Προς το περιεχόμενο

Τα iPhone 6s και iPhone 6s Plus θα παρουσιαστούν στις 9 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ίδια παντελακη μου τα ίδια Παντελή μου.

Τα iPhone φέτος ειδικά στην Ελλάδα θα πατωσουν. Και λόγο κρίσης και γιατί έχει αρχίσει να ξυπνάει ο κόσμος και να μην πέρνει ότι σαβούρα του πασαρουν στα 900-1000 ευρώ. Πέρσι είδα ελάχιστα 6αρια οπότε πάμε καλά. Έχουν μείνει λίγοι καγκουρες που τους τα πήρε ο μπαμπάς τους που τα πετάνε πάνω στο τραπέζι στην καφετέρια για τη μοστρα αλλά ευτυχώς είναι λίγοι. Για τις άλλες χώρες λίγο με ενδιαφέρει.

 

Στο myphone σε πήραν χαμπάρι και σε κράζουν. Μη νομίζεις ότι κι εδώ δεν θέλουν, απλά δεν δίνουν σημασία. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι ξέρουν πόσο ανάπηρο είναι το ios. Απλά δεν χρειάζεται να λέμε συνέχεια τα ίδια για το Bluetooth αναφορά SMS κτλ

Συζητηση κανουμε και απαντουμε στα αυτονοητα ερωτηματα των iphone users που μαλλον δεν κατανοουνε τοσο απλα ζητηματα.Μετα θα μας λενε οτι τρολλαρουμε διχως επιχειρηματα.

Η apple ειναι καλη χρηση αλλα σε καποια θεματα...πες το οπως θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο myphone σε πήραν χαμπάρι και σε κράζουν. Μη νομίζεις ότι κι εδώ δεν θέλουν, απλά δεν δίνουν σημασία.

True story Bro. Μάλλον το αντίθετο γίνεται ελάχιστοι προτιμάνε iPhone στο myphone. Ξυπνατε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζητηση κανουμε και απαντουμε στα αυτονοητα ερωτηματα των iphone users που μαλλον δεν κατανοουνε τοσο απλα ζητηματα.Μετα θα μας λενε οτι τρολλαρουμε διχως επιχειρηματα.

Η apple ειναι καλη χρηση αλλα σε καποια θεματα...πες το οπως θες.

Βρε ξέρω αλλά δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη. Η Apple είναι καλή μόνο στο να βγάζει τρελά κέρδη εκεί την παραδέχομαι.

Είναι σαν να λες σε έναν φανατικό του παναθηναικου ότι ο Ολυμπιακός είναι καλύτερος. Απλά δεν προκειτε να καταλάβει ποτέ τι του λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

True story Bro. Μάλλον το αντίθετο γίνεται ελάχιστοι προτιμάνε iPhone στο myphone. Ξυπνατε.

 

Να ξυπνήσουμε από τι; Ότι αν δεν είχε βγει το iphone πριν μια 8ετια τώρα μπορεί να μην είχες καν προφιλ στα φόρα;

 

Αυτός που παίρνει galaxy s6 του το πήρε κι αυτού ο πατέρας του ή είναι dr μηχανολόγος μηχανικός και ο άλλος που τα στάζει για iphone Κάγκουρας;

 

Γενικά, όσο μπορούν να υπάρχουν αναλογίες, μπορεί να γίνει αντιληπτό ότι το κάθε kia sorento που πάτε και αγοράζετε, δεν είναι αυτόματα BMW X3 επειδή έχει τα ίδια άλογα και είναι suv? Αυτή η μιζέρια σας κατατρέχει όλους τους οπαδούς του λαγκντροιντ. Να αποδείξετε ότι οι άλλοι πιαστήκανε χαζοί και δώσαν το μαρούλι.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους τους χρήστες/μέλη.

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω να μην "χαλάτε"

τα άρθρα της κοινότητας.

Οποίος θέλει να πιει καφέ στην Ελλάδα έχει πιστεύω εκατομμύρια επιλογές...

Στην τελική ο καθένας αγοράζει αυτό που του κάνει καλύτερα τη δουλειά που θέλει ή το αγοράζει γιατί ΕΤΣΙ!

καταστρέψατε το άρθρο (και δεν είναι ή πρώτη φορά!) για πράγματα που δεν είναι συγκρίσιμα!

το γούστο είναι υποκειμενικό.

Ευχαριστώ και συγνώμη αν φαίνεται σε κάποιους κάπως το σχόλιο μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους τους χρήστες/μέλη. Θα ήθελα να σας παρακαλέσω να μην "χαλάτε" τα άρθρα της κοινότητας. Οποίος θέλει να πιει καφέ στην Ελλάδα έχει πιστεύω εκατομμύρια επιλογές... Στην τελική ο καθένας αγοράζει αυτό που του κάνει καλύτερα τη δουλειά που θέλει ή το αγοράζει γιατί ΕΤΣΙ! καταστρέψατε το άρθρο (και δεν είναι ή πρώτη φορά!) για πράγματα που δεν είναι συγκρίσιμα! το γούστο είναι υποκειμενικό. Ευχαριστώ και συγνώμη αν φαίνεται σε κάποιους κάπως το σχόλιο μου.

 

Τέτοια ποστ καταστρέφουν τη συζήτηση. Αυτά δλδ που ισχυρίζονται ότι όλα είναι ...υποκειμενικά. Το να μην κολλάει το κινητό σου δεν είναι υποκειμενικό. Ούτε το να είναι ασφαλές. Ούτε το να είναι σταθερό. Ούτε το να μη σε κατασκοπεύει. Ούτε το υλικό από το οποίο κατασκευάζεται. Προφανώς ο καθένας παίρνει ό,τι θέλει αλλά η άποψη ότι "όλα είναι υποκειμενικά" είναι γελοία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ στον στρατό βλέπω όλοι με Bluetooth να παιζουν. Μα όλοι.. Ειναι κατι μεν ξεπερασμενο αλλα ακομα το χρησημοπιουν οσοι δεν ξερουν. Μου λέει ο άλλος να του στείλω 150mbμεσω Bluetooth. Ναι πως.. Έχω δώσει τουλάχιστον σε 8 ατομα το shareit (δεν έχουν όλοι το WiFi direct) για να μπορούμε να κάνουμε δουλεια. Να στείλει μια Φότο σε κανέναν που έχει παλιό κινητό ναι καλό είναι. Προσοπικα το χρησημοπιω αλλά μου χρηαζεται πολύ σπάνια.

 

Αυτά. Όσο για το iPhone, ελπίζω μονο να κανουν καλη δουλεια με το force touch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μισό γιατί τελείωσαν τα πατατακια.... το γέλιο της αρκούδας το έχετε ακουστά? και για να δώσω λίγη γνώση τα iphone έχουν αναφορά παραδόσεις! *# βάζεις αυτό μπροστά από το μήνυμα και τσακ ήρθε η αναφορά....άπλα οι εταιρίες κινητής δεν αφήνουν να μπει η αναφορά!

πρώτα ψάχνουμε καλά και μετά μιλάμε δεν είναι αναgkh να τα βγάζουμε όλα από το μυαλό μας!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη θα σκασεις 900 ευρω για κινητο αλλα μετα θα στελνεις στο βιμπερ επειδη ειναι πιο φτηνο?

να υποθεσω θα κανεις και αναπαντητες? :P

Δε στελνεις βιμπερ επειδη ειναι πιο φτηνο, στελνεις επειδη ειναι δωρεαν, και τα MB του πακετου τα χρησιμοποιεις και για αλλα πραγματα. Μη μπερδευεις τη βουρτσα.

 

Απο ποτε η αξια ενος κινητου κρινει το αν θα κανω αναπαντητη; Δηλαδη ενας που εχει φεραρι, απαγορευεται να καλεσει ταξι; Οτι μαλακια θελετε λετε ορισμενοι προκειμενου να τρολλαρετε.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποστολή αρχέιων (πχ. ringtone) με bluetooth θα έχει;

Αναφορά στα SMS?

4gb RAM?

File manager?

καγκουρο-themes?

radio?

miniSD?

Αν οχι θα πάει απατ ο...

RIP Apple

Mini sd, radio,αποσπώμενη μπαταρία και πολλά άλλα δεν έχουν ούτε ναυαρχίδες android πια..Το iphone δεν χρειάζεται hardware pc για να τρέξει και να κουβαλήσει βαρύτερο φορτίο από ναυαρχίδες android των 900ευρώ.. Όποιος θέλει όλα τα υπόλοιπα και ακόμη περισσότερα από αυτά που λες jailbreak.Σε θέματα που αφορούν την apple μην μπείτε στον κόπο να γράφετε τη στιγμή που δεν ενδιαφέρεστε καν για το iphone και την apple.Από τη μία δεν προσφέρετε την παραμικρή βοήθεια και από την άλλη μπαίνετε και δημιουργείτε έριδες για να τσακώνονται οι αναγνώστες του insomnia. Σεβαστείτε επιτέλους τους κανόνες του φόρουμ.Θα έπρεπε να ντρέπεσαι εαν νομίζεις ότι 2gb περισσότερη μνήμη ram στην συσκευή σου σε ορίζουν ως άτομο σε αυτή τη ζωή.

 

Απόψε εχω βραδυνή βάρδια. Απλα το λεω σε μερικους για να μη γράφετε άδικα... :)

Ευτυχώς υπάρχει αστυνόμευση γιατί προβλέπω ατελείωτους καυγάδες σε τέτοια άρθρα περί apple (ως συνήθως εν όψει ανακοίνωσης iphone) που εξαπλώνονται από αναγνώστη σε αναγνώστη και παίρνουν μορφή προσωπικής αντιπαράθεσης στο τέλος. Το έχουμε δει το παραμύθι ουκ ολίγες φορές. :ph34r:  :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν βγάζω μια φωτο με το iphone, σε μερικα sec βρίσκεται αυτόματα και στο ipad και στο mac μου. :)

 

Μπορεί να την βρεις κάποια στιγμή και στο the fappening δυστυχώς :P

 

Edit: Με πρόλαβε και το έγραψε άλλος πιο πάνω χεχε

 

 

Να πούμε και το άλλο όμως. Το bluetooth δεν θα αρμέξει την μπαταρία όπως η σύνδεσή σου στο Internet. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια ποστ καταστρέφουν τη συζήτηση. Αυτά δλδ που ισχυρίζονται ότι όλα είναι ...υποκειμενικά. Το να μην κολλάει το κινητό σου δεν είναι υποκειμενικό. Ούτε το να είναι ασφαλές. Ούτε το να είναι σταθερό. Ούτε το να μη σε κατασκοπεύει. Ούτε το υλικό από το οποίο κατασκευάζεται. Προφανώς ο καθένας παίρνει ό,τι θέλει αλλά η άποψη ότι "όλα είναι υποκειμενικά" είναι γελοία.

Σε καθε λογο υπαρχει και ο αντιλογος.Οταν αυτος γινεται με επιχειρηματα προσωπικα δεν βλεπω κατι το κακο και το μεμπτο ωστε μια συσκευη,ενα αμαξι,μια τηλεοραση κ.α να μην γινεται αντικειμενο κριτικης.

Αλλωστε σε ολα τα φορουμ ελληνικα και ΜΗ γινεται παντου το ιδιο.

Προσωπικα η επιλογη μιας συσκευης οποιουδηποτε κοστος σαφεστατα δεν επιδεχεται κριτικης οταν θελει να την αγορασει και την επιλεγει καποιος.Ποιος μπορει να ισχυριστει το αντιθετο;υποκειμενικα ειναι σχεδον τα παντα διοτι οπως βλεπεις και την δικη σου αποψη π.χ της ασφαλειας καποιοι ενω εσυ την θεωρεις δεδομενη αλλοι την θεωρουνε ε και τι εγινε;

Εσυ μπορει να λες εμενα μου αρεσει το αλουμινιο ο αλλος το γυαλι ο αλλος το δερμα κ.ο.κ.

Εσυ μπορει να λες οτι εμενα τοσος αποθηκευτικος χωρος μου φτανει ο αλλος ουτε για στραγαλια.

 

Εαν η κριτικη οπουδηποτε στον κοσμο και στην ελευθερια να εκφρασει την αποψη του περιοριζοταν σε στρατοπεδα και προτιμηστες τοτε να τα κλεισουμε τα φορουμς και να αφαιρεσουμε το δικαιωμα της αποψης και της γνωμης οταν αυτα κατα περιπτωσεις δεν θα αρεσαν σε μερικους γιατι θιγεται η επιλογη τους.

Τοτε θα ανοιγαμε τοπικς που το ενα θα ελεγε αυτο για τους της samsung,αυτο για τους της apple,αυτο για τους της LG κλπ...

Το μοναδικο επιχειρημα σου για να παρει ο αλλος iphone και wp στα περισσοτερα σχολια ειναι το lagdroid οταν αυτο δεν συμβαινει παντου και οταν αυτο οντως ειναι υποκειμενικο αφου δεν συμβαινει παντου.Εξηγησα τον λογο.

 

Την κριτικη την δεχεσαι ειτε σου αρεσει και κανεις διαλογο ειτε οχι και δεν συμμετεχεις.

Οπως κανεις δεν μπορει να σε αναγκασει να αγορασεις κατι που δεν θες για τον οποιοδηποτε λογο,ετσι κανεις δεν μπορει να σε αναγκασει να συμμετεχεις καπου.

 

Σο διαταυτα...

Το Iphone ειναι μια καλη συσκευη για μερικους;(ΝΑΙ).

Μπορει να γινει καλυτερη και για αλλους;(σαφεστατα).

 

Aυτο διαπραγματευομαστε σε μια ορθη βαση.

Και η καμερα του μπορει να γινει καλυτερη και η μνημη του και οι επιδοσεις του και οι καθημερινες λειτουργιες που ενσωματωνει.

Αναλογως των προτιμησεων και της κριτικης που γινεται μια εταιρεια μπορει να βελτιωθει και να παρεχει ακομη περισσοτερα.

Γι'αυτο αλλωστε και η μνημη του θα παει απο τα 1 στα 2 και απο τα 8 στα 12...

Θα μπορουσε η apple να βαλει επανω καλυτερη καμερα και περισσοτερη μνημη;

Θα μπορουσε.Μικρο το κακο γι΄αυτην...μεγαλο καλο για οσους την επιλεξουν.

Φαντασου το προηγουμενο μοντελο να ειχε π.χ 2 ram και καλυτερο ενισχυμενο περιβλημα.

Ουτε για κινητο που λύγουσε θα μιλουσαμε ουτε για Features που που θα εχουν σχεση με την μνημη.

Η κριτικη των οσων κραζουν την apple την οδηγησαν ωστε να βγαλει το επομενο μοντελο με περισσοτερη Ram και πιο ενισχυμενο περιβλημα;(haters,trolls οπως θες πες τους).

H κριτικη οδηγησε την apple να ενσωματωσει split view;

Σε πειραζει να εβαζε π.χ 3 Ram και ας μην την χρειαζοσουν;γιατι;για να λες οτι τρεχει και με 1;ε και;

Σε πειραζει να ειχες bluetooth NFC και ας μην τα χρειαζοσουν;

Μπορει καποιος να θελει να παρει ενα iphone και να κολλαει στην ελλειψη καποιων χαρακτηριστικων.

Δεν θελεις η εταιρεια της προτιμησης σου να εχει και αλλους χρηστες περισσοτερο;

Σε πειραζει να κατεβασει τις τιμες της και να το παρεις 100-200 πιο κατω;

Θα ξεκινησει η βασικη εκδοση απο τα 32 ενω μεχρι τωρα ηταν στα 16;

Υγιες δεν ειναι αυτο;

Τωρα...αν η αδυναμια ενσωματωσης εκφραζεται ως αδυναμια τεχνολογικη ή ως λογικη στο βαζω με το σταγονομετρο για να παρεις το αλλο ο καθενας κρινει.

Πειτε λοιπον ενα ευχαριστω και σταματηστε την ξερη αντιπαραθεση διοτι αν κατα των λεγομενων σας την χαιδευατε τωρα ακομη θα ειχατε συσκευη προ 10ετιας.

Ζητησε για να λαβεις.

Εγω αυτο πιστευω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξυπνήσουμε από τι; Ότι αν δεν είχε βγει το iphone πριν μια 8ετια τώρα μπορεί να μην είχες καν προφιλ στα φόρα;

 

Αυτός που παίρνει galaxy s6 του το πήρε κι αυτού ο πατέρας του ή είναι dr μηχανολόγος μηχανικός και ο άλλος που τα στάζει για iphone Κάγκουρας;

 

Γενικά, όσο μπορούν να υπάρχουν αναλογίες, μπορεί να γίνει αντιληπτό ότι το κάθε kia sorento που πάτε και αγοράζετε, δεν είναι αυτόματα BMW X3 επειδή έχει τα ίδια άλογα και είναι suv? Αυτή η μιζέρια σας κατατρέχει όλους τους οπαδούς του λαγκντροιντ. Να αποδείξετε ότι οι άλλοι πιαστήκανε χαζοί και δώσαν το μαρούλι.

 

Δεν ειναι σωστες οι αναλογιες με αλλα πραγματα αλλα θα κανω μια εξαιρεση:

Και η Ford εβγαλε πρωτη mass produced car τι παει να πει; Oτι εχει σημερα τα καλυτερα αυτοκινητα;

 

Αποδειξη οτι τα μισα νεα πραγματα που εχει βαλει η apple στα νεα ios ειναι copy paste απο αυτα που εχουν αλλα OS εδω και χρονια.

 

Το android τωρα οτι και να λετε υποστηρικτες του glamour ειναι ετη φωτος μπροστα.

Συσκευες με μιση τιμη απο το iphone κανουν 150 πραγματα παραπανω, τι να λεμε τωρα.

 

Εσεις πληρωστε 800€ για 64gb και αστε εμας να πληρωνουμε τα μισα και να κανουμε τα τριπλασια.

Αυτοι που κανουν 5 πραγματα παραπανω απο το να φωτογραφιζουν το φαι τους για το instagram ασχολουνται με σοβαρα τηλεφωνα και οικοσυστηματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποστολή αρχέιων (πχ. ringtone) με bluetooth θα έχει;

Αναφορά στα SMS?

4gb RAM?

File manager?

καγκουρο-themes?

radio?

miniSD?

Αν οχι θα πάει απατ ο...

RIP Apple

Λογικά κάνεις πλάκα.

 

Η μεταφορά αρχείων με Bluetooth πρέπει να καταργηθεί άμεσα και στο Android. Μου έστειλε ένας φίλος με ένα Video 600MB και πρέπει να κάναμε περίπου μία ώρα.

 

Αναφορά στα sms; Ποιος στέλνει sms βασικά; Δεν νομίζω ότι είναι κριτήριο επιλογής κινητού τηλεφώνου αυτό κατά τη δική μου γνώμη.

 

File Manager, microSD, κλπ, δεν έχει το iPhone. Επειδή μάλιστα δεν έχει δεν επιτρέπει στο χρήστη να σκαλίζει τη συσκευή με αποτέλεσμα να γίνεται αναξιόπιστη. Δεν πρέπει να έχω δει κάποιος με Android κινητό που να μην έχει βάλει Clean Master και άλλες τέτοιες αρλούμπες που μόνο προβλήματα δημιουργούν. Έτσι και η Apple το έχει κλειστό και σε όποιον αρέσει.

 

Από εκεί και πέρα για εμένα δυστυχώς η Apple δεν υπάρχει ειδικά στα κινητά λόγω τιμών. Όταν θες 935€ για το iPhone 6 Plus 64GB (σιγά την χωρητικότητα), είναι ξεκάθαρη τρολιά. Για εμένα μιλάω. Κάποιος το γουστάρει και τα δίνει. Κανένα πρόβλημα.

 

Έχουμε πει πολλές φορές πως τα τεχνικά χαρακτηριστικά δεν παίζουν ρόλο όταν μιλάμε για διαφορετικό λειτουργικό, αλλά το 1GB RAM χτυπάει στα νεύρα.

Μην βάλεις 3GB ή 4GB. Βάλε απλά 2GB έτσι για τα ρέστα.

 

Επίσης τα μεγάλα bezels είναι ένα θέμα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...