Προς το περιεχόμενο

Αρχαιο Ελληνικο Ταττοο


darktraitor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η "πατρίδα" σου είναι η Ελλάδα, το κράτος, όπως αυτή διαμορφώνεται από το 1821 κάτι και πέρα. 

 

 

Τα αρχαία κράτη της Αθήνας, Σπάρτης, Θήβας και Μακεδονίας ΔΕΝ είναι πατρίδα σου. Απλά υπήρχαν στον ίδιο γεωγραφικό χώρο που σήμερα υπάρχει η πατρίδα σου. 

 

 

 

Έτσι, εάν θέλεις ένα σύμβολο της πατρίδας σου κάνε ένα τσαρούχι, ένα φέσι, έναν αράβικο καφέ (ούτε ελληνικός, ούτε τούρκικος... oops I see what you did there! ), έναν γύρο σουβλάκι ή έναν 30+ μαντράχαλο να μένει ακόμα με τους δικούς του. 

 

Επίσης, εάν το πας για πλάτη που θα έχεις και πολύ χώρο, κάνε έναν τύπο να καταστρέφει το αμάξι του γείτονα επειδή είναι καλύτερο από το δικό του. 

 

Εάν έχεις ιταλικές ρίζες και πολύ χώρο, θα σου έλεγα να βάλεις και το στάδιο της κλοπής πέρα από την καταστροφή. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αρχαίοι Έλληνες δεν είχαν τατουάζ!!!

Μην κανεις τίποτα ....

 

την ξέραν την τέχνη,,,

 

"However, according to Herodotus, Histiaeus was unhappy having to stay in Susa, and made plans to return to his position as tyrant of Miletus by instigating a revolt in Ionia. In 499 BC, he shaved the head of his most trusted slave, tattooed a message on his head, and then waited for his hair to grow back. The slave was then sent to Aristagoras, who was instructed to shave the slave's head again and read the message, which told him to revolt against the Persians. Aristagoras, who was disliked by his own subjects after an expedition to Naxos ended in failure, followed Histiaeus' command, and with help from the Athenians and Eretrians, attacked and burned Sardis. When Darius learned of the revolt, he sent for Histiaeus, who pretended to have no knowledge of its origins, but asked to be sent back to Miletus put down the revolt. Herodotus writes that Darius permitted him to leave."

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Histiaeus

 

Ορίστε ιδέα για αρχαίο ελληνικό, κάτω από το μαλι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το ανθρωπιστικό συμπέρασμα...

 

 

Δεν έχεις κινητό; Internet; Ασφαλής γραμμή λευκού οίκου; Κούρεψε γουλί έναν άνθρωπο σκλάβο και χτύπα του ένα τατουάζ. Μόλις ξαναμεγαλώσουν τα μαλλιά του είναι έτοιμος. 

 

Εάν κάνεις ορθογραφικό, τον σκοτώνεις και παίρνεις έναν άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα τατουάζ δεν χαρακτηρίζουν ένα άνθρωπο... οι πράξεις τον χαρακτηρίζουν...

 

κάνε ό,τι θέλεις παλικάρι μου... εγώ ήθελα από μικρός να κάνω ένα fanatasy dwarf αλλά 15 χρόνια μετά δεν έχω βρει το κατάλληλο σχέδιο... να ξέρετε εσείς της ξωτικής φυλής πως όπου σας βρίσκω θα σας δέρνω... Νάνος γεννιέσαι, δε γίνεσαι!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ξέραν την τέχνη,,,

 

"However, according to Herodotus, Histiaeus was unhappy having to stay in Susa, and made plans to return to his position as tyrant of Miletus by instigating a revolt in Ionia. In 499 BC, he shaved the head of his most trusted slave, tattooed a message on his head, and then waited for his hair to grow back. The slave was then sent to Aristagoras, who was instructed to shave the slave's head again and read the message, which told him to revolt against the Persians. Aristagoras, who was disliked by his own subjects after an expedition to Naxos ended in failure, followed Histiaeus' command, and with help from the Athenians and Eretrians, attacked and burned Sardis. When Darius learned of the revolt, he sent for Histiaeus, who pretended to have no knowledge of its origins, but asked to be sent back to Miletus put down the revolt. Herodotus writes that Darius permitted him to leave."

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Histiaeus

 

Ορίστε ιδέα για αρχαίο ελληνικό, κάτω από το μαλι :P

Την γνώρισαν από τους Πέρσες...αλλα δεν έπαψαν να πιστεύουν οτι αυτό ειναι ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΒΑΡΒΑΡΩΝ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την γνώρισαν από τους Πέρσες...αλλα δεν έπαψαν να πιστεύουν οτι αυτό ειναι ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΒΑΡΒΑΡΩΝ...

 

Για δώσε καμιά πηγή, δε ξέρω και πολλά

Το παραπάνω περιστατικό πάντως είναι πασίγνωστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δούλοι και τα ζωα στιγματίζονταν μόνο....

 

 

Πολύ ωραία και παγκόσμια άποψη. Με τόνους αστείρευτης γνώσης, εξ ου και η απολυτότητα. 

 

 

Γιατί δεν κάνεις αίτηση να σε πάρουν ως ερευνητή οι ανθρωπολόγοι που λένε ότι σε φυλές οι πολέμαρχοι, βασιλιάδες και άλλα σημαντικά πρόσωπα κάνανε τατουάζ; 

 

Φαντάζομαι, με τέτοια απολυτότητα της άποψής σου θα μπορείς να την στηρίξεις και θα προσέφερες μεγάλη βοήθεια στους πλανεμένους ερευνητές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η "πατρίδα" σου είναι η Ελλάδα, το κράτος, όπως αυτή διαμορφώνεται από το 1821 κάτι και πέρα. 

 

 

Τα αρχαία κράτη της Αθήνας, Σπάρτης, Θήβας και Μακεδονίας ΔΕΝ είναι πατρίδα σου. Απλά υπήρχαν στον ίδιο γεωγραφικό χώρο που σήμερα υπάρχει η πατρίδα σου. 

 

 

 

Έτσι, εάν θέλεις ένα σύμβολο της πατρίδας σου κάνε ένα τσαρούχι, ένα φέσι, έναν αράβικο καφέ (ούτε ελληνικός, ούτε τούρκικος... oops I see what you did there! ), έναν γύρο σουβλάκι ή έναν 30+ μαντράχαλο να μένει ακόμα με τους δικούς του. 

 

Επίσης, εάν το πας για πλάτη που θα έχεις και πολύ χώρο, κάνε έναν τύπο να καταστρέφει το αμάξι του γείτονα επειδή είναι καλύτερο από το δικό του. 

 

Εάν έχεις ιταλικές ρίζες και πολύ χώρο, θα σου έλεγα να βάλεις και το στάδιο της κλοπής πέρα από την καταστροφή. 

 

Γιατί τόσο κόμπλεξ ρε groot? :P

 

Μπορεί να νοεί πατρίδα του ότι θέλει. Εάν ταυτίζεται με τις ιδέες της αρχαίας Ελλάδας, γιατί να μην κάνει tattoo?

 

Κατά την γνώμη μου ο νεοελληνικός πολιτισμός είναι ανώτερος από τον αρχαίο όσο περιέργο και αν ακούγεται. Για κάποιο περίεργο λόγο νομίζουμε ότι η πλειοψηφία των αρχαίων Ελλήνων δεν ήταν άξεστοι, αγράμματοι, ανίδεοι όπως όλοι οι λαοί στην προβιομηχανική περίοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην φοβάσαι οτι θα σε χαρακτηρίσουν Χρυσαυγίτη, να είσαι σίγουρος οτι θα το κάνουν. Όπως θα το έκανα κι εγώ αν σε έβλεπα στο δρόμο. Δεν φταίω εγώ όμως που αυτοί οι υπάνθρωποι έχουν εξευτελίσει κάθε έννοια ιστορικής μνήμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω ενα τατουαζ και μιας και αγαπαω τη πατριδα μου θελω κατι αρχαιο-ελληνικο!Η ερωτηση ειναι η εξης,Μου εχουν πει πως κανοντας ενα τετοιο ταττου θα εχω προβλημα εξω οτι και καλα θα με περασουν για χρυσαυγητη και αλλα τετοια τα οποια δεν με εκπροσοπουν οποτε τι ισχυει?!

Ευχαριστω πολυ!

θα στο πω για αλλη μια φορά, κάνε ό,τι θες ρε παιδί, μην ακούς κάποιους ουγκανούς εδώ μέσα. Μα και συ, στο χασισο-insomnia πήγες και έκανες το θρεντ; Εδώ οι 9 στους 10 είναι χασικλήδες με ακριβά smartphones, τι νομιζες να σου απαντήσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα στο πω για αλλη μια φορά, κάνε ό,τι θες ρε παιδί, μην ακούς κάποιους ουγκανούς εδώ μέσα. Μα και συ, στο χασισο-insomnia πήγες και έκανες το θρεντ; Εδώ οι 9 στους 10 είναι χασικλήδες με ακριβά smartphones, τι νομιζες να σου απαντήσουν;

Φίλε να γυρνάει... -_-

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...