Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω βρήκα γιατί είχε ξεκάρφωτες αστάθειες και αναγκάστηκα τόσο καιρό να ρίξω λίγο το oc μου...

Για "κάποιο λόγο", το SoC (ας πούμε) voltage (αυτό που στο Wattman είναι κάτω από τη συχνότητα της μνήμης, αλλά δεν είναι voltage της μνήμης), ήταν στο 930, αντί για 950 που είναι το κανονικό.

Τοι διάβασα τυχαία ότο τόσο έπρεπε να κάθεται, κι ότι μικρότερη τιμή προκαλεί προβλήματα μόνο, οπότε μένει να το επιβεβαιώσω.

Ο "κάποιος λόγος", είναι τσατσαριά δική μου, εννοείται: Κάποια στιγμή το κατέβασα νομίζοντας πως είναι ο χρονισμός της ΗΒΜ, δεν το γύρισα στη θέση του, αφού υποτίθεται πως και στο 0 να το πας δεν λειτουργεί στις Pulse, και από τότε όποιο προφίλ έφτιαχνα ήταν με βάση αυτό...οπότε όλα το περιείχαν.

Στα σημερινά μου αναγνώσματα, πέρυχα τύπο που έχει εξαντλήσει την Pulse του στις δοκιμές, και ήταν κατηγορηματικός πως δεν το πειράζουμε.

Θα δείξει τις επόμενες ημέρες, εννοείται.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, The__Blade είπε

Καλημερα, τι ακριβως σου κανει για να δω αν ειναι το ιδιο προβλημα.

Αυτό που έχει τα χειριστήρια στην οθόνη αλλά φορτώνει συνεχώς χωρίς να δείχνει εικονα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billeiros είπε

Αυτό που έχει τα χειριστήρια στην οθόνη αλλά φορτώνει συνεχώς χωρίς να δείχνει εικονα

Τα ίδια και εδώ και μεταφέρεται σε 5 δευτερολεπτα στο games library

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το ξαναδοκίμασα. Επέλεξα από το games library στην οθόνη του κινητού. Με ξεκίνησε το παιχνίδι στον υπολογιστή και το ηλεγχα κανονικά από τα κουμπιά στην οθόνη του κιν έχοντας και ήχο στο κινητό αλλά η οθόνη ήταν μπλε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billeiros είπε

Μόλις το ξαναδοκίμασα. Επέλεξα από το games library στην οθόνη του κινητού. Με ξεκίνησε το παιχνίδι στον υπολογιστή και το ηλεγχα κανονικά από τα κουμπιά στην οθόνη του κιν έχοντας και ήχο στο κινητό αλλά η οθόνη ήταν μπλε

Ωραία εγώ το δοκίμασα σήμερα και είχα εικόνα στο tablet κανονικά  (Witcher 3 & Tomb Raider) όμως τα control δεν άκουγαν με τίποτα, απλά θέλει να μας τρελάνει 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες. Καμια προταση για περιορισμο του θορυβου και της θερμοκρασιας της καρτας μου; Το συστημα μου ειναι αυτο:

Zalman ΖΜ-Τ1 ΑΤΧ mini Τower case
 
PSU Seasonic S12II-620 BRONZE 620 KW 
 
Asrock H110 DGS R.3  1151 socket
 
Intel Core i5-6500 Box 3.2 ghz 4 cores 4 threads 
 
Samsung Evo 850 250 gb ssd
 
RAM Crucial CT8G4DFD8213 8GB DDR4 2133MHZ 
 
HDD SEAGATE ST1000DM010 BARRACUDA 1TB SATA3 7200 RPM 
 
RAM Kingston 8GB DDR4 2400 MHZ 
 
MSI Radeon RX 580 8GB OC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kostiger είπε

Καλησπερα παιδες. Καμια προταση για περιορισμο του θορυβου και της θερμοκρασιας της καρτας μου; Το συστημα μου ειναι αυτο:

 
MSI Radeon RX 580 8GB OC

τι θερμοκρασιες φτάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...