Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε κάποιες κάρτες μπορεί να έχει αυτοκόλλητο μια βίδα, άρα θα σκιστεί από το κατσαβίδι

ή μπορεί να έχει χρώμα και να 'σπάσει' μόλις πάρει βόλτες. 

 

Το αυτοκόλλητο το προσπερνάς εύκολα με μυτοτσίμπιδο, το χρώμα είναι ψιλοαδύνατον.

 

Χρώμα σε βίδα έχω δεί μόνο δύο φορές, αυτοκόλλητο συχνότερα, αλλά ποτέ σε Asus :devil:

Ηρθα και εγω ο ακυρος να συμβαλλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρτα γραφικών από Ελλάδα;;; :P

Ευρώπη ή Αμερική δυστυχώς η καλύτερες επιλογές και EVGA για να είμαστε άνετοι με την international εγγύηση τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ένα gtx 1080 vs gtx980 sli

 

http://www.pcgamer.com/gtx-1080-review/

Μονο και μονο που μου εχουν ανεβασει γραφηματα απο παιχνιδια στα οποια Sli980 ειναι κατω απο 980ti καταλαβαινουμε οτι κατι δεν παει καλα..

Και επισης προσωπικα οταν βλεπω site που μου βαζουν παιχνιδια δεινοσαυρους,οπως στο παραπανω που εχει το Hitman Absolution παιχνιδι του 2012 ή ποσα αλλα παιχνιδια του 2013 δεν μπορω να τα παρω στα σοβαρα.

 

Αλλο ενα site που δεν ανεβαζει benchmark που πραγματικα ενδιαφερουν τον κοσμο,δηλαδη σε Dx12 παιχνιδια που ειναι κυριως απο το Windows store (εχει το rise of the tomb raider παλι καλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αν δεν δουλεύει το SLI, πως να μην είναι από κάτω ρε dude ; Στο DOOM ας πούμε δεν δουλεύει..Ούτε στο νέο Hitman(όχι το absolution αλλά το νέο). Βιάζεστε να κρίνετε, τα γραφήματά τους είναι μια χαρά και είναι από τους λίγους που δείχνουν και τα ελάχιστα frames.

 

Γενικά πάντως, κυρίως λόγω Vram αλλά και το γεγονός ότι το SLI δεν δουλεύει παντού ή ακόμα και αν δουλεύει δεν αποδίδει πάντα όπως πρέπει, νικητής είναι η 1080, ειδικά για τα επόμενα παιχνίδια που το 980 SLI θα αρχίσει να πετσοκόβει ρυθμίσεις λόγω 4GB.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αν δεν δουλεύει το SLI, πως να μην είναι από κάτω ρε dude ; Στο DOOM ας πούμε δεν δουλεύει..Ούτε στο νέο Hitman(όχι το absolution αλλά το νέο). Βιάζεστε να κρίνετε, τα γραφήματά τους είναι μια χαρά και είναι από τους λίγους που δείχνουν και τα ελάχιστα frames.

Ναι αλλα σε καρτα που διαφημιζεται απο την ιδια την εταιρια οτι ξεπερναει το 980sli προφανως και θες να το δεις αυτο στην πραξη,κοινως σε παιχνιδια που να δουλευει το Sli αυτο εννοω. 

Επισης οποιος θα παει να σκασει το γεναιο αυτο ποσο για να παρει την καρτα στις αρχες με reference cooler δεν νομιζω να τον ενδιαφερουν παιχνιδια του 2012 και 2013 που τρεχουν και σε καρτες των 100-150ευρω πλεον στα full.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gta V,Far cry primal,Witcher 3,Rise of the tomb raider,Fallout 4 & Doom δεν τα λες και αρχαιολογία games...

Εντάξει απλά είναι μπόμπα η κάρτα εφόσον έπιασε σε απόδοση το sli 980 .... πραγματικά δεν το περίμενα.

Σε 1080p καλά κρατάει το sli gtx980 από εκεί και πάνω στα καινούργια games και λόγω vram βλέπω να ρίχνει σφαλιάρες η gtx 1080!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο κατω ενας του λεει για το Batman Arkham Knight που δεν εκανε benchmark και η απαντηση του αρθρογραφου ειναι ''Arkham Knight was plagued with problems at launch, so I never transitioned. Last I knew, it didn't support SLI, but maybe that changed? ''' Λες και δεν εχει βαλει πιο πανω παιχνιδια που δεν υποστηριζουν Sli κατα την διαρκεια του review/benchmark....


Gta V,Far cry primal,Witcher 3,Rise of the tomb raider,Fallout 4 & Doom δεν τα λες και αρχαιολογία games...

Εντάξει απλά είναι μπόμπα η κάρτα εφόσον έπιασε σε απόδοση το sli 980 .... πραγματικά δεν το περίμενα.

Σε 1080p καλά κρατάει το sli gtx980 από εκεί και πάνω στα καινούργια games και λόγω vram βλέπω να ρίχνει σφαλιάρες η gtx 1080!

Ανεφερα συγκεκριμενα παιχνιδια και ημερομηνιες που βγηκαν,προφανως και δεν τα πηρε ολα η μπαλα. Οσο για το παραπανω που γραφεις δεν νομιζω πολλοι να σκασανε πανω απο 1000ευρω για Sli 980 για να παιζουν σε 1080p ουτως ή αλλως(βγαζω απεξω τα 144hz monitor γιατι εκει κανεις δουλεια και με 970sli που βγαινει φθηνοτερα ή με 980ti ξερω γω  :P)

 

Για την Vram αναμενομενα πραγματα που τα ειχαμε δει καλη ωρα και στο Shadow of mordor πιο παλια,τα βλεπουμε και στο Doom τωρα και παει λεγοντας. 


Συγκεντρωτικά (αυτά που έχω βρει μέχρι τώρα τουλάχιστον)...

 

The Guru of 3D

 

Hardware Canucks

 

Tech Power Up

 

Anand Tech

 

Tom's Hardware

 

Αλλά για μια πιο πλήρη λίστα, here you go...

 

The Tech Report Forums

Εγω το ξαναλεω οτι και απο τα παραπανω site το μοναδικο που για μενα πιανει τον πραγματικο παλμο της καρτας σαν review ειναι το Hardware canucks.Δεν ειναι τυχαιο οτι τα benchmarks στα παιχνιδια ειναι 1440P και 4κ αφου για αυτες τις αναλυσεις προοριζεται η καρτα(κοινως δεν μπαινει καν στον κοπο για μικροτερες αναλυσεις αφου για εκει θα υπαρχει η 1070)και ειναι και το μονο site που δειχνει την κατασταση των παιχνιδιων του windows store και φυσικα για το Quantum Break http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/72619-nvidia-geforce-gtx-1080-review-19.html

Κοινως ουτε με την νεα 1080 το παιχνιδι μπορει να τρεξει ικανοποιητικα σε 1440p ultra.

Αλλα και τα παιχνιδια που εχει αναφερει οπως μπορεις να δεις ειναι spot on απο πλευρας ενδιαφεροντος κοσμου/ημερομηνιας κυκλοφοριας τους. Ουτε κατι Battlefield hardline που εβλεπα σε καποιο αλλο site(ενα απο τα χειροτερα παιχνιδια του 2015 για μερικους),ουτε παιχνιδια του 2012-2013.


Η 1080 απο πλευρας επιδοσεων(σε σχεση με την 1070 οταν με το καλο δουμε και επισημα νουμερακια)φενεται να ειναι οπως επρεπε να ηταν η 980 σε σχεση με την 970 για να δικαιολογησει την χρηματικη της διαφορα αλλα και για τις αναλυσεις που υποτιθεται οτι προοριζονται καρτες τετοιου κοστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το quantum break ειναι το μοναδικό παιχνίδι που η 1080 δε χτύπησε πάνω απο 60 στα 1440p(μου διαφεύγει κάποιο άλλο; ).τι σκατα γινεται με δαυτο;

Εχω διάβασει βεβαια τα περισσότερα posts σας στο game αλλα δε το περίμενα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το quantum break ειναι το μοναδικό παιχνίδι που η 1080 δε χτύπησε πάνω απο 60 στα 1440p(μου διαφεύγει κάποιο άλλο; ).τι σκατα γινεται με δαυτο;

Εχω διάβασει βεβαια τα περισσότερα posts σας στο game αλλα δε το περίμενα..

Και το Gears of war ενα χαλι μαυρο ειναι αλλα ουτως ή αλλως το windows store εκτως των αλλων δεν εχει ακομα ουτε καν υποστηριξη Sli και η αποδοση γενικα ειναι σε μετρια επιπεδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το quantum break ειναι το μοναδικό παιχνίδι που η 1080 δε χτύπησε πάνω απο 60 στα 1440p(μου διαφεύγει κάποιο άλλο; ).τι σκατα γινεται με δαυτο;

Εχω διάβασει βεβαια τα περισσότερα posts σας στο game αλλα δε το περίμενα..

 

Quantum Break is actually Quantum Broken.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης μια αλλη απορία μου ειναι γιατι δε βλέπουμε benchmark με 4x msaa πχ στο gta v ή κανά nvidia shadows στο syndicate ή τρίχες στο geralt όπου πραγματικα εκει θα πέσει κλαμα σε οποιαδήποτε ανάλυση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο και μονο που μου εχουν ανεβασει γραφηματα απο παιχνιδια στα οποια Sli980 ειναι κατω απο 980ti καταλαβαινουμε οτι κατι δεν παει καλα..

Και επισης προσωπικα οταν βλεπω site που μου βαζουν παιχνιδια δεινοσαυρους,οπως στο παραπανω που εχει το Hitman Absolution παιχνιδι του 2012 ή ποσα αλλα παιχνιδια του 2013 δεν μπορω να τα παρω στα σοβαρα.

 

Αλλο ενα site που δεν ανεβαζει benchmark που πραγματικα ενδιαφερουν τον κοσμο,δηλαδη σε Dx12 παιχνιδια που ειναι κυριως απο το Windows store (εχει το rise of the tomb raider παλι καλα).

Και πως θα τους εμπιστευτεις?μονο το βλημα απο το guru3d εκανε public τα benches του στο aots και δεν ειχαν καμια σχεση με αυτα που εγραφε...(το bench στο aots site ελεγε mid/low  settings ενω στο γραφημα τα εβαλε ολα high)

Quantum Break is actually Quantum Broken.

χρησιμοποιει πολυ compute μαζι με το async οποτε δεν μπορει να κανει brute force οπως κανει στο aots

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...