Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nαι η amd κυκλοφόρησε πριν 20 μέρες το 3ο rebrand του 4 ετών polaris με τιμή κοντά στα 300€ και περιμένετε εντός του μηνός κάρτα με βάση το navi με επιδόσεις 2070 κοντά στα 250€.... στα σοβαρά τώρα πόσο ηλίθιος πρέπει να είναι κάποιος για να πιστεύει τις φαντασιοπληξίες του adored tv.........

Αγνοώντας....το κόστος r&d ενός νέου arch, το κόστος μιας νέας κλίμακας ολοκλήρωσης, το κόστος των GDDR6 συν το όποιο κέρδος της εταιρίας των ΑΙΒ partners κλπ......

Με τόσους χαζούς που κυκλοφορούν έπρεπε να γίνω μελλοντολόγος, μια plasma ball του 20άρικου και τέλος.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, aorus είπε

Nαι η amd κυκλοφόρησε πριν 20 μέρες το 3ο rebrand του 4 ετών polaris με τιμή κοντά στα 300€ και περιμένετε εντός του μηνός κάρτα με βάση το navi με επιδόσεις 2070 κοντά στα 250€.... στα σοβαρά τώρα πόσο ηλίθιος πρέπει να είναι κάποιος για να πιστεύει τις φαντασιοπληξίες του adored tv.........

Αγνοώντας....το κόστος r&d ενός νέου arch, το κόστος μιας νέας κλίμακας ολοκλήρωσης, το κόστος των GDDR6 συν το όποιο κέρδος της εταιρίας των ΑΙΒ partners κλπ......

Με τόσους χαζούς που κυκλοφορούν έπρεπε να γίνω μελλοντολόγος, μια plasma ball του 20άρικου και τέλος.......

Όταν έκανε η 480 της nvidia 500 και ευρώ θύμισε μου γιατί έπεσε μετά κοντά ένα διακοσαρικο. Κανείς δεν είπε οτι πιστέψαμε τα leak. Αλλά έχει ξαναπαιχτει το έργο. Και τους χαρακτηρισμους περί ηλιθιότητας κράτα τους κατά μερος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καταπληκτικό με την amd είναι και όταν είναι εκτός παιχνιδιού μην έχοντας κάρτες στην αγορά και έχοντας μείνει 3 γενιες πίσω σε efficiency και 2 σε επιδόσεις και έχοντας πεί ψέματα 10άδες φορές σχετικά με τις επιδόσεις των καρτών της πρίν από κάθε launch πιο πρόσφατο παράδειγμα με τις αποτυχημένες vega, οι οπαδοί της το μόνο που κάνουν είναι να βγάζουν χολή για την nvidia (που παίζει μπάλα μόνη της) και να περιμένουν ως μάνα εξ' ουρανού τα ψέματα που παρουσιάζει ως leaks κάθε youtuber ή φαντασιόπληκτος στο internet γενικά, how pathetic is that?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, aorus είπε

Το καταπληκτικό με την amd είναι και όταν είναι εκτός παιχνιδιού μην έχοντας κάρτες στην αγορά και έχοντας μείνει 3 γενιες πίσω σε efficiency και 2 σε επιδόσεις και έχοντας πεί ψέματα 10άδες φορές σχετικά με τις επιδόσεις των καρτών της πρίν από κάθε launch πιο πρόσφατο παράδειγμα με τις αποτυχημένες vega, οι οπαδοί της το μόνο που κάνουν είναι να βγάζουν χολή για την nvidia (που παίζει μπάλα μόνη της) και να περιμένουν ως μάνα εξ' ουρανού τα ψέματα που παρουσιάζει ως leaks κάθε youtuber ή φαντασιόπληκτος στο internet γενικά, how pathetic is that?

Είσαι πιο γραφικός κι από τα γραφικά Ζαγοροχώρια. Ακούστηκες. Φτάνει. Εσύ είσαι οπαδος. Και κάνει καραμπαμ.αφου δε σε ενδιαφέρουν τα leak γιατί τόση καΐλα τότε? Stick with nvidia και άσε μας ήσυχους. Είμαστε pathetic κι εσύ ο έξυπνος. Κουρασες

Kανεις δεν εβγάλε χολή για την nvidia.εδω όχι. Σύγκριση με την 480 έκανα που είχε τιμή στο Θεό, ήταν φούρνος και κόστιζε 500αρικο.μολις βγήκε η 5870 καταποντιστηκε η τιμή της. Χολή είναι αυτό? Δε νομίζω. Όλο το ίντερνετ κράζει nvidia με τη φανφαρα το rtx που δεν το βλέπει κανείς. Και κυρίως οι κάτοχοι nvidia. Ταξανε ουρανούς με άστρα και ακόμη ούτε στο tomb raider δν ενσωματώθηκε. Αλλά αυτό δεν είναι pathetic. Rebrand με φύκια για μεταξωτές κορδέλες πασαραν. 

Αφού η nvidia παίζει μπάλα μόνη της στην κατηγορία τιμής 800plus,ας παίξει κι εσύ κάνε τον τερματοφυλακα

Και επίσης αφού σ αρέσει η μπάλα  οι vega παίζουν μόνες τους μπάλα στα 400/500 ευρω/vega 56/64 όσο κι αν σε πληγώνει. Εσύ αλήθεια με ποια gpu παίζεις μπάλα?? 

Βρες μου μια nvidia κάρτα σε αυτά τα χρήματα από nvidia μερια που αποδίδει καλυτερα από αυτή την αποτυχημένη. Από Ελλάδα σε παρακαλώ. Ούτε από εξωτερικό δε θα βρεις. 

Screenshot_2019-01-03-14-49-07-558_com.niobiumlabs.android.apps.skroutz.png

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, billeiros είπε

Είσαι πιο γραφικός κι από τα γραφικά Ζαγοροχώρια. Ακούστηκες. Φτάνει. Εσύ είσαι οπαδος. Και κάνει καραμπαμ.αφου δε σε ενδιαφέρουν τα leak γιατί τόση καΐλα τότε? Stick with nvidia και άσε μας ήσυχους. Είμαστε pathetic κι εσύ ο έξυπνος. Κουρασες

Kανεις δεν εβγάλε χολή για την nvidia.εδω όχι. Σύγκριση με την 480 έκανα που είχε τιμή στο Θεό, ήταν φούρνος και κόστιζε 500αρικο.μολις βγήκε η 5870 καταποντιστηκε η τιμή της. Χολή είναι αυτό? Δε νομίζω. Όλο το ίντερνετ κράζει nvidia με τη φανφαρα το rtx που δεν το βλέπει κανείς. Και κυρίως οι κάτοχοι nvidia. Ταξανε ουρανούς με άστρα και ακόμη ούτε στο tomb raider δν ενσωματώθηκε. Αλλά αυτό δεν είναι pathetic. Rebrand με φύκια για μεταξωτές κορδέλες πασαραν. 

Αφού η nvidia παίζει μπάλα μόνη της στην κατηγορία τιμής 800plus,ας παίξει κι εσύ κάνε τον τερματοφυλακα

Και επίσης αφού σ αρέσει η μπάλα  οι vega παίζουν μόνες τους μπάλα στα 400/500 ευρω/vega 56/64 όσο κι αν σε πληγώνει. Εσύ αλήθεια με ποια gpu παίζεις μπάλα?? 

Βρες μου μια nvidia κάρτα σε αυτά τα χρήματα από nvidia μερια που αποδίδει καλυτερα από αυτή την αποτυχημένη. Από Ελλάδα σε παρακαλώ. Ούτε από εξωτερικό δε θα βρεις. 

Screenshot_2019-01-03-14-49-07-558_com.niobiumlabs.android.apps.skroutz.png

Εδω εισαι

1070 στα 336 ευρω απο Ελλαδα. Παιζουν ιδια μπαλα αναλογα το παιχνιδι ειναι λιγα fps μπροστα η μια ή η αλλη.

https://www.skroutz.gr/s/9374049/Inno-3D-GeForce-GTX1070-8GB-Twin-X2-N1070-1SDN-P5DN.html

https://www.skroutz.gr/s/14512905/PNY-GeForce-GTX-1070-8GB-KF1070GTXXR8GEPB.html

 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι κατώτερη. Το αντιστοιχών επιδόσεων προϊόν της Nvidia είναι η 1070ti. Αν θυμάσαι μάλιστα γι αυτό το λόγο το κυκλοφόρησε εντελώς ξαφνικά με την κυκλοφορία της 56αρας

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billeiros είπε

Είναι κατώτερη. Το αντιστοιχώ επιδόσεων προϊόν της Nvidia είναι η 1070ti. Αν θυμάσαι μάλιστα γι αυτό το λόγο το κυκλοφόρησε εντελώς ξαφνικά με την κυκλοφορία της 56αρας

Δες το βιντεο πιο πανω και πες μου αν ειναι κατωτερη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Δες το βιντεο πιο πανω και πες μου αν ειναι κατωτερη. 

Έχω δει δεκάδες και είναι κατώτερη. Κλοκαρισμενες και οι δύο και με uvolting ξεφεύγει η 56

Εσύ εδώ βέβαια μας έβγαζες την 1070ti σου καλυτερη κι από vega 64. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οτι ειναι χατιρια δεν χαλαμε. Ακομα περιμενω benchmark απο κανα παιχνιδι βεβαια. Origins/odyssey/shadow να δουμε τι ψαρια πιανει η καημενη vega 64.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις ακούστηκε κάτι καλό για AMD πλάκωσαν τα φανμπογια της nvidia να κραξουν. Ακόμη και φήμη μουφα να ναι. Κατά τα άλλα οι άλλοι είναι οπαδοί. Ανησυχήσαμε? Χαχαχα

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billeiros είπε

Μόλις ακούστηκε κάτι καλό για AMD πλάκωσαν τα φανμπογια της nvidia. Κατά τα άλλα οι άλλοι είναι οπαδοί. Ανησυχήσαμε? Χαχαχα

Απλα γραφουμε οτι οι vega ειναι οτι χειροτερο εχει βγει απο amd μερια απο efficiency μεχρι real life gaming . Εδω θα ειμαστε αν βγουν καλες navi να γραψω πρωτος τα καλυτερα και θα παρω και μια. Αλλα οταν η 590 εχει 300 ευρω και πανω ειναι δυσκολο να δουμε 3080 στα 350 που γραφονται. Μακαρι βεβαια ο ανταγωνισμος κανει καλο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Απλα γραφουμε οτι οι vega ειναι οτι χειροτερο εχει βγει απο amd μερια απο efficiency μεχρι real life gaming . Εδω θα ειμαστε αν βγουν καλες navi να γραψω πρωτος τα καλυτερα και θα παρω και μια. Αλλα οταν η 590 εχει 300 ευρω και πανω ειναι δυσκολο να δουμε 3080 στα 350 που γραφονται. Μακαρι βεβαια ο ανταγωνισμος κανει καλο.

Εγώ διαφωνώ. Ενοχλεισαι? 

Εκθείασε κανείς εδώ μέσα την 590?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Εγώ διαφωνώ. Ενοχλεισαι? 

Βρε οκ διαφωνησε ειπαμε απο αερα ο καθενας γραφει οτι θελει. Ολη εχουμε απο μια αποψη αλλωστε δεν γινεται αλλιως.

 

Για την 590 γραφουμε γιατι εχει τιμη παρομοια με 1070 και επιδοσεις 20% πιο κατω και περιμενουμε ολοι να δουμε 3080 στα 350.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οτι ειναι χατιρια δεν χαλαμε. Ακομα περιμενω benchmark απο κανα παιχνιδι βεβαια. Origins/odyssey/shadow να δουμε τι ψαρια πιανει η καημενη vega 64.

Nvidia optimized τα δύο πρώτα. Βέβαια και εκεί σε έχει η liquid στο ρελαντί. Άσε μας με την 1070ti.αλλος warhead μας προεκυψε

Έχω ανεβάσει bench μου εδώ. Δες τα και κλαψε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billeiros είπε

Nvidia optimized τα δύο πρώτα. Βέβαια και εκεί σε έχει η liquid στο ρελαντί. Άσε μας με την 1070ti.αλλος warhead μας προεκυψε

Έχω ανεβάσει bench μου εδώ. Δες τα και κλαψε

το 99% των παιχνιδιων optimized για nvidia ειναι. Τι να κανουμε. Το οτι εσκασες 699 για το σαπακι την vega 64 οταν ειχαν 750 οι 1080ti που ειναι 40% πανω απο vega 64 δεν το λεμε ετσι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...