Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρνητικά:

Ελάχιστο Coil Whine (ακούγεται περισσότερο στα μενού των παιχνιδιών που τα fps είναι περίπου στα 500-1000)

Micron μνήμες (μέχρι τα 2080-2100Mhz πάει άνετα όμως και αναμένουμε bios update) .

Οι micron μνημες δεν θα επρεπε να ειναι στα αρνητικα αφου

1)μιλαμε για αγορα καρτας που εγινε τελη Οκτωβριου και οχι στις αρχες

2)εχεις αρκετα αξιολογο Oc χωρις bios update ουτως ή αλλως.Και να ανεβουν αλλα 30-40πχ παραπανω δεν εγινε απολυτως τιποτα.

 

Οπως και να εχει καλοριζικη/καλοδουλευτη.Ελπιζω απο εκει που αγορασες την καρτα να προλαβες την προσφορα με gears of war και Mafia 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.techspot.com/review/1269-nvidia-geforce-gtx-1050/page3.html

 

συγνωμη ρε παιδια αλλα η nvidia εβγσλε την 1050 2gb με ιδιες επιδοσεις με την 950? :shifty: loool 

 

Παντως κριμα που δε καλυψε το τεραστιο κενο μεταξυ 960 και 970

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι micron μνημες δεν θα επρεπε να ειναι στα αρνητικα αφου

1)μιλαμε για αγορα καρτας που εγινε τελη Οκτωβριου και οχι στις αρχες

2)εχεις αρκετα αξιολογο Oc χωρις bios update ουτως ή αλλως.Και να ανεβουν αλλα 30-40πχ παραπανω δεν εγινε απολυτως τιποτα.

 

Οπως και να εχει καλοριζικη/καλοδουλευτη.Ελπιζω απο εκει που αγορασες την καρτα να προλαβες την προσφορα με gears of war και Mafia 3.

 

Οι micron μνήμες πρέπει να είναι στα αρνητικά γιατί είναι πολύ χειρότερες από τις Samsung. Επίσης, τα 2100Mhz για μνήμες δεν είναι καθόλου καλό OC, ελπίζω με το bios update να ανέβει αρκετά. Mitsos_The_Great, ο πυρήνας πόσο πάει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα σήμερα μου παρουσίασε μικρο-βλάβη η GB 1070 G1 την οποία την έχω μόλις 22 ημέρες. Χάλασε το 1 από τα 3 display ports και το σήμα τρεμοπαίζει στο monitor με άκυρα χρώματα, απλά δεν βλέπεται :(

 

Τα άλλα 2 Ports που τα δοκίμασα δουλευουν κανονικά με το ίδιο καλώδιο όπως και το Hdmi της vga.

Συνήθως χρησιμοποιώ 1 DP για το Monitor και το Hdmi για TV πιο δίπλα (όχι όμως ταυτόχρονα).

 

Δεν είμαι σίγουρος αν θα πρέπει να προχωρήσω στην αντικατάσταση της κάρτας διότι κατά τα άλλα δουλεύει μια χαρά.

Φοβάμαι μήπως η αντικατάσταση της έχει άλλους είδους θέματα όπως coil whine ή Micron μνήμες ή τπτ άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα σήμερα μου παρουσίασε μικρο-βλάβη η GB 1070 G1 την οποία την έχω μόλις 22 ημέρες. Χάλασε το 1 από τα 3 display ports και το σήμα τρεμοπαίζει στο monitor με άκυρα χρώματα, απλά δεν βλέπεται :(

 

Τα άλλα 2 Ports που τα δοκίμασα δουλευουν κανονικά με το ίδιο καλώδιο όπως και το Hdmi της vga.

Συνήθως χρησιμοποιώ 1 DP για το Monitor και το Hdmi για TV πιο δίπλα (όχι όμως ταυτόχρονα).

 

Δεν είμαι σίγουρος αν θα πρέπει να προχωρήσω στην αντικατάσταση της κάρτας διότι κατά τα άλλα δουλεύει μια χαρά.

Φοβάμαι μήπως η αντικατάσταση της έχει άλλους είδους θέματα όπως coil whine ή Micron μνήμες ή τπτ άλλο.

Με βαση το περιστατικο του psycho παραπανω(που samsung παρεδωσε και micron μνημες παρελαβε,ειναι παρα πολυ πιθανο αν σου δωσουν νεα καρτα να ειναι με micron μνημες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι νέα παρτίδα που λογικά θα είναι σίγουρα θα έχει Micron, αν και νομίζω πως η Gigabyte δεν έχει βάλει Micron μνήμες ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι νέα παρτίδα που λογικά θα είναι σίγουρα θα έχει Micron, αν και νομίζω πως η Gigabyte δεν έχει βάλει Micron μνήμες ακόμα.

Η δικια μου Gigabyte οπως και σε αλλο ενα συμφορουμιτη πιο πισω απο οσο θυμαμαι με Micron μνημες ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι micron μνημες δεν θα επρεπε να ειναι στα αρνητικα αφου

1)μιλαμε για αγορα καρτας που εγινε τελη Οκτωβριου και οχι στις αρχες

2)εχεις αρκετα αξιολογο Oc χωρις bios update ουτως ή αλλως.Και να ανεβουν αλλα 30-40πχ παραπανω δεν εγινε απολυτως τιποτα.

 

Οπως και να εχει καλοριζικη/καλοδουλευτη.Ελπιζω απο εκει που αγορασες την καρτα να προλαβες την προσφορα με gears of war και Mafia 3.

Να σαι καλά! Δεν είχε το παιχνίδι. Την πήρα από ένα παιδί εδώ σφραγισμένη με εγγύηση από Amazon (80ε φθηνότερα απ'ότι στην Ελλάδα).

Σχετικά με το O/C κυρίως ψυχολογικό είναι μιας και η κάρτα δεν έχει θέμα σε κανένα παιχνίδι (αν και προς το παρών χαραμίζεται στα 1080p).

 

Οι micron μνήμες πρέπει να είναι στα αρνητικά γιατί είναι πολύ χειρότερες από τις Samsung. Επίσης, τα 2100Mhz για μνήμες δεν είναι καθόλου καλό OC, ελπίζω με το bios update να ανέβει αρκετά. Mitsos_The_Great, ο πυρήνας πόσο πάει ;

post-293763-0-18770200-1477566880_thumb.jpg με αυτά τα ρολόγια είμαι stable (τουλάχιστον στα 2 Unigine Heaven που έτρεξα δεν είχα fc ή κολλήματα)

 

post-293763-0-33196400-1477566993_thumb.jpg

 

 

Όταν ανεβάζω το memory clock πάνω από 300 αρχίζουν τα προβληματάκια. Δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσει το αναμενόμενο Bios. Η δική σου τι O/C σηκώνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πυρήνας σου μια χαρά είναι, οι μνήμες έχουν θεματάκι. Εμένα το max stable OC μετά το bios update είναι +110/+575.

Πριν από το bios πόσο max έδινες στις μνήμες/πυρήνα & ήσουν stable;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον πυρήνα δεν άλλαξε κάτι, οι μνήμες πήγαιναν έως +525 πριν χωρίς να τρώω crash στο Firestrike. Αλλού διάβασα για άλλον που από +250 πήγε +700(Τώρα αν είναι σταθερός ή όχι δεν ξέρω).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...