακούσουμε για τιμές και λογικά λίγες μέρες πιο νωρίς, από φήμες πάλι.

Επίσης, όσοι είμαστε χρήστες WP και μας αρέσουν και είμαστε ικανοποιημένοι, να μην το λέμε, μην τυχόν και δεν ανέβουν τα ποσοστά;;; Γιατί να με καίει κάτι τέτοιο;;; Μη σώσει και τα αγοράσει κανείς... Εμένα μου αρέσουν, και τα πάρει, δεν τα πάρει ο κόσμος, εγώ πάλι θα το αγοράσω.
Υγεία...

Τεράστια ένσταση, η μεγάλη ανάλυση, που δεν είμαι fan ούτε κατά διάννοια, καθώς φοβάμαι ότι και 3300 mAh δεν θα φτάνουν για πάνω από 5 - 5,5 ώρες οθόνης.
Επίσης φοβάμαι και λίγο το ηχείο, καθώς εκτός από τη θέση, δεν μου γεμίζει και το μάτι σαν μέγεθος και με προδιαθέτει να το κοιτάω λίγο αρνητικά.
Μακάρι να έχει δυνατό και μεστό ήχο, και για τη θέση θα κάνω τα στραβά μάτια.

Άντε να παρουσιαστούν, να τα αγοράσουμε οι ενδιαφερόμενοι...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...