Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με AIO και custom W/C αυτό που πρέπει να σε αγχώνει είναι η διαρροή(Αν υπάρξει). Οπότε κοιτάς απ' το πλαϊνό τζάμι του κουτιού και όχι το monitoring στο παιχνίδι. Κατά τα άλλα αν ανέβουν τα temps, στην χειρότερη να κάνει shut down το PC..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GeorgeMan είπε

Τι να στραβώσει δηλαδή; Συμφωνώ με Psycho, λίγο τα πρώτα λεπτά monitoring να δεις που κινείσαι και πόσο ζορίζεται το pc και μετά κλειστά όλα. :D 

Βέβαια ρίχνω κάλα βλέφαρο στο dual 7-segment display της μητρικής που το έχω βάλει να δείχνει τη cpu temp :ph34r:

Ενα κρακ στην αντλια της aio αρκει για να τα παρεις στο χερι.

Μου εχει συμβεί στο παρελθόν απο ελαττωματική αιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, azazil1190 said:

Ενα κρακ στην αντλια της aio αρκει για να τα παρεις στο χερι.

Μου εχει συμβεί στο παρελθόν απο ελαττωματική αιο

Και κρατς να κάνει, το πολύ έχεις κάνα thermal shutdown, δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα όπως παλιά που αν σου χάλαγε το ανεμιστηράκι του Athlon ή δεν ακούμπαγε καλά η ψύκτρα τον έπαιρνες φουρνιστό στο χέρι :D 

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Και κρατς να κάνει, το πολύ έχεις κάνα thermal shutdown, δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα όπως παλιά που αν σου χάλαγε το ανεμιστηράκι του Athlon ή δεν ακούμπαγε καλά η ψύκτρα τον έπαιρνες φουρνιστό στο χέρι :D 

Την ειχα παθει σε 3930κ καινουριο τοτε και μου μεινε ψυχολογικό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες αν δουλεύει σωστά το amd link θα είναι τρελό bonus.

Το βράδυ συνήθως είμαι τόσο χώμα που αντί να κάτσω στο pc προτιμώ καναπέ και SWITCH. Me καλό remote play μπορεί επιτέλους να τελειώσω το Witcher 3 (ναι οκ απαράδεκτος, το ξέρω).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, The__Blade είπε

παίδες αν δουλεύει σωστά το amd link θα είναι τρελό bonus.

Το βράδυ συνήθως είμαι τόσο χώμα που αντί να κάτσω στο pc προτιμώ καναπέ και SWITCH. Me καλό remote play μπορεί επιτέλους να τελειώσω το Witcher 3 (ναι οκ απαράδεκτος, το ξέρω).

Δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω ακόμη γμτ... Ασχολήθηκα με αλλαγή όλων των power states και stability tests. Το auto oc κλπ μου φάνηκε ερασιτεχνικό btw. Κι εγώ το βραδυ ανοίγω switch καναπεδατος... Θα ναι καλη φάση όντως μέσω κινητού και xbox one controller. Γουστάρω  άπειρα streaming στην super amoled οθοναρα του mi 8... Οι φτωχομπινεδες που δεν έχουν AMD ας τη βγαλουν στην καρεκλα να πιαστεί ο κ@λος τους. 😋😆😅

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, billeiros είπε

Δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω ακόμη γμτ... Ασχολήθηκα με αλλαγή όλων των power states και stability tests. Το auto oc κλπ μου φάνηκε ερασιτεχνικό btw. Κι εγώ το βραδυ ανοίγω switch καναπεδατος... Θα ναι καλη φάση όντως μέσω κινητού και xbox one controller. Γουστάρω  άπειρα streaming στην super amoled οθοναρα του mi 8... Οι φτωχομπινεδες που δεν έχουν AMD ας τη βγαλουν στην καρεκλα να πιαστεί ο κ@λος τους. 😋😆😅

Για να πούμε την αλήθεια μπορούν να αγοράσουν το shield tablet 😋

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, The__Blade είπε

Για να πούμε την αλήθεια μπορούν να αγοράσουν το shield tablet 😋

Με τις πεινες που έριξαν ορισμένοι χρόνια ολόκληρα για να πάρουν rtx ποιο shield...300 ευρώ κάνει. Μην κοιτάς εμάς τους απλες που χουμε όλες τις κονσολες😆😋😉😁

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε σεις...έχω βαρεθεί να ρίχνω αναφορές για το επίπεδο από "κει".

Μην κάνουμε κι εδώ τα ίδια.

Ok...1-2 φορές, είχε την πλάκα του.

Από ένα σημείο και μετά κούρασε και πολλές φορές έγινε και προσβλητικό.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν το Link δεν μου δουλεύει, δηλαδή συνδέομαι κάνει launch το game αλλά δεν έχω εικόνα στο tablet.

Κάνει πως θα φορτώσει εικόνα και με πετάει στη λίστα των παιχνιδιών.

Αν σε κάποιον δουλεύει ή συμβαίνει το ίδιο ας ενημερώσει.

Επεξ/σία από The__Blade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Votritis είπε

και εμενα το ιδιο κανει , πάντως με το Steam Link(android) που ειχα δοκιμάσει πριν απο λιγο καιρο δούλευε αρκετα καλα 

Το ότι έχουμε το ίδιο πρόβλημα είναι καλό σημαίνει ότι κάποιο bug είναι που λογικά θα αντιμετωπισθεί.

Στο Steam Link μπορείς να βάλεις και non-steam games?

Γιατί αυτό που θα ήθελα προσωπικά είναι μια universal λύση για όλα τα games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, The__Blade είπε

Το ότι έχουμε το ίδιο πρόβλημα είναι καλό σημαίνει ότι κάποιο bug είναι που λογικά θα αντιμετωπισθεί.

Στο Steam Link μπορείς να βάλεις και non-steam games?

Γιατί αυτό που θα ήθελα προσωπικά είναι μια universal λύση για όλα τα games.

Μα γενικα στο στιμ μπορεις να βαλεις παιχνιδια non-steam και να τα εκκινεις απο εκει , δεν ξερω αν μπορει να γινει με ολα , πας -> παιχνιδια ->προσθήκη ενος παιχνιδιού μη στιμ στη συλλογή μου

Επεξ/σία από Votritis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...