Προς το περιεχόμενο

Τα iPhone 6s και iPhone 6s Plus θα παρουσιαστούν στις 9 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη που θα στο πω ξερά αλλά αυτός που δεν έχει ιδέα από τεχνολογία είσαι εσύ!

Από την στιγμή που έχεις samsung συσκευές φαίνεται ότι δεν ξέρεις από αγορά κινητού!

2ον, έχω Ν5 (nexus 5) και ακόμα νιώθω υπέρ μπροστά στο iphone 6 μιας που το έχω 1 χρόνο χωρίς lag, καλύτερη οθόνη και κάμερα σχετικά καλύτερη μιας που το απλό 6άρι δεν έχει OIS.

 

Όταν μάθεις τα nexus και το xda, πιστεύω πως δεν θα ξαναθες iphone + ότι θα δεις το πραγματικό έτος φωτός!

Άρχισε και το παραμύθι με τους xda developers.. Καλά λένε τελικά οι mods..Καταντά κουραστικό να ακούς τα ίδια και τα ίδια..Όταν εμείς αναφέρουμε το jailbreak είμαστε γραφικοί.... Το 6+ έχει OIS γι'αυτό αφήστε τα σχόλια.Δεν σας παίρνει και είστε και offtopic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 179
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μαλλον δε ξερεις τι λες. Το bt δεν τρωει απολυτως τιποτα. Το εχω μονιμα ανοιχτο απ οταν απεκτησα το gear 2 και η καταναλωση δεν παιζει να ειναι συνολικα πανω απο 2-3% του συνολικου φορτιου της μπαταριας σε μια ημερα.

Μην του το χαλας φιλε μου μην του το χαλας...

Θα ξεκινησει και σ'εσενα μαθηματα ψυχολογιας και τονισμου και καταλαβαινεις...

Πεταει;

Πεταει θα λες... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μάθεις τα nexus και το xda, πιστεύω πως δεν θα ξαναθες iphone + ότι θα δεις το πραγματικό έτος φωτός!

Ναι εννοείται οτι οποιος μαθει στο nexus δεν γυριζει με τιποτα σε iPhone, γιατι τι πιο υπέροχο απο μια πλαστική παντόφλα με ιδιότητες smartphone, με το δυνατοτερο της ατού να ειναι το μοναδικό και αξεπέραστο, φοβερά καινοτομο και πανω απο ολα lag-free android.... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα Δασκαλε...να δω τι αλλο θα πεις. :P

Τελικα το bluetooth ειναι πιο ενεργοβορο απο το 4G(ξεχωριστα να το διευκρινησω γιατι αλλιως δεν...) και το wifi(ξεχωριστα) ε;

Σκιζεις Δασκαλε σκιζεις...συνεχισε ακαθεκτος.Ολοι κρεμομαστε απο τα χειλ...το πληκτρολογιο σου με τον φανταστικο τονισμο του και τις θεραπευτικες ψυχικα ιδιοτητες του.

Ας μην επαναλαμβάνομαι.Οι απαντήσεις μου (πριν τις κάνεις τουρσί) βρίσκονται άθικτες στη διάθεση όλων στις προηγούμενες σελίδες :) Voldemort καλό σου βράδυ

Όταν λες σοβαρη home screen εννοεις οτι το iΟS δεν εχει σοβαρη home screen και εχει το android; Που τα εικονιδια ειναι ατακτως ερριμμένα, που εχει ενα κενο στη μεση, χωρις καμια διαταξη, που όσες φορές επιασα οποιοδηποτε android στο 1 λεπτο ζαλιστηκα απο τη δυσχρησια του; Αυτό το πράγμα που όλοι οι Έλληνες ειναι αναλυτές της τεχνολογίας με ξεπερνάει. 

 @alexandros4. Μην μιλάς.Δεν ξέρεις.Άκου εδώ αυτούς που ξέρουν τα πάντα για την apple και το ios τη στιγμή που όλοι τους έχουν δει iphone εκθεσιακό ή το πούλησαν μέσα σε λίγες ώρες μετά την αγορά του !  :-D

Μαλλον δε ξερεις τι λες. Το bt δεν τρωει απολυτως τιποτα. Το εχω μονιμα ανοιχτο απ οταν απεκτησα το gear 2 και η καταναλωση δεν παιζει να ειναι συνολικα πανω απο 2-3% του συνολικου φορτιου της μπαταριας σε μια ημερα.

Κανείς δεν ισχυρίστηκε το αντίθετο. Σε παραπέμπω στο σχόλιο #88 για να έχεις μία πλήρη εικόνα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφηστε βρε apple haters ξερω παλι δεν θα πουλησει τιποτα η apple θα την τσακισει h samsung οπως παντα ....... Δεν βαρεθηκατε να ιδιο τροπαριο οσο κραζετε τοσο σαρωνει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα πρεπει να γινει case study για το επιπεδο των επιχειρηματων κατα των προιοντων της Apple, ρε παρεα το ξερεις κοντα δεκα χρονια τωρα δεν στελνεις τιποτα με BT σε iPhone, ουτε αλλα μπορεις να κανεις ουτε μελλοντικα, αστο πηγαινε σε android δεν αισθανεσαι τωρα καλυτερα? Τι σε τσιγκλαει τι γινεται με τα iPhone? Ειναι η πλουσιοτερη εταιρια στον κοσμο και εχει μια συγκεκριμενη φιλοσοφια, τελος. Δεν σου επιβαλλεται, υπαρχει κανενας λογος να κρινεις μια συσκευη που πουλαει εκατονταδες συσκευες το δευτερολεπτο, ασε τα προβατα να ειναι προβατα, τι σε νοιαζει?  Money talks bullshit walks, πηγαινε τωρα να ξεψυρισεις το android σου και ελα παλι στις 9 του μηνος για δευτερο γυρο.. ασε και κανεναν να πει δυο κουβεντες για το τι αναμενεται κτλ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά, αυτή η κόντρα πρέπει να γίνει αντικείμενο κοινωνιολογικής-ψυχολογικής μελέτης από κάποιον ερευνητή. Νομίζω ότι αυτό που πραγματικά εξοργίζει, δεν είναι η διαφορά στο λογισμικό και το hardware, αλλά η δυνατότητα κάποιων να ξοδεύουν 800 ευρώ για κάτι που θα μπορούσαν να αποκτήσουν με 300. Είναι καθαρά οικονομικά-κοινωνικά τα αίτια, και καθόλου τεχνολογικά, και βασίζονται σε διάφορα στερεότυπα και κόμπλεξ. Θυμάμαι, πριν αρκετά χρόνια, είχα αγοράσει ένα από τα πρώτα Allienware 17αρια λάπτοπς φορτωμένο με ό,τι δυνατότερο υπήρχε τότε, σε αρκετά τσουχτερή τιμή, και ένας φίλος είχε φρικάρει. Μου έλεγε τι πήγες και πήρες, είναι ένα υπερτιμολογημένο σκουπίδι, το desktop μου το πατάει κάτω και στοιχίζει το 1/3 των χρημάτων που έδωσες, είσαι θυμα κλπ... λες και του είχα βρίσει την οικογένεια. Ε λοιπόν, το ίδιο άτομο φανταστείτε τι έφερε όταν μετά από ένα χρόνο πήγε Αγγλία... Ναι σωστα το μαντέψατε. Φθόνος... πολύ δυνατό και άσχημο συναίσθημα... 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δε σου φτανουν παρε το 64. Τεκμηριωσε μας λιγο το τι πραγματικα κανει ενα smartphone. Βλεπεις ταινιες στις 6 ινστες hd; περνας 20.000 mp3 απο τα οποια ακους μονο τα 150; Βαζεις 100 παιχνιδια και παιζεις μονο τα 10;

 

Ανελυσε το μας λιγο.

Κατεβάζω επεισόδια απο διάφορες σειρές τις περισσοτερες φορές κάθε σεζον φτάνει τα 10+gb, διάφορα βιβλία που διαβάζω, mix τραγουδιών που φτάνουν τα 2-3 gb και διάφορα αλλά γενικά αν δεν χρειαζόμουν την επιπλέον μνήμη δεν θα επέρνα smartphone (υποψιν δεν έχω υπολογιστή και internet όποτε οτι κάνω το κάνω απο το κινητο-εργαλειο).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εφτά σελίδες που αναπτύχθηκαν φίλε δεν αφορούν το άρθρο.

Και Φυσικά βρίσκεσαι σε φόρουμ για συζήτηση.

Συζήτηση...

Τέλος πάντων!

Καλημερααααα σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια ποστ καταστρέφουν τη συζήτηση. Αυτά δλδ που ισχυρίζονται ότι όλα είναι ...υποκειμενικά. Το να μην κολλάει το κινητό σου δεν είναι υποκειμενικό. Ούτε το να είναι ασφαλές. Ούτε το να είναι σταθερό. Ούτε το να μη σε κατασκοπεύει. Ούτε το υλικό από το οποίο κατασκευάζεται. Προφανώς ο καθένας παίρνει ό,τι θέλει αλλά η άποψη ότι "όλα είναι υποκειμενικά" είναι γελοία.

 

Συγνώμη Αλλά είναι εκτός θέματος ή συζήτηση.

Και δεν είμαι κατά των συζητήσεων περί τεχνολογικών εξελίξεων ή απαιτήσεων των χρηστών που δίνουμε τα ωραία και με κόπο βγαλμένα χρήματα μας.Αλλά είμαι αρνητικός απέναντι σε άσκοπες σελίδες ενός φόρουμ όταν είναι off topic.Ή λέξη υποκειμενικά μπήκε συγκεκριμένα και όχι όπως την αναφερεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα άλλο θέμα, αν θέλεις να έχεις ένα μικρό κινητό σε εξωτερικές δουλειές, άθληση κλπ που μπορεί εύκολα να πάθει ζημίες δεν μπορείς να κουβαλάς ένα iphone. Δεν υπάρχει και φθηνό iphone όπως αντιστοιχα με android,windows. Iphone 4s έχω. Από lag πάντως full είμαι να δούμε αν φτιάξει στο ios 9. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι θα ξεφύγει η συζήτηση και θα φταίω και γω μαζί αλλά δεν γίνεται να μη σχολιάσω! Μεταφορά αρχείων εικόνας με bluetooth? Ειδικά πλεον που κάθε φωτό είναι 4-5mb με τις super κάμερες? Σε πόσες ώρες?

 

Είχε νόημα παλιά, που η κάθε φωτό ήταν 50kb και τα 3gp vids 1mb το πολύ!

wifi direct υποστηριζει το iphone ή και αυτό κλειδωμένο είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

῾῾Έξυπνα῾῾ κινητά. Ο ορισμός της μετριότητας.Τα κάνω όλα και συμφέρω.Μόνο που δεν κάνω τίποτα καλά.Παιχνίδια passa tempo (πασατέμπο).B movies θα τα έλεγαν αν ήταν ταινίες.Φωτογραφική μηχανή γτπΚ (hint:Κ stands for Καβάλα) με άφθονα MP και αισθητήρες μινιατούρες (λεπτομέρειες...).Υπολογιστές όμως! Απλά δεν μπορείς να γράψεις σε λογικό χρόνο μια εργασία για το σχολείο χωρίς να πάθεις αγκύλωση στα δάκτυλα.Σερφάρισμα στο διαδίκτυο!Πέρνουμε μια html σελίδα,την διπλώνουμε στα τέσσερα και βουαλά! Αν δεν πάθατε αγκύλωση με την εργασία τώρα είναι η ευκαιρία σας διαβάζοντας το ῾῾σκονάκι῾῾.Ταινίες με απίστευτα εφέ να τις απολαύσεις στην γιγαντοοθόνη του κινητού.Ξέρεις τι είναι να βλέπεις τα 5 pixel του deathstar να εκρηγνύονται στο star wars και να ακούς τον ήχο της έκρηξης από τα 2 watt ηχεία του κινητού;; Άααλλο πράγμα!Και ναι τα περισσότερα έχουν και κρυφή λειτουργία ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΚΛΗΣΗΣ!!! Με συγχωρείτε αν μετά απ᾽όλα αυτά δεν αγόρασα κινητό που να κόστισε πάνω από 20 ευρώ αλλά προτίμησα να τα διαθέσω πρόπερσι σε iMac τα λεφτουδάκια μου.Γιατί ναι είμαι και ψώνιο και τουλάχιστον έχω τα κότσια να το παραδεχτώ.

η λυση σε ολα τα παραπανω είναι ασυρματο πληκτρολογιο και wifi display στην tv σου.. ετσι το κινητό σου παραμένει smart χωρις να πάθεις αγκύλωση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τι bluetooth και βλακείες όπως είπα πιο πάνω το smartτελεφωνι το χρησιμοποιώ λίγο έως πολύ ως υποκαταστατο pc έχω κατεβάσει μια season simpsons κοτσάρω το micro usb stick και σε 2μισή λεπτά καθαρισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συζήτηση έχει ξεφύγει πάλι, το ωραίο είναι ότι πχ στο Post της Samsung για το λάθος με το Design του S-Pen όλοι λέγανε έλα μωρέ σιγά και πρέπει να είσαι χαζός για να κάνεις λάθος. Αλλά με το που δούνε μερικοί Post για προϊόν της Apple ξεκινάει να στάζει η χολή λες και σας χρωστάει. Έχετε ξεφύγει και το θέμα του Post είναι η ανακοίνωση της εκδήλωσης και μερικά "Rumors" "Φήμες" αλλά η χολή φυσικά δεν λείπει. Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...