Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νέο bios update "fix" για τις EVGA GTX 1070

 

http://forums.evga.com/EVGA-GeForce-GTX-10801070-PWM-Operating-Temperature-Update-m2573491.aspx

 

Updates: 

  • Updated fan curve for reduced PWM temperature

 

Windows (64bit) Installation

  • Download the correct .zip file below for your graphics card below. ENSURE THE PART NUMBER MATCHES.
  • Extract the files to a location on disk.
  • Make sure no programs are running in the background, and double click update.exe.
  • Press "Y" to begin the update.
  • DO NOT TURN OFF POWER OR RESET DURING THE UPDATE PROCESS!
  • After update, restart PC.

post-376588-0-38366900-1478204511_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαριέμαι να ξεβιδώνω cooler και ιστορίες, εγώ έτσι και αλλιώς παίζω πάντα OC'ed με το fan στο 90% οπότε τα temps είναι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αλά Samsung Note 7 :D

Nvidia-GTX-1080-EVGA-FTW-Catches-Fire.jp

 

 

 

The company is also offering free thermal pads for those who want them. “For those users who want additional cooling beyond the VBIOS update, EVGA has optional thermal pads available. This update is not required, however; EVGA will make it available free of charge to any customer who is interested.” Alternatively customers are welcome to return their GPU in exchange for one that’s already been updated. For more details on the affected cards, head on over to EVGA’s website.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά για να πήρε φωτιά η κάρτα κάποια μλκία θα έκανε ο κάτοχος, είπαμε..Άμα αναγκάσεις το fan στο 20% και τρέξεις Furmark, θα πάρει φωτιά ή αν είσαι τυχερός θα κάνει shutdown το PC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Underclocked σε stock clocks? Κάτι έχασα εδω :P

Custom GPU Boost 3.0 curve. Ειναι λιγο πονος γιατι πρεπει να φτιαξεις το curve να κανει max out στα ρολογια της reference εκδοσης για τα διαφορα power states και μετα να ριξεις τα voltages που ειναι απο κατω (με το afterburner και ctrl+f). Οι θερμοκρασιες πεσαν δραματικα και πλεον(και με 40% min fan speed) η καρτα απο 215W max πρεπει να ειναι στα 150 της stock. 

 

Εαν ανατιναχτει και με 60watt λιγοτερα, να περνανε απο τα vrms μεχρι να μου ερθουν τα pads, ε, να πα΄ να γ@#@!.

 

UPDATE : Απαντηση για το ποτε υπολογιζετε να σταλουν τα pads σε πελατες στην Ευρωπη.

Hello,

 

Thank you for your question. We are expecting to send out the Thermal Pads within 1-2 weeks. 

 

Regards,

EVGA

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τιμές εγώ δεν κοιτάω Ελλάδα πλέον. Η 1080 ξεκινάει από 600€ και η 1070 από 400€ στην Ευρώπη. Την  1080ΤΙ την βλέπω στα 750 ευρώ με ίσως μια πτώση τιμής στην 1080.

Από θέμα επιδόσεων πιστεύω η 1080ti θα είναι γύρω στο 20% πιο γρήγορη από την 1080 αλλά η TI θα έχει μεγαλύτερες δυνατότητες μέσω OC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τιμές εγώ δεν κοιτάω Ελλάδα πλέον. Η 1080 ξεκινάει από 600€ και η 1070 από 400€ στην Ευρώπη. Την  1080ΤΙ την βλέπω στα 750 ευρώ με ίσως μια πτώση τιμής στην 1080.

Από θέμα επιδόσεων πιστεύω η 1080ti θα είναι γύρω στο 20% πιο γρήγορη από την 1080 αλλά η TI θα έχει μεγαλύτερες δυνατότητες μέσω OC.

Για ανοιξε μας τα ματια που κοιτας να συγκρινουμε διαφορες..γιατι τα συγκεκριμενα μοντελα που κοιταω στα site που ξερω εγω γερμανια μερια ας πουμε εχουν διαφορα στα 60ευρω αν βαλεις και τα μεταφορικα δεν νομιζω να αξιζει ο κοπος να παρεις απο εξω και να μην στηριξεις ενα μαγαζι της χωρας μας + οτι δεν μπλεκεις με εξωτερικο σε περιπτωση στραβης απο θεμα εγγυησης..Τουλαχιστον ετσι τα βλεπω εγω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...